Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Лице од рај

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4053
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Лице од рај   Пет Сеп 30, 2011 4:23 pm


Се трудев да те разберам кога рече не,
нема да ме остваш,
само гушни ме.
Но ти беше таа што го згаси зборот свој,
ме напушти без одговор.
Сврте грб и не те видов повторно.

Ми правеше лице за се,
го даде најдоброто од себе,
но на се има крај,
на твоето лице од рај.
Ме гледаше ме лажеше за се,
Го даде најдоброто од себе.
но на се има крај и на твоето лице од рај!


Знам дека изгубив,човек што ми значеше,
но ти ќе си таа што изгуби повеќе.
Но тешко е да сонуваш и да речеш добро,
кога имаш човек што прави лице за се!


Ми правеше лице за се,
го даде најдоброто од себе,
но на се има крај,
на твоето лице од рај.
Ме гледаше ме лажеше за се,
Го даде најдоброто од себе.
но на се има крај и на твоето лице од рај!

И овај пат ќе речам,
јас ти дадов се,
љубовта е сепак таа,
ти ме учеше.

Ме гледаше ме лажеше за се,
го даде најдоброто од себе,
но на се има крај и на твоето лице од рај!
Вратете се на почетокот Go down
 
Лице од рај
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog.com
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum