Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 НЕКСТ ТАЈМ: Не ни треба продукција, ни треба инвеститор!

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4428
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

НЕКСТ ТАЈМ:   Не ни треба продукција, ни треба инвеститор! Empty
ПишувањеПредмет: НЕКСТ ТАЈМ: Не ни треба продукција, ни треба инвеститор!   НЕКСТ ТАЈМ:   Не ни треба продукција, ни треба инвеститор! I_icon_minitimeСаб Фед 26, 2011 9:47 amНЕКСТ ТАЈМ:   Не ни треба продукција, ни треба инвеститор! 16322411

Милениците на женската полулација, момците од дуото Некст тајм, Мартин и Стефан, периодов работат со полна пареа на новиот албум, за кој се надеваат дека официјалната промоција ќе ја доживее во април.

Моментално имаме шест песни кои ни се готови, а во план ни е да изработиме уште седум. На албумот ќе се најдат и песните кои сме ги издале по првиот албум, а кои веќе им се познати на јавноста", ни откри Мартин.

Без продукциска куќа зад нив Мартин и Стефан и овој албум ќе го работат и снимаат сами, при тоа истакнувајќи дека не им е потребна продукција, туку инвеститор. Иако ни открија дека обвивката на новиот албум им е готова, сепак некогашните претставници на Евровизија не сакаат да го кажат името.

Името ќе го чуваме во тајност. Само можам да откријам дека ќе биде поврзано со тоа што мене и на брат ми ни се случува во последниот период. Дали е добро или е лошо ќе видите кога ќе дојде време", ни рече Мартин, додавајќи дека освен поп-рок песни дел од албумот ќе биде и една препеана македонска песна, која многу често милувале да ја пеат на настапите.

(Ив.Т.)
Извор:http://vecer.com.mk

Вратете се на почетокот Go down
 
НЕКСТ ТАЈМ: Не ни треба продукција, ни треба инвеститор!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum