Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.

Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 

Мартин и Стефан-ДВАЈЦАТА ЗАЉУБЕНИ

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time

Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 3211
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Мартин и Стефан-ДВАЈЦАТА ЗАЉУБЕНИ   Чет Ное 25, 2010 4:14 pm

Близнаците Мартин и Стефан од Некст Тајм ни откриваат дека имаат сличности,но и свои особености.На пример,Стефан обожава кинеска храна,а Мартин ја сака брзата храна,но и многу зачини.Пријателите ги доживуваат како позатворени,па често дури и им забележуваат дека не излегуваат и не се забавуваат доволно.Највредните нешта во нивниот живот се:родителите,нивниот телент,но и мачето на Мартин-Мики.
Оваа календарска година остварија многу настапи преку кои беа поблиску до своите обожаватели.Недоамна беа во Битола,од каде понесоа одлични впечатоци,а пред извесно време настапија во Скопје.Оваа година за нив и така почна,со новогодишен концерт на кој ги изненадија своите обожаватели со најнови песни.Па затоа ги прашуваме:

-Какви се вашите музички планови за крајот на оваа година,но и за следната?
Мартин:Деноиве го снимаме спотот на песната На крајот од денот.Тоа е она што ќе биде последно за оваа година.Следната година не чека довшувањето на албумот и неговото издавање.

И двајцата се заљубени,и тоа во девојки кои се дел од шоу бизнисот.Стефан е во врска со водителката на Бекстејџ-Драгана ЧУприна,додека Мартин е заедно со Милена,водителката на Утринсакта погама на Канал 5.Токму затоа ги распрашавме:

-Како знаете дека сте заљубени?

Стефан:Кога сум заљубен,моето срце чука забрзано секогаш кога е присутна личноста која го освоила.Освен тоа,постојана размислувам што убаво да направам за таа личност...Па така некако ми е јасно дека сум во љубовен живот.
Мартин:Првиот бакнежот ми е знакот по кој ја „одредувам“својата заљубеност.

-Првиот бакнеж?!Дали тоа значи дека веруваш во љубов на прв поглед?

Мартин:Верувам во симпатија која се раѓа на прв поглед.За да се случи љубов,теба да се поминат многу етапи на врската.
Стефан:Верувам во она што ќе го почустувам,но за љубов се потребни двајца.Затоа некако не верувам во љубов на прв поглед.

-Колку ви се важни вредноста и довербата?
Мартин:Јас сум принципелен човек и барам досега мислам дека не сум изневерил довербата кај никого.
Стефан:Мислам дека луѓето кои изневеруваат не знаат што сакаат или се незрели личности за својатаа воздраст.Ако некој ме повреди,можеби и ќе му простам,но сигурно никогаш нема да заборавам.

-На што би трошеле пари кога би биле многу богати?
Стефан:Би направил сопствено студио.БИ го опремил со најдобра опрема,а таму би можеле опуштено да вежбаме со бендот бидеќи ќе ги имаме најдобрите услови.ПОскаувам да си купам и убава куќа и автомобил,но би им помогнал и на лицата на кои им е неопходна помоѓ.Ах,да,ако имам многу пари,ќе финансирам некој квалитетен бренд.
Мартин:Јас би купил многу музички инстументи,убава куќа и некој спортски автомобил.

МАРТИН ФИЛИПОВСКИ
Датум и место на раѓање:20.09.1986.Скопје,Македонија.
Висина:179 см
Боја на коса\очи:Кафеави
Доблести:одговорен,точен,паметен,искрен
Хоби:Фудбал
Музика:рок ар-ен-би
Град од соништата:Лос Анѓелес
Идеална девојка:висока,убава,паметна
Омилена храна:брза храна,многу зачини

СТЕФАН ФИЛИПОВСКИ
Датум и место на раѓање:20.09.1986.Скопје,Македонија.
Висина:181 см
Боја на коса\очи:светлокостенлива,кафеави
Доблести:емотивен,паметен,згоден,искрен,одговорен
Хоби:Фудбал
Музика:„Вајт Сејк“,Ганс енд роузис,Мајкл Болтон,Дотри,Ајдон мејден,Андреа БОлчели,Адам Ламберт,Бон Џови,Селин Дион
Идеална девојка:убава,паметна и со добар карактер
Омилена храна:кинеска,македонска и италјанска.

Вратете се на почетокот Go down

Мартин и Стефан-ДВАЈЦАТА ЗАЉУБЕНИ
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1