Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Естрадата во дружба и во ТВ серија

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5170
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 1:18 pm


Кој вели дека на македонската естрада никој со никого не се дружи? Каролина, Тони Зен и Слаткар на оваа фотогафија го докажуваат спротивното. Поп ѕвездата и хип-хоп револуционерите се здружија поради еден ексклузивен проект кој "Бекстејџ" наскоро ќе го обелодени.


Естрадата во дружба и во ТВ серија Amanet

Прво ќе ги гледаме во заедничка реклама, а потоа можеби и во уште еден проект на ТВ "Сител" кој секако ќе ја разбранува домашната јавност. На оваа фотографија, Слаткар на Каролина, Тони Зен и на уредникот на "Бекстејџ", Александар Блажевски им се фали со својот нов контраверзен спот за песната "ФМ". На сликата фалат уште Калиопи, "Некст тајм" Јован Јованов и Елвир Мекиќ. Тие заедно со гореспоменатите, се еклузивните музички соработници на "Бекстејџ".
Дел од тие ѕвезди за прв пат ќе станат актери во новата ТВ серија, "Аманет", која стартува наскоро на "Сител".

Извор: http://backstage.com.mk/daily/estradata-vo-druzba-i-vo-tv-serija

_________________
Естрадата во дружба и во ТВ серија Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4157
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 5:59 pm

a cekaj sho ke se deshava..nesho ke ima na TV u Sreda ili? aj kazete mi ve molam:D
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 6:21 pm

Појасно ако знае некој???!!!
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5170
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 11:40 pm

Не бе..не е од среда. Тоа е датумот кога е обавена весттa, ова е инаку се шо знам засега.. За повеќе информација во наредна прилика Намигнува

_________________
Естрадата во дружба и во ТВ серија Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4157
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeСаб Сеп 26, 2009 3:48 pm

offf...ja idam u ponedelnik do sreda na ekskurziaj...i ako ima nesho na TV...ke se ubijam..zatoa ako ima nesho i ako doznaeete snimajte ako ste vo moznost...ve molam..:D Естрадата во дружба и во ТВ серија 485240 pozzz
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4185
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 33
Локација : Skopje

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeСаб Сеп 26, 2009 9:10 pm

a so ke bide ova ustvari znae li nekoj
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5370
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeСаб Сеп 26, 2009 9:28 pm

Серија со познативе личности!
А кога ќе почне не се знае!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
??????
Гостин
avatar


Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeСаб Сеп 26, 2009 10:32 pm

Ќе биде... штом су Некст тајм.. :D
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeСаб Сеп 26, 2009 10:32 pm

ПА ТГА МОРА ДА ГА ИМА И ГОРАНА! :D Јазик
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4853
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 1:04 am

super misam deka ke bide
Вратете се на почетокот Go down
Simona<3NextTime
Официјален фан на Некст Тајм
Simona<3NextTime

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 391
Поени : 4494
Репутација : 12
Registration date : 2009-05-29
Age : 25
Локација : Skopje, Aerodrom

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 11:38 am

Ke bide super Естрадата во дружба и во ТВ серија 861476
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/simona154ever
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5005
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 4:54 pm

Македонските ѕвезди во драматичен заплет

Во петок во "Бекстејџ" нема да се знае кој пие, а кој плаќа. Кој кого сака, кој поради кого пати, кој на кого сака да му го земе богатството, а кој кого сака да убие? Новата серија "Аменет", ќе им го помати умот на сите, а ќе глумат најголемите ѕвезди на македонската естрада.

Естрадата во дружба и во ТВ серија Serija

Серијата ќе биде синхронизирана, направена по урнек на популарните јужно американски теленовели. Првата епизода нуди интересен заплет. Бојана Атанасовска глуми богата наследничка која живее на огромен ранч. За нејзиното наследство се борат двајца мажи, а од нив ја штити мајката на Бојана, која ја игра никој друг туку Боки 13. На крајот, испаѓа дека Боки е лошата мајка. Тој ќе се обиде да ја отруе Бојана, со цел да и ги ќари парите.

Во целата приказна подоцна влетуваат и Тони Зен, "Некст тајм", Јован Јованов, Елвир Мекиќ, Слаткаристика, Џаро. Имињата на другите ѕвезди ќе бидат изненадување во секоја нова епизода која ќе ја гледаме секој петок во рамките на "Бекстејџ".

Во неделата на Хиподромот во Волково падна првата клапа која се снимаше цел ден. За главни ликови ги избравме: Бојана Атанасовска, Мики Црнокрак, Боки 13, Крситијан Стефановски, и нашите Миро Кацаров, и Марјана Станојковска.

Во "Аманет" ќе видите дека нашите ѕвезди кои не се професионални актери се талентирани и за глума, а нашата екипа ќе има многу тешка задача: како во сценариото да ги сплетка сите еден со друг на интересен и забавен нажин.


Извор: http://backstage.com.mk/daily/makedonskite-dzvezdi-vo-dramatichen-zaplet

_________________
Естрадата во дружба и во ТВ серија Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150


Последната промена е направена од Katerina на Чет Окт 29, 2009 2:41 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
fan jaime camil ever

fan jaime camil ever

Пол : Female
Број на мислења : 5
Поени : 4081
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-08

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 6:53 pm

SUPER KE BIDE DEFINITIVNO!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4853
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 3:58 pm

ova ek bide super edvaj cekam da se vidi na televizija
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5370
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 5:29 pm

А да не знае некој точно во кое издание на Бекстејџ ќе има? Збунет
Во тоа во 13 или во тоа во 18!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5503
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 2:04 pm

macaparket напиша:
А да не знае некој точно во кое издание на Бекстејџ ќе има? Збунет
Во тоа во 13 или во тоа во 18!

Во двете изданија даваат исти прилози, т.е во 13 часот е репризата.

_________________
Естрадата во дружба и во ТВ серија Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5370
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 2:27 pm

Аха!
Значе утре во 13 би требало да има така? Или? XD
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Mimi_NEXT TIME

Mimi_NEXT TIME

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 74
Поени : 4157
Репутација : 3
Registration date : 2009-04-12
Age : 24
Локација : skopje

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 7:16 pm

pa..ke ima utre u 18 i 50 u pon repriza u 13..barem taka mislam deka e....
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5370
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 7:28 pm

Утре има во:
13.10 БЕКСТЕЈЏ - естраден магазин
18.50 БЕКСТЕЈЏ - естраден магазин

XD
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5170
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeПет Окт 02, 2009 12:29 pm

macaparket напиша:
Утре има во:
13.10 БЕКСТЕЈЏ - естраден магазин
18.50 БЕКСТЕЈЏ - естраден магазин

XD

Во 13.10h е репризата од вчера.. Значи епизодата од ова би требало да е во 18.50h.

_________________
Естрадата во дружба и во ТВ серија Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5370
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeПет Окт 02, 2009 12:31 pm

Топ неможам да гледам. Јазик
Ќе снима некој?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5170
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeПет Окт 02, 2009 12:41 pm

macaparket напиша:
Топ неможам да гледам. Естрадата во дружба и во ТВ серија 466883
Ќе снима некој?

Ако можам ќе снимам..аако не ,сугрно некој друг ќе снима, а ако и никој друг не снима, гледај во понеделник реприза или види да не има некогаш на вечер.. Само..во првата епизода нема да се Next Time..па можда и нема многу да пропуштиш Јазик

_________________
Естрадата во дружба и во ТВ серија Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4853
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeПет Окт 02, 2009 3:14 pm

od utre li ke ja ima ovaa serija
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5170
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeПет Окт 02, 2009 5:19 pm

milena smileska напиша:
od utre li ke ja ima ovaa serija

Од денеска.

_________________
Естрадата во дружба и во ТВ серија Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sandra Najdanovska

Sandra Najdanovska

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 14
Поени : 4021
Репутација : 1
Registration date : 2009-06-24
Age : 23
Локација : Чек да видам само...

Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitimeСаб Окт 03, 2009 10:56 pm

Од денеска?!?!?
колку саат?! :))))
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Естрадата во дружба и во ТВ серија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Естрадата во дружба и во ТВ серија   Естрадата во дружба и во ТВ серија I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Естрадата во дружба и во ТВ серија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum