Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Песните на Next Time на кумановски

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 1:59 pm

Нешто што ке ми остане!

Ти си од Господа најмило нешто што ке ми остане!
Ти да не си ја би немаја за кога љубовнуи песну да напишу
Ти да не си немаја би с’с што пред људи да се пофалу
ти да не си ни на уста нема осмех да се види
ако твој глас не ме разбуди цел д’н тужан ми е!

Овија очи д’н и ноќ би те гледале
на овија уста осмех га чувам само за тебе
и радување и туговање викав било па ке помине
ама Ти си од Господа најмило нешто што ке ми остане!

У живот има и убави работе, за онога што знае да живи
у овј’ свет има и скриени места ама треба да си ги најдеш

Овија очи д’н и ноќ би те гледале
на овија уста осмех га чувам само за тебе
и радување и туговање викав било па ке помине
ама Ти си од Господа најмило нешто што ќе ми остане!

Љубав ти давам да добију нешто нешто што ќе ми остане!

И радување и туговање викав било па ке помине
ама Ти си од Господа најмило нешто што ќе ми остане!x2

Се смее Се смее Свирка


Последната промена е направена од macylovesyou на Пет Мај 08, 2009 10:13 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4522
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 5:21 pm

Haha bas me nasmea so tekstov ха, ха
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 4252
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 27
Локација : Струмица

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 5:22 pm

Хаха закон е текстов :):)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 5:53 pm

ХЕХЕ Знам ама да чуете кумановац како изговара ќе биде још по интересно нвм супер е и овакоја да пишам и за другите?Се смее
Вратете се на почетокот Go down
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4533
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 6:50 pm

хаха супер...ако не те мрзи...и за другите напиши како би изгледало да прочитамe =)))
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 4252
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 27
Локација : Струмица

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 8:19 pm

Ееј да можее ако сакаш...бтв напиши за Несакам да разберам :) и фала однапред :)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 10:17 pm

Еве ја несакам да разберам или нејку да те разберу!

Нејку да те разберу!

Отсабајле штом станују
гледам по сто пути си ми вртела
и неможу да разберу зашто мислиш дека си посебна.


Ја сам т’ј што дава све
а ти ме л’жеш требаја сам ти
ја сам т’ј што дава све
и неможу да те свату не, не, не.


Мрзиш ме па ме сакаш
идеш си па се вракаш
сва’к д’н ме л’жеш без срам
затоја више нејку да те разберу!
Требам ти па се губиш
плачеш ми па ми глумиш
не не не сакаш да ти верују
затоја више нејку да те разберу!

Иста си како сви њима’
осмех а унутра плачеш ти
наивно си верују дека свак’ е твој а соло си.


Ја сам т’ј што дава све
а ти ме л’жеш требаја сам ти
ја сам т’ј што дава све
и неможу да те свату не, не, не.

Мрзиш ме па ме сакаш
идеш си па се вракаш
сва’к д’н ме л’жеш без срам
затоја више нејку да те разберу!
Требам ти па се губиш
плачеш ми па ми глумиш
не не не сакаш да ти верују
затоја више нејку да те разберу!

Увек сам на твоју страну
што други можев за тебе правив
а ти никад на моју страну.


Мрзиш ме па ме сакаш
идеш си па се вракаш
сва’к д’н ме л’жеш без срам
затоја више нејку да те разберу!
Требам ти па се губиш
плачеш ми па ми глумиш
не не не сакаш да ти верују
затоја више нејку да те разберу! Панк
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5211
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 10:21 pm

Хаха...еј супер е ова. Баш се изнасмеав и се надевам дека кога ќе те земам да се капиш тука Јазик ќе ми исоееш, за да слушнам како звучи(сигурно е поинтересно :) )

_________________
Песните на Next Time на кумановски Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4533
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 10:24 pm

супер...фала ти =] инаку и ја се изнасмеав... thumb up
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 10:27 pm

Мислиш ли ме?

Нема д’н да не помислу на тебе
има ли вечер да не збору сам с’с себе?
путишта, планине не би ме спречиле да те виду
и да помине пуно време нема да те забраву тебе!
насмејуј се и продужују да ти кажују

Колко те посакују
како с’лнце по кишу доваѓа
с’с никога не би гу делија твоју прегратку!
Колко те посакују, немам речи
макар да си знам мислиш ли ме? кажи ми!

Ниед’н епитет не ми е раман на твој лик
нема да е осмех да не покани с’с стил
очи нема да су, а да не хипно’тизирав
поглед преко прозор да не га замглуе!


Колко те посакују
како с’лнце по кушу доваѓа
с’с никога не би гу делија твоју прегратку!
Колко те посакују, немам речи
макар да си знам мислиш ли ме? кажи ми!

Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 10:36 pm

Без тебе си умирам полцка’

Зашто па пред мене си се исплашила и тражиш утеху?
дали дојде тој’ време ја да сам тј’ што те повредуе?
И к’д нејќу да знам ти ми кажуеш без срам дека још ме сакаш!

За други постоју, за други живу
само ја си знају колко сам се осеќам
за кога постоју, за кога живу?
ако не си ти, без тебе си умирам полцка’

Зашто па пред мене си се исправила и тражиш да те гушну?
дали тој’ само е да ме залжеш за све, за све што смо имале?
чуј много тешко е да те сакам после све и да сањам с’с тебе!

За други постоју, за други живу
само ја си знају колко сам се осеќам
за кога постоју, за кога живу?
ако не си ти, без тебе си умирам полцка’
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4522
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 10:45 pm

Hihi zakon se pesnive bas se interesni :)
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 4252
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 27
Локација : Струмица

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 10:47 pm

хехехехехе е навистина е закоон :):) ии фала ти мн за исполнетата желба :)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 10:48 pm

Изгубен
У тивки ноки тражу те само тебе
у собу с’с четири зида збору си сам с’с себе
саати поминуев, д’нови изминуев
с’с молив у руку пишују га тоја што га осеќам
свакам те ја не викам не
ама тешко е овај работа без тебе


Изгубен сам ја
изгубен далеко од нас
дали ке можу без тебе остануе прашање на време

Пази што посакуеш викам си сам на себе
полка не избрзуј, у себе си помисли
поминују како дух покрај тебе
зашто дозволи друг да те земе?


Изгубен сам ја
изгубен далеко од нас
дали ке можу без тебе остануе прашање на време
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 10:49 pm

macky напиша:
хехехехехе е навистина е закоон :):) ии фала ти мн за исполнетата желба :)
Nema problem :) Љубов
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 11:00 pm

Свак’ за себе

Чувам те ја како последња звезда на небо за да сијаш целу ноќ
чувам те како последњу птицу у свет за да летиш слободно


У овј’ живот е тешко да си пронајдеш некога што те разбира зар не и сака те покрај све!

Д’нска свак за себе никој за тебе
нејќе да прашуе
Д’нска свак за себе никој за тебе
не размислуе
У овој’ невреме сви сами смо
више никој не мисли на нас
како на тебе ја!

Чувам те ја како последња капка на руку у пустињу
чувам те како последња с’лза на лице зашто си ми посебна


Д’нска свак за себе никој за тебе
нејќе да прашуе
Д’нска свак за себе никој за тебе
не размислуе
У овој’ невреме сви сами смо
више никој не мисли на нас
како на тебе ја!
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 11:13 pm

Остави ме сам да си живу!

Ја не веруеше дека љубав е толко комплицирана
некој рове, некој губи а некој добива
с’га сам без допир твој тешко ке се навикну
изгубен у твој свет, без заштиту у мрак!
Макар за крај да ми кажеше како да продужу без тебе...

Научиме све, колко е убав свак’ д’н
чим отвору очи и сам заведен
ама сигуран дека ти си туј до мене!
Научиме све, све што сам требаја да знам,
покажа ми како да те засакам и разберу
како све да си знам ама, остави ме сам да си живу!


кажа ми неможу без тебе ке те сакам заувек
ама дали важи с’га тоја’ к’д е крај?
кажа ми туј ке сам за тебе туј и ке остану
ама зашто сам с’га сам несваќам!


Научиме све, колко е убав свак’ д’н
чим отвору очи и сам заведен
ама сигуран дека ти си туј до мене!
Научиме све, све што сам требаја да знам,
покажа ми како да те засакам и разберу
како све да си знам ама, остави ме сам да си живу!
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 11:25 pm

Неверују у тебе!

Сакаше да ти кажу нешто одамна
нели мислиш дека е доста?
Иди, шетај ти од мене време е да помислу малце и на себе!
Пољубци, прегратке како да бева болни,
и д’нови не ни бева добри
Иди, шетај ти од мене време е да помислу малце и на себе!

Остављам те и ич нема око да ми трепне
оставњам те за да свату што смо биле
Остављам те за да биду сам с’с себе
Неверују у тебе!

Превише зборови ме гушив,
и превише пољубци без душу,
силу неам за ништо бише
време е да помислу малце и на себе

Остављам те и ич нема око да ми трепне
оставњам те за да свату што смо биле
Остављам те за да биду сам с’с себе
Неверују у тебе!
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5046
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 12:00 am

Леле леле леле супер еј... ха, ха

_________________
Песните на Next Time на кумановски Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4522
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 11:04 am

Lele ne mi se veruva epten se smesni pesnive na kumanovski dijalekt ха, ха
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4802
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 12:09 pm

Без тебе си умирам полцка’
кај ти текна хаха...
Супер се инаку
macylovesyouthumbsup
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 4:57 pm

Hahahaa epa taka si e na kumanovskiРазговор
Вратете се на почетокот Go down
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 4304
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 27
Локација : Stip

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 5:00 pm

Nogu zabegan dijalekt :)
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5544
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 9:43 pm

Ахаа... бравос. Баш интересно. Се изнасмејав. Се смее Се смее Ај може јас и Леа ќе напишеме некој текст на охридски дијалект... lol!

_________________
Песните на Next Time на кумановски Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4321
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitimeСаб Мај 09, 2009 10:59 pm

na prilepski nema nesto poseno samo so e so „че„ hahahaa
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Песните на Next Time на кумановски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кумановски   Песните на Next Time на кумановски I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Песните на Next Time на кумановски
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum