Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 На крајот од денот

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4735
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: На крајот од денот   Пет Ное 12, 2010 12:37 pm

Душа отварам во овој свет полн со лага,
очи затварам, без тебе љубов не се раѓа.

Живеам за ден ко да ми е последен,од утро до мрак, а на крај..

На крајот од денот само чекам да се јавиш ти,
на крајот од денот после сите мои глупости.
Цел еден ден без твоите сини очи убави, на крајот од денот ќе ме сакаш ли ти?

И еве овој ден не е ништо посебен, проблем до проблем,
не е важно..ќе те сакам!

Живеам за ден ко да ми е последен,од утро до мрак, а на крај..

На крајот од денот само чекам да се јавиш ти,
на крајот од денот после сите мои глупости.
Цел еден ден без твоите сини очи убави,на крајот од денот ќе ме сакаш ли ти?

Јас сум човек после се, ми треба љубов до мене,
зборам но за лошо не ќе, не ќе да е
и да, тежок е секој ден, секој што го градиме
лесно не е на крајот од денот без тебе..

_________________


Последната промена е направена од Леа на Пон Ное 15, 2010 11:21 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 896
Поени : 4936
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 24
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот   Саб Ное 13, 2010 10:33 pm

Топ текст :)
Само кај што е тоа живеам за ден (знам дека е така проверив и на текстот кај мартин ама мислење) мислам дека малку боље би било живеам цел ден :D
И јас некако така го слушав Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4053
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот   Вто Ное 16, 2010 11:26 am

Преубав текст навистина многу е убав,браво! :)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5068
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот   Сре Ное 17, 2010 9:41 am


_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: На крајот од денот   

Вратете се на почетокот Go down
 
На крајот од денот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog.com
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum