Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time во "Крема"

Go down 
АвторПорака
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 4354
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 26
Локација : Stip

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Слаткиот фан на Мартин   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeСаб Апр 10, 2010 2:25 pm

Next Time во "Крема" Img016b

Децата се несомнено најголеми и најреални фанови, но воедно се и најтешка публика.Кај нив не поминуваат рекламни трикови со кои ќе ги освоите, или ве сакаат или не. Момците од Некст тајм по многу нешта се особени и едниствени на македонската музичка сцена.Нив ги сакаат сите генерации и имаат свои фанови од 7 до 77 години.Мартин, кој е идол на многу тинејџери, недоамна за свој најголем фан во својата листа ја запиша малечката балерина, која срамежливо дојде да го поздрави, а тој како вистински батко ја крена и го гушна малечкото девојче.Таа беше преспеќна од неговото внимание и Мартин и отпеа неколку стихови од евровизиската "Нешто што ќе остане" по што и двајцата слатко се насмеаја.
[strike]
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4797
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во "Крема"   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeНед Апр 11, 2010 12:58 pm

Kolku se slatki Next Time во "Крема" 663944
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4804
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 24
Локација : Kicevo

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во "Крема"   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeПет Апр 16, 2010 6:27 am

Лелеле сонцеца колку се слатки Next Time во "Крема" 485240
Вратете се на почетокот Go down
Kiril

Kiril

Пол : Male
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 1
Поени : 4017
Репутација : 0
Registration date : 2010-04-16
Age : 26
Локација : Kicevo

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во "Крема"   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeПет Апр 16, 2010 12:46 pm

ЛлЕелелел навистина се многу слатки..Немам коментар! Шокиран
Вратете се на почетокот Go down
simoncusx3stefan

simoncusx3stefan

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 9
Поени : 4111
Репутација : -1
Registration date : 2010-01-20
Age : 26
Локација : Skopje

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во "Крема"   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeСаб Апр 17, 2010 11:24 pm

колку се само најслатки и најубавки...душички....али ималечково е срцушка душиче...=) Next Time во "Крема" 815958
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4804
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 24
Локација : Kicevo

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Next Time инервју во Крема-ЌЕ ЈА ШИШАМЕ КОСАТА ВО ЈАНУАРИ!   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeПет Дек 31, 2010 11:52 am

Близнаците Стефан и Мартин,кој ги знеаме и како Некст Тајм се подготвуваат за Нова Година,но се уште не знаат дали ќе ја преќекаат работно или,пак,во друштво со блиските пријатели.Велат дека тие чекаат Дедо Мраз да им ја накити елката.
-Да ви кажеме искено немаме се уште елка,денновиве ќе отидеме да си купиме една голема за да може под неа многу подароци да собере-велат близнаците.

-Каде и со кого ќе ги поминете новогодишните празнци?
Next Time:Се уште сме во преговори со некој од градовите,меѓутоа нема ништо конкретно.Доколку не настапуваме никаде,ќе ја пречекаме новата година со најблиските пријатели,тое е сигруно.

-Што е нова на музички план кај вас?
Next Time:Најново е тоа што пред скоро еден месец го издадовме спотот за песната „На крајот од денот“ и сметаме дека песната добро поминува по радио станиците.Што се однесува за телевизија,не можеме да кажеме најсигруно затоа што многу ретко има музички емисии во нашата земја каде што луќето ќе можат да ги видат нашите како нашите спотови така и на другите изведувачи,меѓутоа едно е сигурно кај нашите фанови песната е хит научена е од А до Ш.

-Ќе одите ли на зимување?
Next Time:Имеме еден проект кој сме го намислиле да го напреавиме во февруари,а доколку испадне нешто дда не се случи тој проект,сигурно би заминале некаде на зимување со оглед на тоа што имавме доста настапи годинава,па би сакале да се одмориме малку,но се уште немаме прецизирано дестинација.

-По што ќе ја паметите 2010?
Next Time:По прекрасниот концерт во Хераклеа-Битола,по трите спота што ги издадовме од кои сите песни станаа омилени кај нашите фанови,по гостувањата надвор од нашата држава,по љубов и радост.

-И двајцата сте во врски кои од неодамна и станаа познати на јавноста,па какви подароци ќе им купите на девојките?
Next Time:Не знаме,ќе прошетаме наоколку,па што ќе им се допаѓа тоа.

-Изјавивте дека не излегувате во парови,тоа значи дека и празниците ќе ги помините одделно?
Next Time:Не сме со исти друштва ,а така останува да видиме,само машкотот друштво ни е исто,но женското не.Ќе направиме некој компромис,па на крај не ни мора секаде да бидеме заедно

-Ќе не изненадите ли со некоја променеа во имиџот на приме да ја скратите косата?
Next Time:Да,од јануари се шишаме.

-Според вас,кои настани и пејачи ја обележаа 2010?
Next Time:Српските пејачи и пејачки....И Некст Тајм.

-Планирате ли концерт во “Борис Трајковски“со кој ќе го урнете рекордот на Влатко Илиевски,кој е едниствениот наш пејач кој досега ја наполнил оваа сала?
Next Time:Не уриваме рекорди по секоја цена!

-Кoј од концетите на странските изведувачи кај нас изминатата година бил најдобар?
Next Time:Нашиот вкус не беше премногу за изведувачите што беа донесени во нашата држава,но знаеме дека преубаво си поминавме во Белград на Gun's and Roses!!!

-Кого би сакале да бидите во 2011 година во Скопје на концерт?
Next Time:Некст Тајм,Бон Џови,Мајкл Болтон,Кингс оф лион,Крис Дотри,Идон Мејден.

-Најсексапилна македонска пејачка е?
Next Time:Каролина е премногу убава,но и преостанатите се преубави,ги има многу.

-Кој е најголем трач што сте го слушнале за себе во минатава година?
Next Time:Дека нашиот татко работи во министерство,исто и нашата мајка,ние сме биле наркомани,Стефан се карала со девојката пред зграда,не ми текнува на нешто друго...Како и да е,мала земја сме,сите озборуваат,дали од љубомора дали од нешто друго.

-Што ќе посакате кога ќе се спојат стрелките на 31.12.?
Next Time:Би сакале Некст Тај да излезе и надвор од границите на Македонија,да бидеме доста успешни во поглед на музиката,да направиме концерти,албуми,да имеме љубов до нас,многу луѓе што ја почитуваат нашата музика и здравје и среќа како на нас така и на сите луѓе во светот.

-Порака до нашите читатели?
Next Time:Бидете среќни,радувајте се на малите нешта,од големите боли глава.Преубаво поминете си ја Нова Година,поминете ја со сите кои ви значат нешто во животот,не чуствувајте омраза и поддржувајте ја македонската музика,што друго ни преостана.Поздрав од Некст Тајм,ве сакаме сите исто како и вие нас,поздрав!
Вратете се на почетокот Go down
mateja006

mateja006

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 5
Поени : 3962
Репутација : 2
Registration date : 2010-06-21
Age : 27
Локација : Hrvatska

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во "Крема"   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeПет Дек 31, 2010 10:29 pm

Sve cool, sve 5 ...
al ovo sa šišanjam OMG
NI SLUČAJNO ! Не, не
Вратете се на почетокот Go down
lena-nya

lena-nya

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 1
Поени : 3874
Репутација : 0
Registration date : 2010-09-06
Age : 24
Локација : Moskow

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во "Крема"   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeСре Јан 05, 2011 5:15 am

О, не ...Шокиран
Нема шанси! Не
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 4354
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 26
Локација : Stip

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во "Крема"   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeПет Мар 18, 2011 1:43 pm

Next Time во "Крема" Img075
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4804
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 24
Локација : Kicevo

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во "Крема"   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeПет Мар 18, 2011 4:55 pm

Од кога е оваа слика и во кое списание Мони? :)
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 4354
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 26
Локација : Stip

Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: asdaAasdsfasf   Next Time во "Крема" I_icon_minitimeЧет Мар 31, 2011 10:23 pm

Сликата е од Крема и од летото е, ја најдов сега, ја скенирав и ја ставив ;]
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next Time во "Крема" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во "Крема"   Next Time во "Крема" I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time во "Крема"
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum