Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Тинејџерите се дружеа со Next Time

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Тинејџерите се дружеа со Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Тинејџерите се дружеа со Next Time   Тинејџерите се дружеа со Next Time I_icon_minitimeПет Апр 10, 2009 2:37 pm

Тинејџерите се дружеа со Next Time 0DF824D35CBF9343A9C6D222BF65D9FD
Вчера,екипата на неделникот за млади Наш свет, на штандот на Детска радост, а
во рамките на Денот на Наш свет, организираше средба на читателите со
нашите претставници на Евровизија - рок-двоецот Next Time.

Околу стотина тинејџери од скопските основни училишта Св. Кирил и Методиј,
Круме Кепески, Љубен Лапе, Ѓорѓија Пулески и Кузман Ј. Питу имаа
можност да се дружат со харизматичните близнаци Мартин и Стефан, да им
постават прашања, да добијат автограми и да се фотографираат со нив.
Тинејџерите се дружеа со Next Time 7EF0512A50C0914CAA7E25A37C12605E
Специјално за нив, Стефан во живо ја изведе баладата Карусо и им вети дека ќе го дадат својот максимум да се пласираат во финалето на Евросонг во
Москва. Нивните обожаватели беа едногласни во ставот дека и доколку не
успеат во тоа, ќе продолжат да ги сакаат и поддржуваат.

Момците од Next Time, ексклузивно ни открија дел од своите планови по
Евросонгот, меѓу кои и пробивот на музичките пазари на поранешните
ЈУ-републики.


Последната промена е направена од Katerina на Чет Окт 29, 2009 2:56 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4669
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Тинејџерите се дружеа со Next Time Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тинејџерите се дружеа со Next Time   Тинејџерите се дружеа со Next Time I_icon_minitimeПет Апр 10, 2009 8:54 pm

Супер :D :) :D
Вратете се на почетокот Go down
 
Тинејџерите се дружеа со Next Time
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum