Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Немој да плачеш за крај

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5211
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 2:58 pm

Немој
да плачеш за крајЛадна ноќ, а ти во прегратка моја
ко да сакаше да ми кажеш остани,
уште вечерва сакам да бидам само
твоја.

Со трепет тивко, тивко ми шепотиш

Немој да плачеш за крај, единствена
си од нив

и ѕвездите ноќвa со
нас го слушаат секој здив.

А кога јас не сум до тебе, тука си
ти, во секој стих.

Уште те сакам тебе, знам но
повторно сам останувам.

Не вреди, не, во слози да тонеш.
Ти никогаш нема сама да останеш.
Твоите допири топли искрени,
сјај во очите мали насолзени.
Секој би сакал да се негови.

Немој да плачеш за крај, единствена
си од нив

и ѕвездите ноќвa со
нас го слушаат секој здив.

А кога јас не сум до тебе, тука си
ти, во секој стих.

Уште те сакам тебе, знам но
повторно сам останувам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4788
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 6:22 pm

<3 ovaaa pesna mnnnnn..<3 Next Time..! CooL1
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5211
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeСаб Мар 28, 2009 8:49 pm

И јас :p
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Lencka

Lencka

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 9
Поени : 4130
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-03
Age : 38
Локација : Slovenija

Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeЧет Апр 16, 2009 4:17 pm

Немој да плачеш за крај, единствена
си од нив
и ѕвездите ноќвa со
нас го слушаат секој здив.

А кога јас не сум до тебе, тука си
ти, во секој стих.

Уште те сакам тебе, знам но
повторно сам останувам.

Jao, kako me dotuče ova pjesma, svaki put kad je čujem - ali ne mogu, da je ne slušam jer mi je posebna
Вратете се на почетокот Go down
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4766
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeЧет Апр 16, 2009 10:36 pm

Ооооо ја обожавам песнава.... Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
Mia_Pet

Mia_Pet

Број на мислења : 47
Поени : 4175
Репутација : 1
Registration date : 2009-03-29

Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeЧет Апр 16, 2009 10:47 pm

Прв пат кога го слушнав текстот, односно песната...Се расплакав...
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4460
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 31
Локација : Skopje

Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeСаб Апр 18, 2009 11:48 am

Многу јака балада.. :)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:31 pm

....Многу е убава песнава.. ептен Тажен
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4226
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 34
Локација : Skopje

Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeЧет Jул 23, 2009 4:56 pm

moja omilena pesna
Вратете се на почетокот Go down
Filimena_nexTime

Filimena_nexTime

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 11
Поени : 3806
Репутација : -2
Registration date : 2010-03-18
Age : 23
Локација : Macedonia, Vinica

Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitimeПет Мар 19, 2010 1:34 pm

НајубавА ПеснаААА
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimeband.com
Sponsored content
Немој да плачеш за крај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Немој да плачеш за крај   Немој да плачеш за крај I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Немој да плачеш за крај
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum