Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Скромни и приземни и покрај популарноста

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 12:35 pm

Изминатиов викенд, дуото "Некст тајм" го снимаше спотот за евровизиската песна
"Нешто што ќе остане", со која ќе ја претставуваат Македонија на
"Евросонг" во првото полуфинале, на 12 мај во Москва.


Скромни и приземни и покрај популарноста 7C5E328E8D6D7C4587DC4A8C2C5F3F26

Екипата на Вест ја доби екслузивната можност да биде дел од вчерашното снимање. На студеното време и ветерот, близнаците Стефан и Мартин качени на кровот на ТЦ "Соравиа" ги испејаа македонската, српската и англиската верзија на песната. Режсерот на спотот, Јован Јованов и екипата на "Егзит Б" продукција низ видеото ја раскажуваат вистинската приказна за патот до популарноста на рок дуото. И покрај полуларноста што "Некст тајм" ја доживејаа по само десет месеци музичка кариера, тие останаа скромни и приземни, вели Јованов. Тој кој заедно со Дамјан Лазаров и Елвир Мекиќ е автор на евровизиската песна. Лазаров го напиша англискиот, а Мекиќ српскиот текст на песната.
Главните актери во љубовната приказна се вокалот Стефан и статистката која глуми ја режисерката на спотот. Уште на снимањето на првиот спот на дуото, Стефан се вљубува во неа и потоа ја бара во публиката на сите нивни настапи. Целта на видео приказната е гледачите сликовито да ги доживејат стиховите: Ти си од Бога најмило нешто што ќе остане.
Спотот се снимаше три дена во околината на Скопје, на кровот на "Соравиа" и во ТВ студио. Во него глумат 100 статисти од модното студио "Мак моделс". За една недела ќе биде промовиран на Тв каналите и интернет страниците.

(М.Џ.)
фото: О.Теофиловски

Извор:
http://vest.com.mk/?ItemID=EDC16F1A6E94BF4CAC7B9855CB3CCBC3

_________________
Скромни и приземни и покрај популарноста Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 12:44 pm

Во тоа се гледа нивната големина,и покрај огромниот успех што го постигнаа за толку кратко време,сепак се гледа дека се фини,скромни,и дека стварно со љубов и посветеност ја работат оваа професија..затоа и ќе опстојат,затоа што кога нешто го правиш со многу љубов и посветеност нема да утнеш никогаш!за спотот сигурна сум ќе биде супер.. thumbsup
Вратете се на почетокот Go down
Angela Struga

Angela Struga

Пол : Female
Број на мислења : 34
Поени : 4063
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-28
Локација : Struga

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 8:32 pm

najjjjjjjjjjjjjj best seee:)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5447
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 9:02 pm

Чувствувам по сликата дека спотот ќе биде нешто фантастично! cheers

_________________
Скромни и приземни и покрај популарноста Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 9:03 pm

Simona* напиша:
Чувствувам по сликата дека спотот ќе биде нешто фантастично! cheers

Стварно така делува.. Jee
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 9:06 pm

Odvaj 4ekam spotot da go vidam...sigurno e nesto fenomenalnooo... :)
Вратете се на почетокот Go down
Angela Struga

Angela Struga

Пол : Female
Број на мислења : 34
Поени : 4063
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-28
Локација : Struga

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 10:21 pm

definitivnoooo ....i jas odvaj cekam...mmmm...ne se somnevame neli najsrcki se
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeВто Мар 31, 2009 11:49 am

Сигурно ќе биде преубав!
Мене бар лично, на Јован многу ми се допаѓаат спотовите!

_________________
Скромни и приземни и покрај популарноста Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Angela Struga

Angela Struga

Пол : Female
Број на мислења : 34
Поени : 4063
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-28
Локација : Struga

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeВто Мар 31, 2009 9:47 pm

i mene isto Jovan pravi preubavii spotovi ama plus martin i stefan na niv mmmmmmmmmmm
Вратете се на почетокот Go down
Ninadb

Ninadb

Пол : Female
Број на мислења : 25
Поени : 4073
Репутација : 10
Registration date : 2009-03-21
Локација : Vo srceto na Martin :D

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeПон Апр 06, 2009 6:12 pm

istata informacija samo vo svet...ima 2 stranici so Next Time eve go internet izdanieto:

http://www.svet.rs/clanak/prikazna-za-moskva
;] ;]
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4705
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeВто Апр 07, 2009 10:10 pm

:) Супер е спото се што е од некст тајм излегува мнооогу убаво! Намигнува
А инаку многу ми се допадна насловот на статијава Скромни и приземни и покрај популарноста ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4207
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 11:56 am

Po toa se poznava nivniot karakter deka se edni od najdobrite, ako ne i najdo :) bri
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Скромни и приземни и покрај популарноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скромни и приземни и покрај популарноста   Скромни и приземни и покрај популарноста I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Скромни и приземни и покрај популарноста
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum