Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ)

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5219
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ) Empty
ПишувањеПредмет: НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ)   НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ) I_icon_minitimeПет Дек 17, 2010 9:38 am

Дрско и безобразно, но со кондом!

НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ) 171336F688070A44A650BAC34983FCF2

Ги нарекуваат миленици на девојките, пеат за љубовта, а кариерата ја почнале по скопските клубови. За рефрените на шармантните Мартин и Стефан од близначкото рок-дуо Некст тајм нема кој не знае и кој не ги потпевнува, но малкумина знаат како се однесуваат кога се одвоени и тоа во лабава варијанта ... Онака де, на шанк. Еве што дознавме. Мартин не одговара на перверзни прашања, преферира со кондом, шмека само кога нема девојка, а потоа пази да не го уловат џандари. Се повикува на Џони Кеш, а се деградира од српска музика, оти била катастрофа... Што уште ни кажа од нога во продолжение...

На шанк или на маса?
Мартин: Не одговарам на перверзни прашања:-)
Жестоко или пиво?
Мартин: Пиво си е пиво!
Со мезе или на голо?
Мартин: Со кондом...
Што по првата пијачка?
Мартин: Мала нужда!
А што по последната?
Мартин: Пазам да не ме фатат џандари.
Утредента кафе или јува?
Мартин: Лимонада од цреша... ха, ха, ха...
Цеца или ???
Мартин: Баба Меца.
Шмекам?
Мартин: Кога немам девојка.
Ми пука филм од...?
Мартин: Не ми пука филм!
Секс за една вечер...?
Мартин: Дрско и безобразно.
Мрак ми паѓа на очи кога ќе го видам...?
Мартин: Були Були!
Кафеана - животен стил или денгубење?
Мартин: Кој како сака!
Летаат чаши и флаши кога...???
Мартин: Кога ќе засвири нешто српско... Катастрофа!!
Низ врата на нозе или на ушка?
Мартин: Што е со прашањево!? хе, хе, хе...
На рабуш, во кеш или со картичка?
Мартин: Џони Кеш.

(Ив. Т)
www.vecer.com.mk

_________________
НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ) Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4721
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ)   НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ) I_icon_minitimeНед Дек 19, 2010 4:36 pm

Браво за одговорите thumb up ха, ха

_________________
НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ) Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
 
НА ШАНК СО... МАРТИН (НЕКСТ ТАЈМ)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum