Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Песните на Next Time на кичевски

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:33 pm

Е сеа кичевскиов дијалект не не нешо нај нај.т.е ние Кичевчаниве зборуваме литературно македониски,ама ја пробав да ги напишам песниве,како што зборуваат старите Кичевчани!
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:34 pm

Загубен


Во тивките вечери те бара ја тебе.
Во одаја од четири ѕидој збора сам со себе
со молив в рака го пишо она шо го осеќа.
Те разбрав,не вела не,
но неможа без тебе.


Загубен су ја
загубен далеку од нас
Ќе можа ја ли без тебе
оставам прашање на време

Внимавај што сакаш,си вела тивко во себе.
Чекај,не брзај,во себе си смислив.
Поминува како дух узтебе тебе.
Зошо оставив друг да те земит?

Загубен су ја
загубен далеку од нас
Ќе можа ја ли без тебе
оставам прашање на време[/b]
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:36 pm

Без тебе тивко умира

Зошо пак пред мене си преплашена,и бараш некој да те утешит?
Дојде ли то време ја да су тој што те повредил?
И ко ќе не сака да зна,
ти ми велиш без да се срамиш
дека уште ме сакаш.

За другите постоо,за други живоо,
но само ја си зна колку сам се осеќа.
За кого посто,за кого живо?
ако не си ти без тебе тивко умира.


Зошо пак пред мене си исправена и бараш да те гушна?
Но,дал то е само да ме излажеш за се,за се шо имавме?
Знај,толку е тешко да те сака после се, и да сонува со тебе.


За другите постоо,за други живоо,
но само ја си зна колку сам се осеќа.
За кого посто,за кого живо?
ако не си ти без тебе тивко умира.
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:37 pm

Милон

Се она шо
су сакал,

она на шо
су се надевал.

Се шо су
моел,се шо ми требит го добива.


Илјада очи
ми се пулат,

раширени
раци ме пречекуваат.

Насеани
фаци пејат со мене во еден глас!


Можа милион
мисли ја да чува,

можа милион
срца да зема,

но само
срцево знај,за тебе го чува.

И милион
песни да испеја,

можа милион
целувки да испрата,

но само
срцево,знај за тебе го чува.


Се она шо
су сакал

Она на шо
су се надевал.

Се шо су
моел,се шо ми требит го добива.


Илјада очи
ми се пулат,

раширени
раци ме пречекуваат.

Но не су
сосебе

коа не
немат,коа те бара,

страшно ми
требиш!


Можа милион
мисли ја да чува,

можа милион
срца да зема,

но само
срцево знај,за тебе го чува.

И милион
песни да испеја,

можа милион
целувки да испрата,

но само
срцево,знај за тебе го чува.
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:39 pm

Немој да
плачиш за крај


Студена вечер а ти си гушната со мене
ко да
сакаше да ми кажиш не одај.

уше вечерва
сака да бида со тебе.

Со трепкање
тивко,тивко ми кажујш!Немој да
плачиш за крај,една си од нив

и ѕвездите
вечерва со нас го слушаат секој здив.

А коа ја не
су до тебе,тука си ти во секој стих.

Уше те сака
тебе,зна но пак сам остано.Не чини
не,не,во солзи да тониш.

Ти никад
немат сама да останеш.

Твојте
чепкања топли искрени,

сјај во
очите мали со солзи,

секој сакат
да се негој.


Немој да
плачиш за крај,една си од нив

и ѕвездите
вечерва со нас го слушаат секој здив.

А коа ја не
су до тебе,тука си ти во секој стих.

Уше те сака
тебе,зна но пак сам остано.
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:41 pm

Ме думаш ли

имат ли ден
да не дума на тебе,

имат ли
вечер да не зборо сам со себе?

Патој,планини
немат да ме сопрат да те вида

и да
поминит време немат да те забора тебе!

Се смеа и
продолжо да ти вела!


Колку те
сака,

ко сонце по
дожд идит,

Со никој
немат да ја дела твојта прегратка!

Колку те
сака нема ни зборој,

Барем да
зна ме думаш ли,речи ми!Ниту еден
епитет не се токми со твојот лик

не ќе
насмевка да не викнит со ситл,

очите не че
се да не хипнотизираат,

поглед
преку пенџер да не го замагло!


Колку те
сака,

ко сонце по
дожд идит,

Со никој
немат да ја дела твојта прегратка!

Колку те
сака нема ни зборој,

Барем да
зна ме думаш ли,речи ми!
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:42 pm

Ко ќе лажиш

кај се пулиш

Сега зна
колку сакав

веројв во
она шо го имавме

сега зна
колку давав

давав многу
за на крај да си земиш се!


Те зна ја
тебе,

те зна од
некаде,

многу од
мене зеде,

кај го
остај.


Ко че лажиш
кај се пулиш

коа нејчеш
се ми земаш


Думав те
познавам,

ама сеа убо
зна,

те зна,а
нишо не зна!


Разбрав не
е многу

коа сакаш
искрено

коа губиш
пулиш се се менува


На друго
место,

друго време
мојт че
успејвме

че зачував
се шо имавме!


Те зна ја
тебе,

те зна од
некаде,

многу од
мене зеде,

кај го
остај.


Ко че лажиш
кај се пулиш

коа нејчеш
се ми земаш

Думав те
познавам,

ама сеа убо
зна,

те зна,а
нишо не зна!


Нишо нема

Ја ти дадов
се шо имав

и нема
страв

колку љубов
ја че изгуба!


И колку
земаш

Денеска
имаш утре неаш

Среќен су
шо зна

те зна,а
нишо не зна.
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:44 pm

Декембар

И еве го
пак ме следит

На тебе ме
потсетуват овај Декамбар

Стапалата
во снегот

и твојте
чекори накај мене

Испиени од
то наше убо време!Во Декембар
ти ми идеш

Во Декембар
ме заведујш

И топол
поглед добивам

и се топи
зна

ех,да можа
декембар да го смрзна!Мастилово
во срцево се потроши

требит
време за се да се стопит

и ова писмо
ко пишо,

му се пула
и го кина

на крајот
од денот по тебе копнеа и гина!Во Декембар
ти ми идеш

Во Декембар
ме заведујш

И топол
поглед добивам

и се топи
зна

ех,да можа
декембар да го смрзна!


Зима и ти

студено е
но зна

без тебе и
декембар

не постоја!
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:46 pm

Не сака да
сфата


Насабајле
ко ќе стана

гледа по
стоти пат си ме барала

не можа да
разбера зошо

мислиш си
единствена.


Ја су тој
шо дават се

а ти ме
лажеш су ти бил требен.

Ја су тој
шо дават се

и не те
сфаќа не, не,не


Ме мразиш
па ме сакаш.

Си
заминуваш па се враќаш.

Секој ден
ме лажиш ти без срам.

Зато веќе
не ни сака да те сфата.

Ти треба па
се губиш.

Ми цимиш,па
ми глумиш.

Не,не,не
сака да ти вероја.

Зато
веќе,не ни сака да те сфата.


Иста си ко
и другите

насмевка,внатере
цимиш ти.

Просто си
верува дека,

секој е
твој,а сама си.


Ја су тој
шо дават се

а ти ме
лажеш су ти бил требен.

Ја су тој
шо дават се

и не те
сфаќа не, не,не


Ме мразиш
па ме сакаш.

Си
заминуваш па се враќаш.

Секој ден
ме лажиш ти без срам.

Зато веќе
не ни сака да те сфата.

Ти треба па
се губиш.

Ми цимиш,па
ми глумиш.

Не,не,не
сака да ти верува.

Зато
веќе,не ни сака да те сфата.Секад су на
твоја страна

шо другите
можат,за тебе праат

а никад ти
од кај мене!


Ме мразиш
па ме сакаш.

Си
заминуваш па се враќаш.

Секој ден
ме лажиш ти без срам.

Зато веќе
не ни сака да те сфата.

Ти треба па
се губиш.

Ми цимиш,па
ми глумиш.
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:48 pm

Нешо шо че
останитНо ти си од
Господ,

најдраго
нешо шо че останит!


Да не си
ти,би немал за кого

љубовна песна да состава.
Да не си
ти,би немал со шо

пред
народов да се исфала.

Да не си
ти,ни усниве

насмевка
немат да ги покриет.

АКо твојот
глас не ме разбудит,

цел ден
катастрофален мене ми е!


Овие очи
дејне и нојче че те пулат.

На овие
усни насмевка чуаа само за тебе.

И радојне и
тагојне викаат било па че поминит.

Но ти си од
Господ најмило нешо шо че останит.


Во животов
имат и убајни,

за тој шо
знајт да живојт

Во овај
свет имат и скишни места,

но требит
ти да ги најш.


Овие очи
дејне и нојче че те пулат.

На овие
усни насмевка чуаа само за тебе.

И радојне и
тагојне викаат било па че поминит.

Но ти си од
Господ најмило нешо шо че останит.


Љубов ти
даам да добијам нешо нешо шо че остане!
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:50 pm

Не веро во
тебе


Сака да ти
реча нешо од порано,

Не ли
мислиш дека е готво?

Ој,бегај ти
од мене,

Време е да
помисла малку и на себе!


Бакнежи,гушкања
као да беа болни,

Ни денојве
не ни беа арни,

Ој бегај ти
од мене

Време е да
помисла малку и на себе!Те остава
без ич око да ми мрднит,

те остава
за да сфата шо сме биле,

те остава
за да бида сам со себе


Не веро ја
во тебе!

И многу зборој
шо ме дават,

и многу
бакнежи но без душа

нема сила
за нишо поќе,

време е да
помисла малку и на себе!


Те остава
без ич око да ми мрднит,

те остава
за да сфата шо сме биле,

те остава
за да бида сам со себе

Не веро ја
во тебе!
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:51 pm

Ме остај сам
да живоа


Не веував
во љубовта дека е толку тешка

некој
плачет некој губит а некој добиват!

Сеа сам без
чепкањата твој,тешко ќе се навикна,

загубен во
твојот свет,без да ме чуват некој во темнина!

Барем за
крај да ми речеше као да продолжа без тебе


Ме научи се,колку
е убав секој ден,

Шо че
отвора очи и су завден

дека ти си
покрај мене!

Ме научи
се,се шо требаше да зна

ми покажа
као да те засака и како се да сфатам

Као се да
знам,но ме остај сам да живоаМи велиш не
можа без тебе,

че те сака
секад,

Но дал тоа
трајт сеа,коа е крај?

ми велиш
тука су за тебе,тука и че бида,

а зошо сеа
су сам не сфаќа!


Ме научи
се,колку е убав секој ден,

Шо че
отвора очи и су завден

дека ти си
покрај мене!

Ме научи
се,се шо требаше да зна

ми покажа
као да те засака и како се да сфатам

Као се да
знам,но ме остај сам да живоа
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:52 pm

Друг Пат

Не си ти ко
сите мој поранешни

шо ми праат
филм

дека еден
су бил.

Веројв дека
стварно ме сакаш

дека
стварно ми велиш.

но не се
баш така.

И не зна шо
е,нешо фалит

шо сме
заедно,

дали тебе
само време ти требит?


И дал че
бидит исто како порано

Сеа времето
не спои,ние да сме заједно.

Не,немат да
бит исто како се да зна

по друг пат
не вероја.Шо че
смислиш дека среќата ти идит

дека немојт
нишо да те повредит.

Тогај идиш
и ми велиш за нас,

дека требит
нешо да се сменит?


И не зна шо
е,нешо фалит

шо сме
заедно,

дал тебе
само време ти требит?

И дал че
бидит исто како порано

Сеа времето
не спои,ние да сме заједно.

Не,немат да
бит исто како се да зна

по друг пат
не вероја.
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Јан 12, 2010 12:54 pm

Нема ни глас

Штом остана
сам дома

само
сеништето мое ме чекат.

Као да си
ти со тебе збора

и цела
вечер спија со пуштени сијалици

за да не
ја загуба.


Затвора
пенџере и спушта фиронка

за да не
гледа дека сабјале идет,

а ја су,сам
а тебе те немат.


Неам ни
глас без тебе,

во одајава
сам со себе.

Без очите
твој шо во животот мој

ме водат
низ време,тивко изгороа со мене.

Пред
другите,ја без тебе,

Но,пред
себе себе сам,за тебе.

Без
чепкањето твое шо ме будит и грејт

ко че
студит као сонце на мене.


Бегам од
сите за да ме прашоат,

као су,као
ми е.

Сака да су
сам,но не и без тебе

и недава
времето да ми те скријет.


Неам ни
глас без тебе,

во одајава
сам со себе.

Без очите
твој шо во животот мој

ме водат
низ време,тивко изгороа со мене.
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 4079
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 25
Локација : Stip

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeСре Јан 13, 2010 4:03 pm

Бравооо Зор4е и фала за песните, стварно се интересни Песните на Next Time на кичевски 861476
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeСре Јан 13, 2010 6:20 pm

хахахаха!Нема проблем повелете и друг пат Песните на Next Time на кичевски 683645
Вратете се на почетокот Go down
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 4364
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 40
Локација : Skopje

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeПон Јан 18, 2010 12:40 pm

Песните на Next Time на кичевски 67266 Песните на Next Time на кичевски 67266 me iznasmeavte be decki...smeska se tekstovive bravos !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeПон Јан 18, 2010 1:08 pm

Хахаха Сонцеце!!!Па мора да се смешки!!!Шо да си прајме таков ни е дијалектот!xaxaxa! Песните на Next Time на кичевски 683645
Вратете се на почетокот Go down
Filimena_nexTime

Filimena_nexTime

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 11
Поени : 3806
Репутација : -2
Registration date : 2010-03-18
Age : 23
Локација : Macedonia, Vinica

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeЧет Апр 08, 2010 1:06 pm

Лелее .... песните се преубави на сите можни начини и Зорче фала ти многу за песниве ! И кај нас се зборува на сличен дијалект. Те сакааам !


Последната промена е направена од Filimena_nexTime на Чет Апр 08, 2010 1:14 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimeband.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeЧет Апр 08, 2010 1:11 pm

Рамо за плачење

Не сака да бидиш ти дел од мојте сеќавања,
не сака да бидиш само моје минато,
земи или остај по кој пат че ојш ти,
само одлучи си!

Сеа те утешујт некој друг,
ти збојот не су бил за тебе,
за све су ја крив,и дека су те повредил.
Те утешујт некој друг,
а ја се утешува дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!

За мене че ти речат све,
некој че те излажит и можит че успеј да добрит до тебе!
Земи или остај по кој пат че ојш ти сама одлучи!

Сеа те утешујт некој друг,
ти збојот не су бил за тебе,
за све су ја крив,и дека су те повредил.
Те утешујт некој друг,
а ја се утешува дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!

Никој немат да те сакат како мене,
Нееее,не го губи твојот сјај во очите!

Те утешујт некој друг,
ти зборујт не су бил за тебе,
за све су ја крив и дека су те повредил,
те утешујт некој друг,
а ја се утешува дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 4079
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 25
Локација : Stip

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeЧет Апр 08, 2010 3:49 pm

хахахаха песнатаааа Песните на Next Time на кичевски Lol бравоо Зорчее Песните на Next Time на кичевски 67266 Песните на Next Time на кичевски 861476
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeВто Jул 06, 2010 4:49 pm

Уба

Еј уба како убо се смејш,
толку сигурна во себе уба,но не и за мене.

Уба,но шо ми читнит ко нишо немаш,
ко немаш ти љубов во себе,
немат да зачуваш ти.

Ако уба си само думаш дека сиот свет е твој...
ти не ми вредиш во животов мој.
Ако думаш дека само слика мене ми е доста,
само уба за мене од надвор.

Ти си уба,и заљубена во себе,
и речи шо сакаш од мене,
немој да ми губиш време.

Уба,но шо ми читнит ко нишо немаш,
ко немаш ти љубов во себе,
немат да зачуваш ти.

Ако уба си само думаш дека сиот свет е твој...
ти не ми вредиш во животов мој.
Ако думаш дека само слика мене ми е доста,
само уба за мене од надвор.

Ти си уба,но не за мене
уба со празно срце
ладна душа не ми требат,не!

Ако уба си само думаш дека сиот свет е твој...
ти не ми вредиш во животов мој.
Ако думаш дека само слика мене ми е доста,
само уба за мене од надвор.
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 11:57 am

Секој за себе

Те чува ја,ко последна ѕвезда на небо
за да сјајш цела вечер.
Те чува и ко последно пиле на светот,
за да леташ слободно.

Во животов е тешко да најш некој
шо те сфаќа,зар не?
Да те сакат после се!

Денеска секој за себе,а никој за тебе
не ни прашујт.
Денеска секој за себе,а никој за тебе
не мислит.
Во ова невреме сите сами сме,
веќе никој не ни мислит на нас,
као на тебе ја!

Те чува ја ко последна капка,
на дланка во пустина.
Те чува и ко последна солза
на лице зошо си ми посебна!

Денеска секој за себе,а никој за тебе
не ни прашујт.
Денеска секој за себе,а никој за тебе
не мислит.
Во ова невреме сите сами сме,
веќе никој не ни мислит на нас,
као на тебе ја!Последната промена е направена од Zor4e на Сре Aвг 11, 2010 12:16 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 12:15 pm

Речи ми

Со тажен лик и насолзени очи,
Идиш ти ко ветрот тивок во мојте вечери.
За прв пат ти се пула несреќна мила.
Какова ли болка ги стопи твојте големи крилја.

И мојто цвеќе не го земаш веќе,
ојш од се шо било дел од твојот свет!

И плачиш и гориш за оставање велиш,си ојш ти,
а имаш ли сила да размислиш мила,шо ќе напрајш ти.
Ме оставаш мене за друг да те земит,не те дава цвету мој!
Речи ми,речи дал постој друг во животот твој!

Ти си мој свет,и единствена радос,
од сонцето дар, најубо цвеќе на мојта младост,
Но,останујш глуа и сосем друга,
Ојш од се шо било дел од твојот свет.


И плачиш и гориш за оставање велиш,си ојш ти,
а имаш ли сила да размислиш мила,шо ќе напрајш ти.
Ме оставаш мене за друг да те земит,не те дава цвету мој!
Речи ми,речи дал постој друг во животот твој!
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitimeСре Ное 24, 2010 5:56 pm

НА КРАЈОТ ОД ДЕНОТ

Душа отвара во светов полн со лаги,
очи затвора,без тебе љубов не се раѓат.

Живоја за ден,ко да ми е последен,од сабајле до мрак,а на крај...

На крајот од денот само чека да ми се јавиш ти,
на крајот од денот после сите мој глупости,
цел еден ден без твојте сини очи убај,
на крајот од денот ќе ме сакаш ли ти?

И еве овај ден,не е ништо посебен
проблем во проблем,
но не ми е важно ќе те сака.

Живоја за ден,ко да ми е последен,од сабајле до мрак,а на крај...

На крајот од денот само чека да ми се јавиш ти,
на крајот од денот после сите мој глупости,
цел еден ден без твојте сини очи убај,
на крајот од денот ќе ме сакаш ли ти?

Ја су чојк после се ми требит љубов до мене,
збора за се но за лошо не ќе,не ќе да е.

И да тешок е секој ден,секој шо го прајме,
лесно не е на краојт од денот без тебе.


На крајот од денот само чека да ми се јавиш ти,
на крајот од денот после сите мој глупости,
цел еден ден без твојте сини очи убај,
на крајот од денот ќе ме сакаш ли ти?

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Песните на Next Time на кичевски Empty
ПишувањеПредмет: Re: Песните на Next Time на кичевски   Песните на Next Time на кичевски I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Песните на Next Time на кичевски
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum