Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Нешто што ќе остане

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4827
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 2:47 pm

Нешто штo ќе остане


Ти си од Бога најмило нешто што ќе
остане!


Да не си ти,
би немал за кого љубовна песна да
напишам.

Да не си ти,
би немал за што пред луѓето да се
пофалам.

Да не си ти,
ни усниве насмевка нема да ги покрие.
Ако твојот глас не ме разбуди
цел ден тажен мене ми е.

Овие очи очи и дење и ноќе
би те гледале.
На овие усни,
насмевка чувам само за тебе.
И радост и тага,
викаат било, па ќе помине.
Но, ти си од Бога најмило
нешто што ќе остане.

Во животот има и убави нешта
за тој што знае да живее.
Во овој свет има и скриени места
но, треба ти да ги препознаеш.

Љубов ти давам да добијам нешто,
нешто што ќе остане!

Овие очи очи и дење и ноќе
би те гледале.
На овие усни,
насмевка чувам само за тебе.
И радост и тага,
викаат било, па ќе помине.
Но, ти си од Бога најмило
нешто што ќе остане.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Bile&lt3Next Time

Bile&lt3Next Time

Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 26
Поени : 3781
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21
Age : 24
Локација : Stip

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 4:40 pm

Pesnata e suuuuuuuupeeeerrr, kako i site drugi pesni.....I Love Next Timeee
Вратете се на почетокот Go down
http://biljanaaaajaneva.hi5.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5160
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 4:59 pm

Еве линк за download на песната:

http://download.mmm.com.mk/Next%20Time%20-%20Nesto%20sto%20ke%20ostane.mp3
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Bile&lt3Next Time

Bile&lt3Next Time

Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 26
Поени : 3781
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21
Age : 24
Локација : Stip

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 5:00 pm

Ja imam i si ja slusnam non stop :D:D
Вратете се на почетокот Go down
http://biljanaaaajaneva.hi5.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4827
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 5:39 pm

Супер :D Продолжи да ги слушаш cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Matea

Matea

Пол : Female
Број на мислења : 7
Поени : 3755
Репутација : 1
Registration date : 2009-03-22

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 8:21 pm

Mnogu e ubava penata...Gi sakam NEXT TIME
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4418
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 22
Локација : Paradise

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeПон Мар 23, 2009 4:08 pm

ја сакам песнава ❤
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
NeSe

NeSe

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 39
Поени : 3787
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeВто Мар 24, 2009 8:38 pm

preubava e pesnava bravooooooo
Вратете се на почетокот Go down
http://www.anenese.hi5.com
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 3894
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 3:06 pm

преубаваааааа песнаааа...
заслужено одат во Москва и таму ќе растурат!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4404
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 24
Локација : Bitola

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 6:16 pm

точно еее...најуба песна имаме и растур ќе ги направимееееее..<3 next time...
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4662
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 11:40 pm

sandrulajka напиша:
преубаваааааа песнаааа...
заслужено одат во Москва и таму ќе растурат!!!!!!
Се согласувам! Панк

_________________
Нешто што ќе остане Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Angela Struga

Angela Struga

Пол : Female
Број на мислења : 34
Поени : 3776
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-28
Локација : Struga

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeПон Мар 30, 2009 9:30 am

i jas taka mislam preubavaaa pesnaaa...gi podrzuvame
Вратете се на почетокот Go down
tina

tina

Пол : Female
Број на мислења : 4
Поени : 3739
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-03
Локација : Valandovo

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 5:24 pm

SUPER E I KE OSTANE NESTO
Вратете се на почетокот Go down
Angela Struga

Angela Struga

Пол : Female
Број на мислења : 34
Поени : 3776
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-28
Локација : Struga

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 8:40 pm

ej decki abe kaj da go gledam spotot?
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4827
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 10:20 pm

Спотот мислам дека ќе излезе за околу една недела на интернет и на телевизија, а премиерно го дадоа на емисијата 100% Евросонг.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Angela Struga

Angela Struga

Пол : Female
Број на мислења : 34
Поени : 3776
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-28
Локација : Struga

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 10:21 pm

ama da znam go dale mnogu mi kazaa deka go gledale pa rekov da ne go ima na net?
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4007
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 25
Локација : *Битола

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeНед Апр 05, 2009 8:41 pm

koj go saka spotot jas go imam n akomp download-irano
samo izrzete zelba Јазик
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 3868
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 26
Локација : Струмица

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeВто Апр 28, 2009 1:03 am

Pesnava e Zakon.. premn mi se dopaga:)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:17 pm

Нема шо да се коментира.. НАЈДОБРА! Cool
Вратете се на почетокот Go down
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 3920
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 26
Локација : Stip

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 10:59 am

Nema sto da se pravi muabet za pesnta zakoooooon e :) Панк

Epa ako ne bese ubava pesnta nemase da se pretstavuvame so taa pesna na evrovizija
Pesnata e superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4404
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 24
Локација : Bitola

Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 1:26 pm

Нешто што ќе остане-ЗАКОН!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Нешто што ќе остане Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нешто што ќе остане   Нешто што ќе остане I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Нешто што ќе остане
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum