Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Песните на Next Time на охридски

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5211
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 1:55 pm

Не плачи на крајов


Ладна вечер, а јас те гушкам
ко да сакаше да ми речиш не си ој,
уш вечерва сакам да сум само твоја.
Со трепет тивко, тивко ми шептиш

Не плачи на крајов, единствена
си од нив

и ѕвездите вечервa со
нас го слушаат секој здив.

А ко ќе не сум со тебе,
овде си ти, во секој стиг
Уште те сакам тебе, знам ама пак
сам останвам.


Не требит во солзи да тониш.
Никој пат немат сама да останиш.
Твојте допири топли искрени,
сјај во очите мали насолзени.
Секој сакат да ги имат.

_________________
Песните на Next Time на охридски - Page 2 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5211
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 2:00 pm

Неам појќе глас


Ко че останам сам дома
само сенката моја ме чекат.
Ко да си ти, со неа зборвам
и цела цела вечер зборвам со укључено светло
за да не ја снемат
Затварам пенџере и спуштам ролетна
за да не видам дека сабајле идат,
а јас сум сам, а тебе те немат.


Неам појче глас без тебе,
в соба сам со мене.
Без очите твј шо во мојов живот
ме терет низ времето,
тивко изгорвет со мене.


Пред другите, јас без тебе.
Ама пред мене, сам, за тебе.
Без допирот твој шо ме будит и ме топлит
ко ќе студит, ко сонце над мене.

Бегам од сите за да не ме прашет
како сум, како ми е.
Сакам да сум сам, ама не и без тебе
и не оставам времево да те скријат.

_________________
Песните на Next Time на охридски - Page 2 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5211
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 2:06 pm

Друг пат


Не си ти ко сите мој бивши
шо ми прает филм
дексамо јас сум бил.
Вервам дека стварно ме сакаш,
ко ќе ми кажвиш озбилно.
Ама, не е све баш така.

И не знам шо е, нешо немат
ко ќе сме заедно.
Дал тебе само време време ти требит?

И дал ќе бидитисто ко порано?
Сега времето не спoј,
ние да сме заедно.

Не, не немат да бидит исто како сега,
знам.

Друг пат, не вервам.


Ко ќе помислиш дека среќа те следит,
дек не мојт тебе нишо да те
повредит.

Тогаш идаш и кажвиш за нас,
дек требит нешо да се сменит.

_________________
Песните на Next Time на охридски - Page 2 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5211
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 2:10 pm

Нејќам да разберам


Од сабајле ко ќе станам,
гледам, по сто пати си ме барала.
Не можам да разберам з`ш
мислиш дек си посебна.

Јас сум тој шо дава се,
а ти ме мамиш, дек ти требам.
Јас сум тој што дават се
и не те сфаќам не, не, не.


Ме мрзиш, па ме сакаш.
Си ојш, па се враќаш.
Секој ден ме мамиш, без срам.
Зато појќе, нејќам да те
разберам.

Ти требам, па се губиш.
Ми плачиш, па ми глумиш.
Не не не, сакаш да ти вервам.
Зато појќе, нејќам да те
разберам.


Иста си ко сите
се смејш, а натре плачиш ти.
Наивно си вервам дек
секој е твој, а сама си.

Јас сум тој шо дава се,
а ти ме мамиш, дек ти требам.
Јас сум тој што дават се
и не те сфаќам пјќе.

Секогаш сум на твоја страна,
Шо может другите, за тебе прает
а никојпат ти на моја страна.

_________________
Песните на Next Time на охридски - Page 2 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5211
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 2:15 pm

Загинат


Во тивките вечери само тебе те барам.
В соба од четири ѕидој зборвам сам
со мене.

Часој поминвет, деној изминвет.
Со молив в рака го пишам то шо
го осеќам.

Те сфатив, не викам не,
ама тешко е ова без тебе.

Загинат сум јас,
загинат далеку од нас.
Дал ќе можам без тебе,
останвитпрашање на време.


Пази шо сакав си реков самиот.
Полека, не брзај, во мене си помислив.
Поминвам ко дух до тебе.
З`ш пуштив друг да те земит?

_________________
Песните на Next Time на охридски - Page 2 Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4802
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 23
Локација : Paradise

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 4:12 pm

Хахаха супер се еј се изнасмеав!Убаво вака што можеме да ги прочитаме на сите дијалекти фала многу CooL1
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
??????
Гостин
avatar


Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeПет Мај 15, 2009 8:45 pm

Hahahahaahaha extra se! Zaginat e najbolja hahaha :D
Вратете се на почетокот Go down
zlatica

zlatica

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 14
Поени : 4035
Репутација : 0
Registration date : 2009-07-10
Age : 27
Локација : strumica

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 11:41 pm

heeh i ohridski te se super
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4535
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeВто Jул 14, 2009 12:46 pm

Super se hahaha ;]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
mime
<3 симпатичните бушавковци
mime

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 42
Поени : 4215
Репутација : 4
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Bitola

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeПон Јан 11, 2010 3:39 pm

ај да пробам и јас на битолски....:)

Неќам да сфатам

Сабајле ко ќе станам
гледам 100 пати си титнала
не сфаќам оти се мислиш посебна

Јас сум тој шо дава се
а ти ме врзваш дека ти требам
Јас сум тој шо дава се
и не те сфаќам не не не

Еднаш ме мразиш после ме сакаш
сјодваш па пак идиш
секој ден ме врзваш без срам
зато неќам да те сфатам

Еднаш ти требам после се губиш
ми цимолиш па ми глумиш
сакаш да ти вервам
зато неќам да те сфатам

Иста си ко сите други
се смејш а внатре цимиш
наивно си вервам
дека сите ги вртиш а сама си

Јас сум тој шо дава се
а ти ме врзваш дека ти требам
Јас сум тој шо дава се
И не те сфаќам поќе

Секогаш сум од кај тебе
другите лошо ко ќе ти прат
ти не си никогаш од кај мене..............................
Панк
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 1:49 pm

Wow!!Е ова на Битолски е нешо стварно интересноо!хаха!
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5046
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 9:09 pm

Хах навистина битолскиот дијалект е интересен! Имам другарка што потекнува од таму, и многу често го слушам благодарение на неа xD

Btw темава е за песните на Next Time на охридски, отворете нова тема(доколку нема) и таму поставувајте тексови од песните на битолски дијалект ;]

_________________
Песните на Next Time на охридски - Page 2 Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
mime
<3 симпатичните бушавковци
mime

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 42
Поени : 4215
Репутација : 4
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Bitola

Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitimeЧет Јан 21, 2010 12:00 pm

ете сега јас направив за битолски па можите сите шо се на битолски тука да ги префрлите таму... ;]
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Песните на Next Time на охридски - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на охридски   Песните на Next Time на охридски - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Песните на Next Time на охридски
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum