Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Next Time ќе настапат на Корчула

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4570
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

ПишувањеПредмет: Next Time ќе настапат на Корчула   Пон Јун 13, 2011 10:20 pmВо рамките на 16-тото издание на музичкиот фестивал Марко Поло, рок-двоецот Next Time ќе има своето прво претставување на хрватскит пазар. На островот Корчула, Next Time ќр настапат со темата Dal ljubav je grijeh, на авторите Лазар Цветкоски (музика) и Огнен Неделковски (текст).

Фестивалот има две полуфинални и една финална вечер, а ќе се одржи од 22-ри до 24-ти јули. Гледачите во Македонија ќе можат да проследат директен ТВ-пренос од оваа манифестација.

Темата Dal ljubav je grijeh ќе биде бонус-трака на вториот албум на Next Time, кој ќе биде објавен на 20-ти септември...

Датум: 13.06.2011.

Извор: http://mmm.com.mk/?ItemID=15E2F6E6D2B61144B0B7874F3533B728
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4570
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Пон Јун 13, 2011 10:22 pm

Некст Тајм на фестивал во ХрватскаНа островот Корчула оваа година по 16 ти пат ќе се одржи фестивалот Марко Поло, оваа година по тој повод своето прво претставување ќе го имаат рок дуото Некст Тајм како дебитанти на хрватскиот пазар. Песнта која ќе ја изведат го носи насловот "Дали љубав је гријех", каде за музиката и аранжманот се погрижи Лазар Цветкоски додека текстот го напиша Огнен Неделковски. Фествалот традиционално има две полуфинални и една финална вечер истите ќе се одржат во периодот од 22 до 24 јули додека гледачите во Македонија ќе имаат можност да го проследат фестивалот со директен пренос на некоја од македонските телевизии.

Песната "Дали љубав је гријех" ќе биде бонус трака на вториот албум на Некст Тајм кој ќе биде официјално промовиран на 20ти сеоптември оваа година.

Извор: http://www.radiomk.com/scena-makedonija-balkan-svet/makedonska-scena/36-vesti/518-next-time-croatia
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4570
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Пет Jул 15, 2011 3:59 pm

Некст Тајм снимаат спотВо просториите на Томато Продукција, во текот на вчерашниот ден се снимаше дел од спотот на Некст Тајм за песната "Недостајеш ми веч" а остатокот ќе биде снимен на други локации во текот на викендот.Песната е авторско дело на Лазар Цветковски ( музика и аранжман ) текст на Огнен Неделковски, од денес премиерно ќе може да ја чуете на сите радио станици, а следниот викенд ќе биде дел од фестивалот Марко Поло кој ќе се одржува на хрвстскиот остров Корчула.Оваа нумера, заедно со сите досегашни песни кои беа издадени во периодот од изминатата година ќе бидат дел од вториот студиски албум на Некст Тајм, кој ќе биде промовиран на 20ти септември, на нивниот роденден, како подарок од нив до сите фанови.

Извор: http://www.radiomk.com/scena-makedonija-balkan-svet/37/631
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4053
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Пет Jул 15, 2011 10:22 pm

Next Time сo спот за песната од Марко Поло фестВо просториите на студиото на Томато продукција, во текот на вчерашниот ден, се снимаше дел од спотот на Next Time за песната Недостајеш ми веќ, а остатокот ќе биде снимен на локации во текот на викендот.

Песната, која е авторско дело на Лазар Цветкоски - музика и аранжман и Огнен Неделковски, од денес премиерно ке може да се слушне и на сите радио-станици, а следниот викенд ќе биде дел од фестивалот Марко Поло, кој ќе се одржува на прекрасниот хрватски остров Корчула.Овој фестивал, заедно со уште 9 други, спаѓа во групацијата фестивали Алпе Адриа, заедно со реномирани фестивали од таа регија, вклучувајќи го и најпознатиот Сан Ремо.Полуфиналната вечер (на 23.7.2011 година), ќе биде можност хрватската публика за прв пат да ги чуе и види во живо Next Time. Оваа нумера, издадените песни во измината година, како и 6-те нови, ќе биде дел од вториот студиски албум на Next Time, кој ќе биде промовиран на 20-ти септември, на нивниот роденден, како подарок за сите нивни фанови.


Извор:www.mmm.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5068
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Саб Jул 16, 2011 12:42 pm


НЕКСТ ТАЈМ СО НОВ СПОТ


Кој ли им недостасува на Мартин и Стефан!?
"Недостајеш ми веќ" е темата за која Мартин и Стефан деновиве снимаат видеозапис. Во студиото на Томато продукција се завршени дел од кадрите за спотот, а остатокот ќе се доработи викендов, па сите снимени материјали ќе можат да заминат на монтирање. "Недостајеш ми веќ" е песната со која наредниот викенд, поточно на 23 јули, Некст тајм ќе се претстават на фестивалот Марко Поло, кој ќе се одржи на хрватскиот остров Корчула, и тоа на полуфиналната вечер. Хрватската публика за првпат ќе има можност да ги види и чуе момците, за кои овој настап има големо значење, бидејќи фестивалот Марко Поло заедно со уште девет други припаѓа во Алпе Адрија групацијата од реномирани фестивали од регионот, вклучувајќи го и најпознатиот - Сан Ремо.

Темата, која е дело на Лазар Цветковски, музика и аранжман, и Огнен Неделковски, чиј е текстот, заедно со досегашните хитови, како и шесте нови теми, ќе се најдат на новиот студиски албум на Некст тајм, кој ќе биде промовиран на нивниот роденден на 20 септември, како подарок од момците за сите фанови.

http://vecer.com.mk/?ItemID=2C47F99B6212644587D32317C8E3E90E

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4570
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Нед Jул 17, 2011 3:06 pm

Некст Тајм со нова песна
Скопје, 15 јули - Во просториите на студиото на „Томато продукција“ , во текот на вчерашниот ден се снимаше дел од спотот на „Некст Тајм“ за песната „Недостајеш ми веч“, а остатокот ќе биде снимен на други локации во текот на викендот.

Песната која е авторско дело на Лазар Цветкоски, музика и аранжман и Огнен Неделковски од денеска премиерно ќе може да се слушне и на сите радио станици.

Следниот викенд ќе биде дел од фестивалот „Марцо Поло Вест“ кој ќе се одржува на прекрасниот хрватски остров Корчула.

Овој фестивал заедно со уште девет други спаѓа во групацијата фестивали „Алпе адриа“ заедно со реномирани фестивали од тој регион, вклучувајќи го и најпознатиот Сан Ремо.

Полуфиналната вечер на 23 јули годинава ќе биде можност хрватската публика за прв пат да ги чуе и види во живо Некст Тајм.

Оваа нумера и издадените песни во минатата година како и шестте нови, ќе бидат дел од вториот студиски албум на Некст Тајм, кој ќе биде промовиран на 20-ти септември, на нивниот роденден, како подарок за сите нивни фанови.

Извор: http://www.zurnal.mk/showbiz.asp?id=2011715115153
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4570
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Нед Jул 17, 2011 3:08 pm

„Некст тајм“ премиерно на „Марко Поло фестивал“ во КорчулаМомците од рок-дуото „Некст тајм“, Мартин и Стефан“ пред неколку дена во студиото на „Томато“ снимија дел од спотот за темата „Недостајеш ми веќ“ со која ќе се претстават на 16.издание на фестивалот „Марко Поло“ кој од 22 до 24 јули се одржува на островот Корчула во Хрватска.Мартин и Стефан како единствени претставници од Македонија ќе настапат на втората полуфинална вечер на 23 јули, а за пласман во финале ќе се натпреваруваат со вкупно 35 млади изведувачи од Хрвтаска и регионот.
Песната со која ќе настапат е авторско дело на Лазар Цветкоски - музика и аранжман и Огнен Неделковски-текст, и веќе може да се слушне и на сите радио-станици. „Марко Поло“ заедно со уште 9 други фестивали, спаѓа во групацијата фестивали „Алпе Адриа“, заедно со реномирани фестивали од тој регион, вклучувајќи го и италијанскиот „Сан Ремо“.
„Недостајеш ми веќ“ заедно со шест нови композиции и досегашните хитови ќе бидат дел од вториот студиски албум на „Некст тајм“ кој ќе биде промовиран на 20-ти септември, на нивниот роденден, како подарок за сите нивни фанови.

Извор: http://www.plusinfo.mk/vest/8450/Nekst-tajm-premierno-na-Marko-Polo-festival-vo-Korchula
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4570
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Нед Jул 17, 2011 3:13 pm

Next Time na XVI Marko Polo festivaluNex Time, sačinjavaju Stefan Filipovski (vokal) i Martin Filipovski (gitara) dva brata blizanca koji nam dolaze iz Republike Makedonije. Vrhunski su glazbenici bogatog i osebujnog glasa koji savršeno komuniciraju s publikom. Već 2008. godine njihov prvi singln postaje hit na mnogim radio postajama u regiji a njihov debitantski ili prvi album se prodaje u nakladi od 10.000 kom. Mnogi obožavatelji ih poistovijećuju s Tošom Proeskim. Na svim međunarodnim festivalima uglavnom osvajaju prve nagrade. Osim Republike Makedonije, nastupali su u Bugarskoj, Bosni i Hercegovini, Bijelorusiji, Rumunjskoj i mnogim drugim zemljama. Vrlo je važno istaknuti za Stefana i Martina da su sudjelovali kao predstavnici Republike Makedonije na izboru skladbe za Eurosong i svojim nastupom na Eurosongu u Rusiji – Moskvi 2009. godine osvojili srca mnogih obožavatelja diljem Europe.
O Next Timeu, možemo pisatu u nedogled, no nije potrebno jer oni su zaista zlatne zvijezde novog vremena, koje treba doživjeti. Na ovogodišnjem XVI. Međunarodnom Marko Polo Festivalu izvesti će skladbu ”Nedostaješ mi već” na Hrvatskom jeziku. Poželimo im dobru sreću u Gradu Marka Pola! /F.O./

Извор: http://www.marcopolofest.hr/2011/07/next-time-na-xvi-marko-polo-festivalu/
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time ќе настапат на Корчула
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum