Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time - Official Web Site

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5443
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Official Web Site Empty
ПишувањеПредмет: Next Time - Official Web Site   Next Time - Official Web Site I_icon_minitimeПон Окт 18, 2010 10:04 pm

Сите новости од официјалната веб страна на Next Time!
Next Time - Official Web Site 150xofficialwebsite
www.nexttimeband.comЗаврши снимањето на "На крајот од денот"

Мартин вчера го заврши снимањето на сите гитари за новата песна на Некст Тајм, "На крајот од денот". Музиката и аранжманот на песната се на Лазар Цветковски, а текстот е на Стефан Филиповски. Песната има рок звук кој што продукциски се двои од останатите песни на Next Time, бидејќи секој инструмент на оваа песна е снимен во живо. Next Time веруваат дека "На крајот на денот" ќе биде голем хит.

Следната недела се планира да се почне со снимање на видео запис за оваа песна. Промоцијата на песната се очекува да биде заедно со видео записот некаде на почетокот на ноември. До тогаш останете со добро познатите хитови на Next Time и очекувајте го новиот голем хит "На крајот од денот".

_________________
Next Time - Official Web Site Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5443
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Official Web Site Empty
ПишувањеПредмет: Ќе се снима видео спот за „На крајот од денот“   Next Time - Official Web Site I_icon_minitimeСаб Ное 06, 2010 5:14 pm

Ќе се снима видео спот за „На крајот од денот“

Уште една новост за фановите на Next Time. По прекрасниот концерт, Next Time најавуваат дека од среда ќе започне снимањето на новиот видео запис за песната „На крајот од денот“. Спотот ќе се снима на повеќе локации и ќе биде интересен за гледање.
Песната која со нетрпение ја очекуваат сите фанови, ќе има промоција заедно со спотот. Бидете трпеливи и очекувајте го за кратко новиот хит на Next Time.
Next Time - Official Web Site 993A42D26BDC4F4E8AAE227050A98662

_________________
Next Time - Official Web Site Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4220
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Next Time - Official Web Site Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Official Web Site   Next Time - Official Web Site I_icon_minitimeСаб Ное 06, 2010 6:54 pm

Trpelivi sme....:))
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5443
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Official Web Site Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Official Web Site   Next Time - Official Web Site I_icon_minitimeСре Ное 10, 2010 9:43 am

Next Time на радискиот фестивал „Марс“

На 25 ноември Next Time ќе земат учество на третото издание на радискиот фестивал „Марс“. Близнаците учествуваа и на првите две изданија на овој фестивал, на првото издание ја освоија првата награда за најслушана песна за 2008 година со песната „Ме остави сам да живеам“, а на второто издание ја освоија втората награда со песната „Нешто што ќе остане“. За овој радиски фестивал од радиостаниците е избрана песната „Убава“ која што беше вистински хит оваа година.

Сите фанови на финалната вечер ќе може да гласаат за Next Time по пат на телевоутинг (со директвни јавувања и СМС пораки) од сите мобилни и фиксни оператори во земјава. Гласањето ќе започне со изведбата на првата песна а ќе заврши по изведбата на последната 15-та песна. Преносот ќе биде на МРТВ телевизија.
Next Time - Official Web Site 150277_1454515524613_1285057122_31021538_7833890_n

_________________
Next Time - Official Web Site Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Tiana :]

Tiana :]

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 19
Поени : 3779
Репутација : -4
Registration date : 2009-12-30
Age : 23
Локација : skopje

Next Time - Official Web Site Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Official Web Site   Next Time - Official Web Site I_icon_minitimeЧет Ное 18, 2010 11:35 pm

Pesnata e naj naj naj Ubava...Spotot isto taka....Vaka ako prodolzat Next time samo neboto im e granica :)
<3 :*
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5443
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - Official Web Site Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Official Web Site   Next Time - Official Web Site I_icon_minitimeПет Дек 17, 2010 10:16 am

Next Time 2ри на радискиот фестивал Марс

На третото издание на радискиот фестивал Марс, кој се одржа на 25 ноември во Универзалната сала, Next Time со песната „Убава“ го освоија второто место. Во трката за најслушана песна за оваа година на радиостаниците во Република Македонија влегоа 14 композиции. Next Time ја отворија натпреварувачката вечер со прекрасна изведба на „Убава“, која предизвика воодушевување во публиката која со огромен аплауз ги награди своите омилени изведувачи.

Next Time - Official Web Site 76684_1527308060512_1168981043_31248328_4521517_n

_________________
Next Time - Official Web Site Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sponsored content
Next Time - Official Web Site Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Official Web Site   Next Time - Official Web Site I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time - Official Web Site
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum