Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Next Time-Рамо за плачење live

Go down 
АвторПорака
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4046
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

ПишувањеПредмет: Next Time-Рамо за плачење live   Чет Сеп 30, 2010 3:03 pm

Додека се работи новиот материјал...

Next Time подаруваат mp3-ка и информираат!

За сите оние кои го пропуштија концертот на Next Time во Битола (на 20-ти август), еве еден убав подарок. Актуелниот live сингл на Мартин & Стефан, и нивниот придружен состав, темата Рамо за плачење, од концертот во Хераклеа, го имате за free download.

Линкајте се до нашата МММp3 секција!

Оваа песна, како и неколку други live верзии на песните, кои ќе ги одбереме според желбите на публиката, ќе бидат бонус дел од вториот албум на Next Time – јави менаџментот на двоецот.

Во меѓувреме Мартин и Стефан напорно работат и на создавање на нови песни за вториот албум, кој ќе звуци далеку позрело од претходниот.

Нивниот фаворит, песната која треба да биде пуштена во етер во октомври, очекуваат да биде огромен хит, а воедно и потврда за музичкиот напредок и зрелост.

Датум: 30.09.2010.


http://mmm.com.mk/?ItemID=819B69B586CDE14CAABD4C8CA83B8087
Вратете се на почетокот Go down
Ane

Ane

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 31
Поени : 3727
Репутација : 8
Registration date : 2009-03-21
Age : 29
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Next Time-Рамо за плачење live   Пет Окт 01, 2010 1:19 am

Прееубава е песнава, како оригиналот така и Live верзијава Вљубен
Едвај чекам да излезе новиот албум :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/Aneta.Toceva
 
Next Time-Рамо за плачење live
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create a blog
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum