Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мартин - најубав изведувач на Евросонг

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 1:06 pm

Мартин - најубав изведувач на Евросонг 6b7aae25b73cbd4492a56ab
Мартин од "Некст тајм" го претрка Сакис Рувас во изборот на најубав изведувач на овогодинешниот Евросонг во Москва. Фановите на Евросонг, на еден од интернет сајтовите гласаа, и во конкуренција со 17 изведувачи, за најубав го избраа гитаристот на близначкото дуо "Некст тајм".

Сакис Рувас, светски познатата поп ѕвезда, кој боите на Грција ќе ги брани по втор пат на Евросонг, се најде на второто место.
Третопласиран е пејачот од Литванија Саша Сон. Стефан и Мартин, на
првото полуфинале во Москва на 12 мај, ќе ја испејат македонската
верзија на песната "Нешто што ќе остане". Песната доби уште две верзии:
српска и англиска, а за трите верзии се снимени и спотови.

_________________
Мартин - најубав изведувач на Евросонг Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150


Последната промена е направена од Katerina на Чет Окт 29, 2009 2:47 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 1:07 pm

Знам дека оваа новост и не е толку нова, но нека ја биде...за успомен да си ја имаме овде во Новости thumb up

_________________
Мартин - најубав изведувач на Евросонг Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4147
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 2:08 pm

Pa taka e i realno.... a ne onoj Sakis Malakis da mi bide prv Се смее
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4363
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 8:50 pm

I oficijalno makedoncite se poubavi od grcite..hehee..taka e!! cheers
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4669
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeЧет Апр 16, 2009 8:48 am

I oficijalno makedoncite se poubavi od grcite..hehee..taka e!! cheers
Аpsolutno se soglasuvam so Elena :D
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4797
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeЧет Апр 16, 2009 7:44 pm

MORA MARTIN4E I STEFAN4E DA SE NAJUBAVI SIGURNO DEKA EDEN GRK NE E POUBAV OD NIV
NEXT TIME THE BEST
Вратете се на почетокот Go down
macol<3nexttime

macol<3nexttime

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 13
Поени : 4025
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-16
Age : 26
Локација : skopje

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeЧет Апр 16, 2009 11:07 pm

a so demek sakis se nadevase deka pored dvajca najubavi lepotani ke uspee da se izbori i izdigne na 1vo mesto-EPA SE ZAEBAL!!!Јазик Намигнува <3
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4797
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeПет Апр 17, 2009 6:15 pm

macol<3nexttime напиша:
a so demek sakis se nadevase deka pored dvajca najubavi lepotani ke uspee da se izbori i izdigne na 1vo mesto-EPA SE ZAEBAL!!!Јазик Намигнува <3
SE SOGLASUVAM KOJ MOZE DA POBEDI MEGU VAKVI LEPOTANI
Вратете се на почетокот Go down
Bile&lt3Next Time

Bile&lt3Next Time

Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 26
Поени : 4068
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-21
Age : 25
Локација : Stip

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСаб Апр 18, 2009 12:57 am

Ma nikoj nisto ne im mozeee....tie si se najubaviiii :D:D
Вратете се на почетокот Go down
http://biljanaaaajaneva.hi5.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСаб Апр 18, 2009 4:26 pm

Najubaj si se Stefan i Martin...Sakis ne e ni za na 3to mesto :s
Вратете се на почетокот Go down
mimi-pp

mimi-pp

Пол : Female
Хороскоп : Aries
Број на мислења : 1
Поени : 4008
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-18
Age : 30
Локација : prilep

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeВто Апр 21, 2009 1:17 pm

milena smileska напиша:
MORA MARTIN4E I STEFAN4E DA SE NAJUBAVI SIGURNO DEKA EDEN GRK NE E POUBAV OD NIV
NEXT TIME THE BEST
se soglasuvam a posebno poradi toa sto e grk pa i vo toa nisto ne ni mozat grcite.martin i stefan nasite lepotancinja ;] cheers Љубов
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 4155
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 27
Локација : Струмица

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeВто Апр 28, 2009 1:05 am

pa mn normalno deka Martin kje e poubav od toj grkot :D:D
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 2:25 pm

Се разбира дека е најубав! . се утепав праќајки го линкот за гласање сепак се исплатеше Jee
Вратете се на почетокот Go down
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4207
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 11:52 am

Pa mozebi nema da e najubav ama sigurno e eden od najubavite :)
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4691
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 1:32 pm

Nzzz..No jas sepak mislam deka Stefan i Martin ne se edni od najubavite, tuku se najubavi od site ucesnici na evrovizija...=]:D
Вратете се на почетокот Go down
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4267
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 3:52 pm

Lepoti moi Музика
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4147
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 6:21 pm

najubav e deckoto, koj e bolje, onoj debeliot od Srbija, ili Sakis Се смее.... Nemaat sansa so nasevo smekerce Се смее
Вратете се на почетокот Go down
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4207
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 6:39 pm

Urban напиша:
najubav e deckoto, koj e bolje, onoj debeliot od Srbija, ili Sakis Се смее.... Nemaat sansa so nasevo smekerce Се смее

Imas pravo :) Панк
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4705
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 8:43 pm

Заслужено! cheers
па најубави сеее Вљубен
А за оној Сакис Педеракис неам коментар !
грција thumb down
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4207
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeВто Мај 05, 2009 9:09 pm

Sofija напиша:
Заслужено! cheers
па најубави сеее Вљубен
А за оној Сакис Педеракис неам коментар !
грција thumb down
Hahahahahaha Sakis Pederakis hahaha :)
Вратете се на почетокот Go down
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4267
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 8:37 am

hahahahaha...samo sme skromni vo ocenkite Pederakis Sakis hahahahah!!!! cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 1:14 pm

Т.е на грчки Сакис Малакис Се смее

_________________
Мартин - најубав изведувач на Евросонг Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4705
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 3:28 pm

Се смее лошо му се пишува на Сакис Малакис дефинитивно Jee
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4147
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeСре Мај 06, 2009 3:47 pm

Nema da bide negova nokta u Moskva Се смее
Вратете се на почетокот Go down
dori

dori

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 85
Поени : 4110
Репутација : 6
Registration date : 2009-04-26
Age : 24
Локација : Bitola

Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 11:39 pm

Ne znaev kaj da pisam pa na kraj resiv
ovde da vi kazam na stranata kaj sto bese glasanjeto za izbor za mister na
evrovizija povtorno moze da se glasa. Od pocetok e pocnato glasanjeto. Stefan e
prv Jee a vtor e Martin Jee . Eve podolu link za glasanje:

http://lyricstranslations.com/news/vote-choose-mister-eurovision-2009
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Мартин - најубав изведувач на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мартин - најубав изведувач на Евросонг   Мартин - најубав изведувач на Евросонг I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Мартин - најубав изведувач на Евросонг
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | Music | Rock, Punk, Alternative | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum