Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time-Рамо за плачење live

Go down 
АвторПорака
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4525
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

Next Time-Рамо за плачење live Empty
ПишувањеПредмет: Next Time-Рамо за плачење live   Next Time-Рамо за плачење live I_icon_minitimeЧет Сеп 30, 2010 3:03 pm

Додека се работи новиот материјал...

Next Time подаруваат mp3-ка и информираат!

Next Time-Рамо за плачење live 91908A24EA365440B3A4A25AF1CC41A4За сите оние кои го пропуштија концертот на Next Time во Битола (на 20-ти август), еве еден убав подарок. Актуелниот live сингл на Мартин & Стефан, и нивниот придружен состав, темата Рамо за плачење, од концертот во Хераклеа, го имате за free download.

Линкајте се до нашата МММp3 секција!

Оваа песна, како и неколку други live верзии на песните, кои ќе ги одбереме според желбите на публиката, ќе бидат бонус дел од вториот албум на Next Time – јави менаџментот на двоецот.

Во меѓувреме Мартин и Стефан напорно работат и на создавање на нови песни за вториот албум, кој ќе звуци далеку позрело од претходниот.

Нивниот фаворит, песната која треба да биде пуштена во етер во октомври, очекуваат да биде огромен хит, а воедно и потврда за музичкиот напредок и зрелост.

Датум: 30.09.2010.


http://mmm.com.mk/?ItemID=819B69B586CDE14CAABD4C8CA83B8087
Вратете се на почетокот Go down
Ane

Ane

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 31
Поени : 4206
Репутација : 8
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Next Time-Рамо за плачење live Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time-Рамо за плачење live   Next Time-Рамо за плачење live I_icon_minitimeПет Окт 01, 2010 1:19 am

Прееубава е песнава, како оригиналот така и Live верзијава Вљубен
Едвај чекам да излезе новиот албум :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/Aneta.Toceva
 
Next Time-Рамо за плачење live
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum