Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time ќе настапат на Корчула

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5150
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time ќе настапат на Корчула Empty
ПишувањеПредмет: Next Time ќе настапат на Корчула   Next Time ќе настапат на Корчула I_icon_minitimeПон Јун 13, 2011 10:20 pm

Next Time ќе настапат на Корчула A201379B81580C44B8ED416C84CE3045

Во рамките на 16-тото издание на музичкиот фестивал Марко Поло, рок-двоецот Next Time ќе има своето прво претставување на хрватскит пазар. На островот Корчула, Next Time ќр настапат со темата Dal ljubav je grijeh, на авторите Лазар Цветкоски (музика) и Огнен Неделковски (текст).

Фестивалот има две полуфинални и една финална вечер, а ќе се одржи од 22-ри до 24-ти јули. Гледачите во Македонија ќе можат да проследат директен ТВ-пренос од оваа манифестација.

Темата Dal ljubav je grijeh ќе биде бонус-трака на вториот албум на Next Time, кој ќе биде објавен на 20-ти септември...

Датум: 13.06.2011.

Извор: http://mmm.com.mk/?ItemID=15E2F6E6D2B61144B0B7874F3533B728
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5150
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time ќе настапат на Корчула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Next Time ќе настапат на Корчула I_icon_minitimeПон Јун 13, 2011 10:22 pm

Некст Тајм на фестивал во Хрватска

Next Time ќе настапат на Корчула Stefan-martin-nexttime

На островот Корчула оваа година по 16 ти пат ќе се одржи фестивалот Марко Поло, оваа година по тој повод своето прво претставување ќе го имаат рок дуото Некст Тајм како дебитанти на хрватскиот пазар. Песнта која ќе ја изведат го носи насловот "Дали љубав је гријех", каде за музиката и аранжманот се погрижи Лазар Цветкоски додека текстот го напиша Огнен Неделковски. Фествалот традиционално има две полуфинални и една финална вечер истите ќе се одржат во периодот од 22 до 24 јули додека гледачите во Македонија ќе имаат можност да го проследат фестивалот со директен пренос на некоја од македонските телевизии.

Песната "Дали љубав је гријех" ќе биде бонус трака на вториот албум на Некст Тајм кој ќе биде официјално промовиран на 20ти сеоптември оваа година.

Извор: http://www.radiomk.com/scena-makedonija-balkan-svet/makedonska-scena/36-vesti/518-next-time-croatia
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5150
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time ќе настапат на Корчула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Next Time ќе настапат на Корчула I_icon_minitimeПет Jул 15, 2011 3:59 pm

Некст Тајм снимаат спот

Next Time ќе настапат на Корчула Nexttime1

Во просториите на Томато Продукција, во текот на вчерашниот ден се снимаше дел од спотот на Некст Тајм за песната "Недостајеш ми веч" а остатокот ќе биде снимен на други локации во текот на викендот.

Next Time ќе настапат на Корчула Nexttime3

Песната е авторско дело на Лазар Цветковски ( музика и аранжман ) текст на Огнен Неделковски, од денес премиерно ќе може да ја чуете на сите радио станици, а следниот викенд ќе биде дел од фестивалот Марко Поло кој ќе се одржува на хрвстскиот остров Корчула.

Next Time ќе настапат на Корчула Nexttime2

Оваа нумера, заедно со сите досегашни песни кои беа издадени во периодот од изминатата година ќе бидат дел од вториот студиски албум на Некст Тајм, кој ќе биде промовиран на 20ти септември, на нивниот роденден, како подарок од нив до сите фанови.

Извор: http://www.radiomk.com/scena-makedonija-balkan-svet/37/631
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4633
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 24
Локација : Kicevo

Next Time ќе настапат на Корчула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Next Time ќе настапат на Корчула I_icon_minitimeПет Jул 15, 2011 10:22 pm

Next Time сo спот за песната од Марко Поло фест

Next Time ќе настапат на Корчула 214B4E9AEEC6A243A9ACFF12E8AB3D1A

Во просториите на студиото на Томато продукција, во текот на вчерашниот ден, се снимаше дел од спотот на Next Time за песната Недостајеш ми веќ, а остатокот ќе биде снимен на локации во текот на викендот.

Песната, која е авторско дело на Лазар Цветкоски - музика и аранжман и Огнен Неделковски, од денес премиерно ке може да се слушне и на сите радио-станици, а следниот викенд ќе биде дел од фестивалот Марко Поло, кој ќе се одржува на прекрасниот хрватски остров Корчула.

Next Time ќе настапат на Корчула 6DA1A817D399364B8B9869A879BA1A60

Овој фестивал, заедно со уште 9 други, спаѓа во групацијата фестивали Алпе Адриа, заедно со реномирани фестивали од таа регија, вклучувајќи го и најпознатиот Сан Ремо.

Next Time ќе настапат на Корчула E5F7509C1E9B05449E60D46810ACB84C

Полуфиналната вечер (на 23.7.2011 година), ќе биде можност хрватската публика за прв пат да ги чуе и види во живо Next Time. Оваа нумера, издадените песни во измината година, како и 6-те нови, ќе биде дел од вториот студиски албум на Next Time, кој ќе биде промовиран на 20-ти септември, на нивниот роденден, како подарок за сите нивни фанови.

Next Time ќе настапат на Корчула DF19AACE6A2D224BBB7A03F0DDD90FDF

Извор:www.mmm.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5648
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Next Time ќе настапат на Корчула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Next Time ќе настапат на Корчула I_icon_minitimeСаб Jул 16, 2011 12:42 pm


НЕКСТ ТАЈМ СО НОВ СПОТ


Кој ли им недостасува на Мартин и Стефан!?


Next Time ќе настапат на Корчула F3B96C45D574104B93BE780B57A40126

"Недостајеш ми веќ" е темата за која Мартин и Стефан деновиве снимаат видеозапис. Во студиото на Томато продукција се завршени дел од кадрите за спотот, а остатокот ќе се доработи викендов, па сите снимени материјали ќе можат да заминат на монтирање. "Недостајеш ми веќ" е песната со која наредниот викенд, поточно на 23 јули, Некст тајм ќе се претстават на фестивалот Марко Поло, кој ќе се одржи на хрватскиот остров Корчула, и тоа на полуфиналната вечер. Хрватската публика за првпат ќе има можност да ги види и чуе момците, за кои овој настап има големо значење, бидејќи фестивалот Марко Поло заедно со уште девет други припаѓа во Алпе Адрија групацијата од реномирани фестивали од регионот, вклучувајќи го и најпознатиот - Сан Ремо.

Темата, која е дело на Лазар Цветковски, музика и аранжман, и Огнен Неделковски, чиј е текстот, заедно со досегашните хитови, како и шесте нови теми, ќе се најдат на новиот студиски албум на Некст тајм, кој ќе биде промовиран на нивниот роденден на 20 септември, како подарок од момците за сите фанови.

http://vecer.com.mk/?ItemID=2C47F99B6212644587D32317C8E3E90E

_________________
Next Time ќе настапат на Корчула Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5150
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time ќе настапат на Корчула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Next Time ќе настапат на Корчула I_icon_minitimeНед Jул 17, 2011 3:06 pm

Некст Тајм со нова песна

Next Time ќе настапат на Корчула Martinspot


Скопје, 15 јули - Во просториите на студиото на „Томато продукција“ , во текот на вчерашниот ден се снимаше дел од спотот на „Некст Тајм“ за песната „Недостајеш ми веч“, а остатокот ќе биде снимен на други локации во текот на викендот.

Песната која е авторско дело на Лазар Цветкоски, музика и аранжман и Огнен Неделковски од денеска премиерно ќе може да се слушне и на сите радио станици.

Следниот викенд ќе биде дел од фестивалот „Марцо Поло Вест“ кој ќе се одржува на прекрасниот хрватски остров Корчула.

Овој фестивал заедно со уште девет други спаѓа во групацијата фестивали „Алпе адриа“ заедно со реномирани фестивали од тој регион, вклучувајќи го и најпознатиот Сан Ремо.

Полуфиналната вечер на 23 јули годинава ќе биде можност хрватската публика за прв пат да ги чуе и види во живо Некст Тајм.

Оваа нумера и издадените песни во минатата година како и шестте нови, ќе бидат дел од вториот студиски албум на Некст Тајм, кој ќе биде промовиран на 20-ти септември, на нивниот роденден, како подарок за сите нивни фанови.

Извор: http://www.zurnal.mk/showbiz.asp?id=2011715115153
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5150
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time ќе настапат на Корчула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Next Time ќе настапат на Корчула I_icon_minitimeНед Jул 17, 2011 3:08 pm

„Некст тајм“ премиерно на „Марко Поло фестивал“ во Корчула

Next Time ќе настапат на Корчула Nekst%20tajmm

Момците од рок-дуото „Некст тајм“, Мартин и Стефан“ пред неколку дена во студиото на „Томато“ снимија дел од спотот за темата „Недостајеш ми веќ“ со која ќе се претстават на 16.издание на фестивалот „Марко Поло“ кој од 22 до 24 јули се одржува на островот Корчула во Хрватска.Мартин и Стефан како единствени претставници од Македонија ќе настапат на втората полуфинална вечер на 23 јули, а за пласман во финале ќе се натпреваруваат со вкупно 35 млади изведувачи од Хрвтаска и регионот.
Песната со која ќе настапат е авторско дело на Лазар Цветкоски - музика и аранжман и Огнен Неделковски-текст, и веќе може да се слушне и на сите радио-станици. „Марко Поло“ заедно со уште 9 други фестивали, спаѓа во групацијата фестивали „Алпе Адриа“, заедно со реномирани фестивали од тој регион, вклучувајќи го и италијанскиот „Сан Ремо“.
„Недостајеш ми веќ“ заедно со шест нови композиции и досегашните хитови ќе бидат дел од вториот студиски албум на „Некст тајм“ кој ќе биде промовиран на 20-ти септември, на нивниот роденден, како подарок за сите нивни фанови.

Извор: http://www.plusinfo.mk/vest/8450/Nekst-tajm-premierno-na-Marko-Polo-festival-vo-Korchula
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5150
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time ќе настапат на Корчула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Next Time ќе настапат на Корчула I_icon_minitimeНед Jул 17, 2011 3:13 pm

Next Time na XVI Marko Polo festivalu

Next Time ќе настапат на Корчула 189527_177883472257555_100001077098221_394114_542198_n

Nex Time, sačinjavaju Stefan Filipovski (vokal) i Martin Filipovski (gitara) dva brata blizanca koji nam dolaze iz Republike Makedonije. Vrhunski su glazbenici bogatog i osebujnog glasa koji savršeno komuniciraju s publikom. Već 2008. godine njihov prvi singln postaje hit na mnogim radio postajama u regiji a njihov debitantski ili prvi album se prodaje u nakladi od 10.000 kom. Mnogi obožavatelji ih poistovijećuju s Tošom Proeskim. Na svim međunarodnim festivalima uglavnom osvajaju prve nagrade. Osim Republike Makedonije, nastupali su u Bugarskoj, Bosni i Hercegovini, Bijelorusiji, Rumunjskoj i mnogim drugim zemljama. Vrlo je važno istaknuti za Stefana i Martina da su sudjelovali kao predstavnici Republike Makedonije na izboru skladbe za Eurosong i svojim nastupom na Eurosongu u Rusiji – Moskvi 2009. godine osvojili srca mnogih obožavatelja diljem Europe.
O Next Timeu, možemo pisatu u nedogled, no nije potrebno jer oni su zaista zlatne zvijezde novog vremena, koje treba doživjeti. Na ovogodišnjem XVI. Međunarodnom Marko Polo Festivalu izvesti će skladbu ”Nedostaješ mi već” na Hrvatskom jeziku. Poželimo im dobru sreću u Gradu Marka Pola! /F.O./

Извор: http://www.marcopolofest.hr/2011/07/next-time-na-xvi-marko-polo-festivalu/
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Sponsored content
Next Time ќе настапат на Корчула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time ќе настапат на Корчула   Next Time ќе настапат на Корчула I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time ќе настапат на Корчула
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum