Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Мартин „Некст Тајм“ има огромна колекција капчиња

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
avatar

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 4964
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Мартин „Некст Тајм“ има огромна колекција капчиња   Пон Јун 20, 2011 10:47 am


МАРТИН "НЕКСТ ТАЈМ" ИМА ОГРОМНА КОЛЕКЦИЈА КАПЧИЊА


Скапи ми се многу, ама пуста желба!
Мартин од "Некст тајм" има еден куп капчиња, а особено е горд на прилично "солените" бејзбол-модели увезени од Америка. Во ормарот на рокерот се сместени најразлични спортски капчиња и по некое шеширче без кои не може да помине ниту едно негово излегување од дома.

"Капчињата ми се фетиш и омилен дел од гардеробата. Во принцип, носам капи зашто косата многу ме заморува, па ете најдов начин како да ја скротам. Ја врзувам во репче, а одозгора со капче и на раат сум", вели Мартин, откривајќи дека омилени му се бејзбол-моделите од марката New air, кои од Америка му ги праќа близок пријател, и додава дека никој во Македонија не носи исти такви освен Тони Зен.

Кога е во лежерно, дневно издание ги бира спортските капчиња кои ги има во сите бои, а за вечерните настапи или излегувања локните ги потиснува со фраерските шешири за кои вели: "Многу ги сакам, но повеќе ги носам кога сум на сцена бидејќи тоа е имиџот на групата".

Својата богата колекција Мартин деновиве ја споделил и со Фејсбук-пријателите кои под приложената фотографија го посоветувале да си отвори продавница за капи, што и не е така лоша идеја. Ем ќе отвори простор за нови модели во плакарот, ем може да си ги врати вложените пари.(Љ.П.)
http://vecer.com.mk/?ItemID=39E16CD9AABDC64AA8C1F57ECC4A4D39

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
 
Мартин „Некст Тајм“ има огромна колекција капчиња
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum