Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Кристијан откачен!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4218
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 3:13 pm

Откако изби скандалот поврзан со Кристијан – “План Б продукција“ и телоранителот на Игор Џамбазов, по кој истиот заврши во триесет дневен притвор, Јован Јованов, Елвир Меќиќ и “Некст тајм“ ја прекинаа соработката со менаџерот. Која била причината за ненадејното влошување на односите, ни открива Јован Јованов: “Продукцијата ’План Б’ постои околу една година и толку време соработувавме со Кристијан, но поради непрофесионалното и несовесно однесување на дотичниот, ги прекинавме професионалните односи. Значи, официјално Кристијан повеќе не ни е менаџер на мене, Елвир и ’Некст тајм’“. До затварањето на овој број не успеавме да стапиме во контакт со Кристијан, а како што дознавме, тој отишол на шопинг во Грција.

http://www.svet.rs/clanak/Кристијан-откачен
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 3:17 pm

Ова не е точно и Кристијан веќе поднел тужба против Шпиц, бидејќи тие ја измислиле оваа работа.

_________________
Кристијан откачен! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4218
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 3:38 pm

Јас да оставам шо пишуваат новините а дали е тоа точно или не ... :)

а и тие така си праат си преземаат едни од други првин едни нешто ке напишат па другиве ке додадат и така оди тоа
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 3:42 pm

Абе... се ќе напишат само да се продаде весникот.. :D

_________________
Кристијан откачен! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena^

Elena^

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 101
Поени : 4218
Репутација : 7
Registration date : 2009-03-28
Age : 30
Локација : Струга

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 3:44 pm

Ехе ... добро ги има опишано Слаткар во неговата песна :)
Вратете се на почетокот Go down
http://darkoilievski.forummk.com/index.htm
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeВто Апр 07, 2009 9:10 pm

Taka e Simona novinarite se pisuvaat samo da im se prodadat vesnicite
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4699
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeВто Апр 07, 2009 10:04 pm

Све ќе напраат за да им се продаде весникот а коа ќе ги стаат некст тајм па....сироти ние што ни праат маки и на нас ... Ама коа се више новинари треба точно да кажуваат а не да го лажат народот со 300 глупости sly
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Ivana-scout

Ivana-scout

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 9
Поени : 4019
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-14
Age : 24
Локација : Skopje

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeВто Апр 14, 2009 11:02 pm

Vistina e deka Kristijan ne im e menadzer na Next Time.Na saemot za kniga do niv sedese zena koja se pretstavi kako nivna menadzerka.
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 12:50 pm

Ivana-scout напиша:
Vistina e deka Kristijan ne im e menadzer na Next Time.Na saemot za kniga do niv sedese zena koja se pretstavi kako nivna menadzerka.
Да и во таа новоста што ја поставив јас, за тоа што ќе носат чевли од Баргала, пишува дека отишле со нивната МЕНАЏЕРКА таму... Не знам

_________________
Кристијан откачен! Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 2:18 pm

Таа е привремена менаџерка Од МТВ.. Само за евровизија.

_________________
Кристијан откачен! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Ivana-scout

Ivana-scout

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 9
Поени : 4019
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-14
Age : 24
Локација : Skopje

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 2:58 pm

Simona* напиша:
Таа е привремена менаџерка Од МТВ.. Само за евровизија.
sigurna si deka e privremena??????jas mislam deka oni se skarale so Kristijan a menadzerkata se vika Maja
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 5:53 pm

Ivana-scout напиша:
Simona* напиша:
Таа е привремена менаџерка Од МТВ.. Само за евровизија.
sigurna si deka e privremena??????jas mislam deka oni se skarale so Kristijan a menadzerkata se vika Maja

Не се скарани со Кристијан. 100% не се скарани. Намигнува

_________________
Кристијан откачен! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4663
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeЧет Апр 16, 2009 8:50 am

Kристијан веќе не им е менаџер да знаете
Вратете се на почетокот Go down
Ivana-scout

Ivana-scout

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 9
Поени : 4019
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-14
Age : 24
Локација : Skopje

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeЧет Апр 16, 2009 12:55 pm

Natali ohrid напиша:
Kристијан веќе не им е менаџер да знаете
Mozebi ne se skarani ama Kristijan ne im e menadzer toa sigurnooo
!!!pozz :)
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 12:16 am

Можеби како шо велите не им е менаџер, ама и јас мислам дека не се скарани со него Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4791
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 10:38 am

Можеби како шо велите не им е менаџер, ама и јас мислам дека не се скарани со него
SO SOGLASUVAM SO ZORICA
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4141
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 8:47 pm

U sekoj slucaj oni zasluzuvaat bolji menager!! Ama u Makedonija tesko da se najde takov!!
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 9:13 pm

To e to4no...N.T. zasluzuvaat naaaaaaaaaajdobar menadzer,ama tesko e da se najdi... Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4218
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 11:08 am

Znci kako se nerviram so ova novinarive! Se ke napravat, ke gi skaraat lujgevo za gluposti...

Ne veruvam ova da e vistina!
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4685
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 11:31 am

Е да.Новинарите гледаат она шо ќе го напишат да е од нивна корист и повеќе да добијат со тоа, а не гледаат дали некој ќе повредат со нивната изјава..Ерммм
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 4:21 pm

Во денешен вест пишува дека новата менаџерка на Некст Тајм е Маја Балевска.

_________________
Кристијан откачен! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4218
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 4:28 pm

a dali e toa vistina ili pak novinarite nesto matat?
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5441
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 4:32 pm

marija_pp напиша:
a dali e toa vistina ili pak novinarite nesto matat?

Вистина е, вистина. Некст Тајм се сега во Јованов рекордс... поради тоа што Меќиќ и Јованов биле скарани со Кристијан. Поради евровизиските подготовки Кристијан не сакал да им одзема време на НТ, а после евровизија ќе седнеле и ќе направеле муабет дали сакаат да бидат во План Б или во Јованов рекордс.

Инаку моментално во План Б знам дека е Влатко-Морал и уште некои...

_________________
Кристијан откачен! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4357
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 7:02 pm

Па да..договорот на Некст Тајм со План Б продукција трае до мај 2010 год.така да они автоматски сеуште се дел од продукцијата,иако немаат некоја соработка сеа за евровизија..али ќе дојде до прекин на договорот,најверијатно после евросонг,кога ќе седнеле сите и ќе се договореле како луѓе..така изјави за Теа Кристијан..
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 10:37 pm

Elena напиша:
Па да..договорот на Некст Тајм со План Б продукција трае до мај 2010 год.така да они автоматски сеуште се дел од продукцијата,иако немаат некоја соработка сеа за евровизија..али ќе дојде до прекин на договорот,најверијатно после евросонг,кога ќе седнеле сите и ќе се договореле како луѓе..така изјави за Теа Кристијан..

Да, тоа и јас го читав. Инаку, мое мисленње е дека подобро би било да се со Кристијан дека човекот знае да напрви бизнис. И верувам во тоа шо го кажал тој, дека Јован ко видел дека има успех од Next Time, посакал и тој да ќари нешто. Да не ме сфатите погрешно, и Јован си е успешен, ама мислам дека секаде се пика и е малку препотентен... Мала ситница, ама досаден ми беше кога се појавуваше во сите спотови шо ги правеше( на пример во "Не верувам во тебе")

_________________
Кристијан откачен! Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
Кристијан откачен! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кристијан откачен!   Кристијан откачен! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кристијан откачен!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum