Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time - Убава (Спот)

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
avatar

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 543
Поени : 5352
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 23
Локација : Skopje

Next Time - Убава (Спот)  Empty
ПишувањеПредмет: Next Time - Убава (Спот)    Next Time - Убава (Спот)  I_icon_minitimeПет Jул 16, 2010 10:21 pm

...


Последната промена е направена од Кате на Нед Дек 06, 2020 7:07 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 4377
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 26
Локација : Stip

Next Time - Убава (Спот)  Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - Убава (Спот)    Next Time - Убава (Спот)  I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 11:54 am

Еве го спотот за песната Убава на Next Time

Next Time - Убава (Спот)  993A42D26BDC4F4E8AAE227050A98662Во етерот е веќе лансиран новиот спот на рок-двоецот Next Time, за песната убава, кој се снимаше на неколку скопски градски локации.
Веќе јавивме дека спотот е поразличен од досега реализираните, а е снимам со апаратот Canon од серијата Mark, со кој во последно време своите видео-спотови ги снимаат познатите светски музички имиња.

Во
спотот, освен Мартин и Стефан, се појавуваат и повеќе ликови, кои
својата задача ја извршија на најпрофесионално ниво и покажаа дека
приказната за убавина не секогаш е врзана со бројот на годините.

Спотот е во режија на Владимир Митревски Ѓуле. Песната Убава е дело на Лазар Цветкоски а текстот на Магдалена Цветкоска.

Извор: Македонска Музичка Мрежа
Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time - Убава (Спот)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Видео галерија / Video Galery-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum