Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПон Апр 13, 2009 3:50 pm

Мартин и Стефан од групата „Некст тајм“, заедно со менаџерката, придружните вокали и делегација од МТВ ја посетија штипската фабрика „Баргала“, за да си изберат чевли за настапот на Евровизија во Москва.
За нивниот комплетен стајлинг ќе се погрижи штипјанецот Томас, со кој стапиле во контакт преку Македонската телевизија.
Тие велат дека нема да бидат облечени како вообичаено, но сепак ќе си го задржат стилот.
Песната „Нешто што ќе остане“ е отпеана на македонски, англиски и на српски јазик.


Последната промена е направена од Katerina на Чет Окт 29, 2009 3:11 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4138
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПон Апр 13, 2009 6:09 pm

Ajdeee... Koj e ovoj Tomas sea Тажен???? Pa zaso MTV stalno ja pravi istata greska???? Site evroviziski pretstavnici do sea bea iskasapeni na pole stajlig, zaso mora i deckive da pominuvaat niz toa..... Treba da si go zadrzat svojot mladeski skate stil, i taka ke bidat unikatni u Moska...... Se nadevam deka MTV i nivnite stajling majstori nema da gi unistat deckive.... Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПон Апр 13, 2009 7:24 pm

Urban напиша:
Ajdeee... Koj e ovoj Tomas sea Тажен???? Pa zaso MTV stalno ja pravi istata greska???? Site evroviziski pretstavnici do sea bea iskasapeni na pole stajlig, zaso mora i deckive da pominuvaat niz toa..... Treba da si go zadrzat svojot mladeski skate stil, i taka ke bidat unikatni u Moska...... Se nadevam deka MTV i nivnite stajling majstori nema da gi unistat deckive.... Pozdrav

Точно!
И јас секоја година го имам истово мислење, али тоа е...
Да се надевме дека годинава ќе биде исклучок :)

_________________
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4138
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПон Апр 13, 2009 8:22 pm

Da se nadevame..... Koa bolje ke razmislam, dobro e sto ne go angazirale Nospalot.... Ama i ovoj Tomas moze da bide promasaj..... aj se nadevame na najdobro... Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПон Апр 13, 2009 8:31 pm

Urban напиша:
Da se nadevame..... Koa bolje ke razmislam, dobro e sto ne go angazirale Nospalot.... Ama i ovoj Tomas moze da bide promasaj..... aj se nadevame na najdobro... Намигнува
Да да...
Цело време се молев да не биде Ношпал Не, не ...
И среќа не го одбрале него Поп
Тој два пати досега не унакази, 2002 и 2004 година...а ништо подобри не беа лани Тамара, Врчак и Адриан, кој и да им ја спремаше облеката...

Али јас не се сомневам дека Некст Тајм ќе изгледаат убаво, во што и да ги облечат... Вљубен

_________________
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4354
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeВто Апр 14, 2009 12:25 pm

Ja se nadevam deka ke bidat obleceni soodvetno na nivnite godini pred se,a posle i soodvetno na nivniot stil..valjda nema povtorno da napravat utka kako so pola od nasive dosegasni pretstavnici..veruvam deka i oni ke imaat pravo na svoe mislenje vo vrska so stajlingot..ama ke vidime..
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4682
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeВто Апр 14, 2009 12:45 pm

Јас најдобро мислам дека треба Стефан и Мартин да си се облечат онака како што мислат тие, затоа што тие имаат преубав вкус и знаат секогаш она шо ќе го стават да им одговара...и + убави комбинации би направиле самите Ерммм
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4696
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeВто Апр 14, 2009 1:02 pm

zorica напиша:
Јас најдобро мислам дека треба Стефан и Мартин да си се облечат онака како што мислат тие, затоа што тие имаат преубав вкус и знаат секогаш она шо ќе го стават да им одговара...и + убави комбинации би направиле самите Ерммм

На еден начин се согласувам ама сепак би им требало некое стручно лице ама како што прават секоја година ова креаториве наши што ќе им текне мора да стават на облеката...Сепак мене ми се допаѓа нивниот стајлинг и мислам дека и сами да се облечеа немаше да згрешат ;]
Али најдобро ќе биде да облечат нечто слично како кога беа на домашниот избор за песна на Евроснонг
Ама сепак што и да облечат....ќе им прилега убаво Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeВто Апр 14, 2009 4:06 pm

Штом на Мартин му се свиѓало... би требало и на нас да ни се свиѓа. :)

_________________
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4682
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeВто Апр 14, 2009 7:34 pm

И јас мислам така;]
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeВто Апр 14, 2009 9:15 pm

Се согласувам стајлингот да биде нешто невообичаено, ама сепак согласно со нивните години и стил. Се надевам нема да ги видиме во некој костум Плаче ... Уствари сигурна сум и верувам во нив и во нивниот стил и се надевам нема да дозволат да облечат нешто што не им се допаѓа... :)

_________________
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4788
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeВто Апр 14, 2009 9:27 pm

KOGA NA NIV IM SE SIVGA SIGURNO E NESTO ODLICNO SAKAM GI POKRAJ SE KAKO I DA SE OBLE4ENI KE BIDAT THE BEST MWAAAAAAAAAAAAA POZZ
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4660
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeЧет Апр 16, 2009 8:52 am

Така е кога нив им се свиѓа треба и нас да ни се свиѓа :D
Вратете се на почетокот Go down
Bile&lt3Next Time

Bile&lt3Next Time

Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 26
Поени : 4059
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21
Age : 25
Локација : Stip

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeСаб Апр 18, 2009 12:53 am

Tie sto i da oblecat ke im stoi ubavo, a Tomas ne e los ke im izberi dobra obleka.....
Вратете се на почетокот Go down
http://biljanaaaajaneva.hi5.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 1:23 pm

Штипски чизми за Мартин и за Стефан

Позната штипска фирма за чевли изработува два чифта специјални чизми со кои близнаците Мартин и Стефан од дуото "Некст тајм" ќе настапат на "Евросонг" во Москва. Чизмите се изработени по мерка на рокерите-близнаци, по нивна желба каква да биде бојата и моделот.

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ BCD027BB041637409FCE9F0F3EE000DE

За евровизискиот настап во Русија, освен домашна фирма за чевли, "Некст тајм" ќе ги облече и домашен дизајнер, кој е исто така од Штип, а е познат по прекарот Томас. Од продуцентската куќа на дуото "Јованов рекордс" велат дека нивниот стил на сцената ќе биде рокерски, а детали не сакаат да откриваат. Стефан и Мартин деновиве во студиото на МРТВ интензивно го вежбаат сценскиот настап, за кој ќе биде задолжен режисерот Иван Поповски, македонец кој долги години живее во Москва.
- Гостувавме во Швајцарија и во Српска република во Босна и Херцеговина. На Тв шоуто на БН телевизија во Бијељина, "Некст тајм" беа гости заедно со Есма Реџепова, а Стефан пееше стари македонски и италијански песни. Следната недела во рамките на промотивната кампања патуваме за Тирана. Сепак, Стефан и Мартин се најмногу сконценрирани на кариерата во Македонија, и настапите кои ги имаат секој викенд во преполни дискотеки. Публиката најубаво реагира на евровизиската песна "Нешто што ќе остане". По настапите има турканица која трае и по цел час од обожавателки кои сакаат да земат автограм и да се сликаат со нив", ни изјави Маја Балевска, новиот менаџер на дуото од "Јованов рекордс".
Балевска најаува и дека тимот на "Некст тајм" по настапот во Москва планира голем концерт кој ќе се случи или во Универзалната сала или на Плоштадот Македонија. Специјални гости ќе бидат Елвир Мекиќ и Јован Јованов. Таа додава и дека е предвиден дует со една балканска поп-ѕвезда. Менаџерката потсетува и дека на официјалната веб страница на "Евросонг 09", песната "Нешто што ќе остане" котира помеѓу осмото и деветтото место во прогнозите за пласман.
"Некст тајм" ќе настапат на првото полуфинале, на 12 мај, 13 по ред. (М..Џ.)

Извор: http://vest.com.mk/?ItemID=9158D4687021BB4CB3A7AE2F49E35E47

_________________
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 4:19 pm

Возбуда Многу подобро ќе биде на плоштадот Македонија! Најубаво. Бидејќи универзална ќе се реновира, плоштадот Македонија е феноменално место за концерт. Одвај чекам... Возбуда Возбуда Возбуда

_________________
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4354
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 7:11 pm

Кај и да е,и на плоштад и у универзална,не се сомневам дека ќе биде добро :)
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 7:32 pm

Луѓе јас се надевам дека концерт ќе биде во некоја сала...
Вака на плоштад ми е некако..хммм...убаво е, ама некако чудно ми е...

_________________
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4660
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 9:09 pm

Ајде стискаме палци за Стефан и Мартин на евровизија и потоа се надевам на еден голем концерт кој ќе остани во долги сеќавања :)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 9:53 pm

Важно ќе има концерт. Кај ќе биде е најмалку важно. Важно е убаво да си поминеме и нормално сите да одиме. Панк

_________________
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4660
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 9:58 pm

Да да кај и да е само да се направи концерт и ние убаво да си поминеме
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 10:46 pm

Супер ако има концерт. Обавезно ќе одам и одвај чекам cheers cheers Се смее Само јас мислам дека на плоштадот нема да биде баш нај нај, дека нема да има карти, па ќе има многу луѓе и тешко дека ќе видиме и слушнеме нешто сите.

_________________
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4660
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 11:07 pm

Се согласувам со Леа
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4682
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 11:44 pm

Jas mislam deka podobro ke e koncertot da e vo nekoja sala ili na dr. mesto, ama na plostad ne, kako so kaza Lea nekoj mozebi i nisto nema da vidi..Inaku super e idejata za koncertott Панк Jeecheers
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitimeСаб Апр 25, 2009 10:36 am

I jas mislam deka e podobro vo univerzalna i kolku sto se sekavam koga pobedija na MARS del od nagradata bese da im se otstapi salata za koncert :)
a da ne znae nekoj koga martin i stefan ke odat vo tirana?
zaso eve se blizi evrovizija i kolku sto znam prvata proba im e na 3 maj
aj site im drzime sreka i imaat golema podrska od nas Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“   Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“ I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time на Евровизија со чевли од „Баргала“
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum