Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time снимија спот за Убава

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5509
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Next Time снимија спот за Убава Empty
ПишувањеПредмет: Next Time снимија спот за Убава   Next Time снимија спот за Убава I_icon_minitimeСре Јун 30, 2010 1:03 pm

Next Time снимија спот за Убава 4EB5BEA3C0353A409E78D3DD51F58B07

Изминативе два дена, на неколку локации во градот, се снимаше спотот за новата песна на Next Time - Убава. Спотот кој е различен од досега реализираните, е снимам со апарат Canon од серијата Mark, со кој во последно време своите видео-спотови ги снимаат познатите светски музички имиња – стои во дописот кој ни го испрати менаџментот на Next Time.
Во спотот, освен Мартин и Стефан, се појавуваат и повеќе ликови, кои својата задача ја извршија на најпрофесионално ниво и покажаа дека приказната за убавина не секогаш е врзана со бројот на годините. Спотот е во режија на Владимир Митревски Ѓуле. Атмосферата ја доловуваат фотофрафиите...

Next Time снимија спот за Убава 1F6200EB01EFB24BB961D60CD2A9CFDE

Песната Убава е дело на Лазар Цветкоски а текстот на Магдалена Цветкоска. Премиерното прикажување на овој спот се очекува пред поаѓањето на Мартин и Стефан за Белорусија и нивното учество на Славјански Базар, на концертот на евровизиските ѕвезди.

Next Time снимија спот за Убава 971F7F4599A504449BE602EF8417BC0C

Извор: http://mmm.com.mk/?ItemID=10B41F19693F844FBB928CEA5D513320
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5842
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Next Time снимија спот за Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   Next Time снимија спот за Убава I_icon_minitimeЧет Jул 01, 2010 12:49 am

ПРОМОЦИЈАТА ПРЕД СЛАВЈАНСКИ БАЗАР

Некст тајм снимија спот за Убава

Next Time снимија спот за Убава 4D67BA20D9E80F4F9EE815550C7B62E0

Некст тајм во изминативе два дена на неколку локации низ Скопје го снимаа спотот за актуелната тема "Убава". Дознаваме финалниот производ, исто како и самата песна, ќе биде сосема поразличен од она што досега го имаат видено фановите на Мартин и Стефан. Спотот е снимен со врвна опрема, а во него освен близнаците се појавуваат и повеќе повозрасни лица кои својата задача, велат тие, ја завршиле максимално професионално и покажале дека убавината не секогаш е врзана со бројот на годините. "Убава" е дело на Лазар и Магдалена Цветкоски, а видеопарчето е во режија на Владимир Митревски - Ѓуле.
Премиерата се очекува за некој ден, односно пред заминувањето на Мартин и Стефан за Белорусија, каде што ќе учествуваат на фестивалот Славјански базар, и тоа на концертот на евровизиските ѕвезди.

Извор: http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=B46DE3C0A6E5824A95D7C8EEA722B544
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
Кате
Модератор
Модератор
avatar

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 543
Поени : 5352
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 23
Локација : Skopje

Next Time снимија спот за Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   Next Time снимија спот за Убава I_icon_minitimeЧет Jул 01, 2010 2:15 pm

...


Последната промена е направена од Кате на Нед Дек 06, 2020 7:11 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 4377
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 26
Локација : Stip

Next Time снимија спот за Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   Next Time снимија спот за Убава I_icon_minitimeПет Jул 02, 2010 2:56 pm

Убава на Некст Тајм со видео запис

Спотот на близнаците Мартин и Стефан е снимен со врвна опрема, а во него освен нив се појавуваат и повеќе повозрасни лица кои својата задача, велат тие, ја завршиле максимално професионално и покажале дека убавината не секогаш е врзана со бројот на годините

Next Time снимија спот за Убава Next-time-508

Некст тајм на неколку локации низ Скопје го снимаа спотот за актуелната тема "Убава". Најавуваат производ сосема поразличен од она што досега го имаат видено нивните фанови. Спотот на близнаците Мартин и Стефан е снимен со врвна опрема, а во него освен нив се појавуваат и повеќе повозрасни лица кои својата задача, велат тие, ја завршиле максимално професионално и покажале дека убавината не секогаш е врзана со бројот на годините.
Насловот "Убава" е дело на Лазар и Магдалена Цветкоски, а видеозаписот го смисли Владимир Митревски - Ѓуле.
Премиерата се очекува за некој ден, односно пред заминувањето на Мартин и Стефан за Белорусија, каде што ќе учествуваат на фестивалот Славјански базар, и тоа на концертот на евровизиските ѕвезди.

Извор: http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=51705
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4827
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 24
Локација : Kicevo

Next Time снимија спот за Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   Next Time снимија спот за Убава I_icon_minitimeНед Jул 04, 2010 3:34 pm

"Некст Тајм"снимија спот за "Убава"
Next Time снимија спот за Убава 66C62E2778170D4087BD6BF9791DE65AРок дуото "Некст тајм" снимија песна за новиот сингл "Убава", на неколку локации во Скопје. Од тимот на Мартин и на Стефан велат дека спотот е различен од досегашните нивни спотови, сниман е со апарат "Канон" од серијата "Марк", со кој во последно време своите видео спотови ги снимаат познатите светски музичари.
- Во спотот освен Мартин и Стефан , се појавуваат и неколку повозрасни личности, кои ја раскажуваат приказната на песната: убавината не е секогаш поврзана со бројот на годините", велат од тимот на "Некст тајм". Спотот е во режија на Владимир Митревски- Ѓуле. Песната ја напишаа Лазар Цветкоски и Магдалена Цветкоска.
Спотот ќе се промовира пред настапот на Мартин и на Стефан во Белорусија, на реномираниот фестивал "Славјански Базар" во Витебск. На фестивалот, "Некст тајм" ќе настапат на ревијалниот концерт на евровизиските звезди .

Извор: www.vest.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Next Time снимија спот за Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимија спот за Убава   Next Time снимија спот за Убава I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time снимија спот за Убава
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum