Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download!

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5544
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download! Empty
ПишувањеПредмет: Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download!   Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download! I_icon_minitimeСре Окт 28, 2009 3:00 pm

Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download! 966158ECDEC1234F87B0544D4A22D125
Во обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски се приклучија и пејачите од македонската музичка сцена, кои ја снимија песната Исцеление. Музиката и аранжманот на песната Исцеление се на Дарко Димитров, а текстот го напиша Огнен Неделковски. Снимањето се случуваше во студиото Димитрови, а извршен продуцент на проектот е Иво Јанкоски.

За free download ја имате во нашата аудио-галерија!

Свети Јоване, печат раните, но ѕвонат од љубов камбаните - се дел од стиховите на темата што ја изведуваат Вања Лазарова, Калиопи, Елена Ристеска, Тамара Тодевска, групата Некст Тајм, Ламбе Алабаковски, Влатко Илиевски, Раде Врчановски - Врчак, Јован Јованов, Влатко Лозаноски и малата Катарина Бадаровска.

Деновиве во студиото на Томато заврши снимањето и на видео-спотот за темата Исцеление. Да потсетиме, бројот за донации за обновување на манастирот Свети Јован Бигорски е 143-444, од сите три мрежи на мобилнаат телефонија во Македонија: 070/075/077.

Иѕвор: http://www.mmm.com.mk/default.asp?ItemID=89C427D15059B3439E515BEC48883D9F

_________________
Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
Iv4e
<3 Next Time <3
Iv4e

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 102
Поени : 4167
Репутација : -29
Registration date : 2009-07-13
Age : 24
Локација : Struga

Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download!   Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download! I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:18 pm

Музичките ѕвезди ја пејат “Исцеление“ за манастирот Св. Јован Бигорски

http://www.exclusive.com.mk/article_item.asp?artid=23955
Вратете се на почетокот Go down
 
Исцеление - за обновувањето на манастирот Свети Јован Бигорски – free download!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum