Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Песната не им е мака-и на плажа со микрофон во рака

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4827
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 24
Локација : Kicevo

Песната не им е мака-и на плажа со микрофон во рака Empty
ПишувањеПредмет: Песната не им е мака-и на плажа со микрофон во рака   Песната не им е мака-и на плажа со микрофон во рака I_icon_minitimeСре Jул 07, 2010 6:04 pm

Песната не им е мака-и на плажа со микрофон во рака Next_time_508

Мартин и Стефан или рок дуото “Next time” во досегашното постоење на музичата сцена успеаа да создадат свои верни обожаватели, да издадат албум и да созреат и научат како треба да се однесуваат на музичката сцена. За ова лето планираат многу настапи, а за одмор ќе почнат да размислуваат кон крајот на август.
Стефан вели дека планира неколку дена да замине некаде надвор од Македонија без Мартин, но не откри дали ќе оди во друштво со згодната водителка на една наша забавна емисија со која се почесто можеме да го сретнеме во град.

– Летово планираме многу настапи. Ќе се подготвуваме напорно со бендот за настапот во Битола во склоп на Бит фест на Хераклеја каде очекуваме многу посетители, што е можно повеќе македонци. Во текот на летото ќе настапиме и во Охрид. Да, би сакале после сите обврски да одиме на одмор, да ги оладиме главите но тоа може да се случи кон крајот на август. Се уште не знам со кого ќе одам, уште е рано, за тоа ќе дознаам кон крајот на август откако ќе ни завршат обврските, вели Стефан.
Нема да одам на одмор со брат ми, после толку заеднички настапи и напорно лето не мора да сме постојано заедно. На одмор би заминал на 5,6 дена некаде надвор од Македонија, но секако и во Охрид каде летово не очекуваат настапи.

Извор: http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=52155
Вратете се на почетокот Go down
 
Песната не им е мака-и на плажа со микрофон во рака
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum