Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 На крајот од денот – нов сингл на Next Time

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4945
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitimeВто Окт 12, 2010 8:43 pm

На крајот од денот – нов сингл на Next Time 9A44A71C77944B4E82D125DA56B26DF7


Во студиото на Раде Врчаковски заврши финалното снимање на вокалот за новиот сингл на Next Time. Песната носи наслов На крајот од денот - музиката и аранжманот се на Лазар Цветковски а текстот е на Стефан Филиповски.

Специфицно за оваа песна е тоа што сите инструменти се снимени во живо, вклучувајќи и тапани. Се чека уште Мартин да ги сними гитарите и песната да биде подготвена за да ги освои срцата на слушателите.

А дека тоа ќе биде така, сигурни сме, поради фактот дека текстот е прилично автобиографски и сигурно секој ќе се пронајде во него.

Во текстот се зборува за тоа како луѓето мора да останат силни, да продолжат да веруваат и да даваат љубов и тогаш кога ништо не изгледа розово.

Снимање на видео-спот за песната е предвидено за почетокот на идниот месец.

Извор: http://mmm.com.mk/default.asp?ItemID=43A327F9221F0D438C32E37F31E73AD4
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5443
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitimeСре Окт 13, 2010 9:20 am

Мартин и Стефан - На крајот од денот

На крајот од денот – нов сингл на Next Time ADBDD2DBB3C701479B7A6456987600E9

Од тимот на близначкото дуо Некст тајм стигна информацијата дека Мартин и Стефан за некој ден во јавноста ќе пуштат нова песна. Темата е со наслов "На крајот од денот" и е речиси готова, а ја потпишуваат Лазар Цветковски, автор на музиката и аранжманот, и Стефан Филиповски, чиј е текстот. Вокалот е снимен во студиото на Раде Врчаковски - Врчак, а специфично за песната е тоа што сите инструменти се снимени во живо, вклучувајќи ги и тапаните. Се чека уште Мартин да ги сними гитарите и песната да биде подготвена за да ги освои срцата на слушателите.
"Дека тоа ќе биде така сме сигурни поради фактот што текстот е прилично автобиографски и сигурно секој ќе се пронајде во него", велат момците, уште откривајќи дека текстот зборува за тоа како луѓето мора да останат силни, да продолжат да веруваат и да даваат љубов и тогаш кога ништо не изгледа розово. Предвидено е и снимање на спот, а тоа најверојатно ќе се случи во почетокот на идниот месец.

Извор: http://vecer.com.mk/?ItemID=576F4F096CF9C34A9A1F225C32D50981
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4421
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitimeСре Окт 13, 2010 4:15 pm

Некст тајм" со автобиографска песна

"На крајот од денот" е новата песна на рок дуото "Некст тајм", која е снимана завчера во студиото на Раде Врчаковски- Врчак.
Музиката и аранжманот се на Лазар Цветковски, а текстот е на Стефан Филиповски. Специфицно за оваа песна е тоа што сите инструменти се снимени во живо. Близнаците Мартин и Стефан велт дека текстот на песната е автобиографски, па затоа очекуваат и нивните фанови да се пронајдат во неа. Снимањето на спотот е предвидено за почетокот на следниот месец. (М.Џ.)

http://vest.com.mk/?ItemID=CD22FFFDB73FEA46B96185105E213476
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4701
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitimeЧет Окт 14, 2010 11:42 am

Без сомнение ќе биде одлична и оваа песна. :) Едвај чекам да излезе.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4945
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitimeЧет Окт 14, 2010 1:09 pm

„Некст тајм“ снима нова песна

Новата песна на групата „Некст тајм“, „На крајот од денот“, наскоро ќе биде достапна за публиката, а се снима во студиото на Раде Врчаковски-Врчак. Музиката и аранжманот се на Лазар Цветковски, а текстот е на Стефан Филиповски. Специфично за оваа песна е тоа што сите инструменти се снимени во живо, вклучувајќи и тапани.

- Деновиве Мартин треба да ги сними гитарите и песната да биде комплетирана. Текстот е мошне автобиографски и сигурно секој ќе се пронајде во него. Се зборува за тоа како луѓето мора да останат силни, да продолжат да веруваат и да даваат љубов и тогаш кога ништо не изгледа розово - вели нивната менаџерка Симона Негриевска и додава дека снимањето на спотот за нумерата е предвидено за почетокот на наредниот месец.

Извор: http://dnevnik.com.mk/?ItemID=839F63E3429BA344B150DFB00839C9A4&ref=nf
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
witch

witch

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 4
Поени : 3760
Репутација : 0
Registration date : 2009-12-21
Age : 37
Локација : russia

На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitimeНед Јан 16, 2011 9:02 pm

выложите пожалуйста ссылку где скачать можно эту песню :)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5443
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitimeВто Јан 18, 2011 4:22 pm

witch напиша:
выложите пожалуйста ссылку где скачать можно эту песню :)

Here it is:
http://www.reverbnation.com/audio_player/download_song/5968972

_________________
На крајот од денот – нов сингл на Next Time Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
witch

witch

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 4
Поени : 3760
Репутација : 0
Registration date : 2009-12-21
Age : 37
Локација : russia

На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitimeВто Јан 18, 2011 9:17 pm

спасибо :)
мне нравится форум, здесь все такие отзывчивые :)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5443
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitimeСре Јан 19, 2011 1:36 pm

witch напиша:
спасибо :)
мне нравится форум, здесь все такие отзывчивые :)

I'm glad you like it ;]

_________________
На крајот од денот – нов сингл на Next Time Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sponsored content
На крајот од денот – нов сингл на Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот – нов сингл на Next Time   На крајот од денот – нов сингл на Next Time I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
На крајот од денот – нов сингл на Next Time
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum