Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Секој за себе

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5509
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Секој за себе Empty
ПишувањеПредмет: Секој за себе   Секој за себе I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 2:57 pm

Секој
за себе


Те чувам јас, како последна ѕвезда на
небо

за да сјаеш цела ноќ.
Те чувам и како последна птица на
светот

за да леташ слободно.

Во овој живот е тешко да пронајдеш
некој

што те разбира, зар не?
Да те сака покрај се.


Денес секој за себе, а никој за тебе
не ни прашува.
Денес секој за себе, а никој за тебе
не размислува.
Во ова невреме, сите сами сме,
веќе никој не ни мисли на нас, како
на тебе јас.


Те чувам јас како да си ми последна
капка

на дланка во пустина.
Те чувам како последна солза на лице
зошто си ми посебна.

Денес секој за себе, а никој за тебе
не ни прашува.
Денес секој за себе, а никој за тебе
не размислува.
Во ова невреме, сите сами сме,
веќе никој не ни мисли на нас, како
на тебе јас.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 5064
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Секој за себе Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секој за себе   Секој за себе I_icon_minitimeСаб Апр 18, 2009 11:01 am

Па како и сите нивни песни и оваа е супер :D Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Секој за себе Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секој за себе   Секој за себе I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:33 pm

Екстра Jee
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4820
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Секој за себе Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секој за себе   Секој за себе I_icon_minitimeНед Jул 11, 2010 1:58 pm

Прекрасна е!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Секој за себе Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секој за себе   Секој за себе I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Секој за себе
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | Music | Rock, Punk, Alternative | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum