Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time во дует со Маја Кеуц

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5150
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time во дует со Маја Кеуц Empty
ПишувањеПредмет: Next Time во дует со Маја Кеуц   Next Time во дует со Маја Кеуц I_icon_minitimeПет Јун 24, 2011 12:57 pm

Next Time во дует со Маја Кеуц EC8BD930A37078439EDC8D9DFC28CB8E

По повод прославата на 20 години на независност на Република Словенија, во организација на Словенечката амбасада во Скопје, специјален гостин во Скопје беше годинешната претставничка на Словенија на Изборот за песна на Евровизија - Маја Кеуц.

На сцената, Маја заедно со нејзините македонски музички домаќини Next Time ја испеа песната која најмногу ги спои македонската и словенечката музичка публика - Моја на Тоше Проески, при што измамија бројни аплаузи на присутните гости.

Next Time во дует со Маја Кеуц DFECB4A687EB5640A97DCF516D936D49

Дали ова ќе биде само еден заеднички настап, или почетокот на заедничка соработка, со оглед на одличната комбинација на двата вокали, останува времето да покаже...?!

Датум: 24.06.2011.

Извор: http://www.mmm.com.mk/?ItemID=E2C887DE05CFCE45BB083FFD6B1AC413
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5648
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Next Time во дует со Маја Кеуц Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time во дует со Маја Кеуц   Next Time во дует со Маја Кеуц I_icon_minitimeСаб Јун 25, 2011 10:47 am

Тоше ги спои Маја Кеуц и "Некст тајм"

Next Time во дует со Маја Кеуц 7AC230C86D11054B82253BC331596604

На прославата на 20 години на независност на Република Словенија, во организација на Словенечката амбасада во Скопје, специјален гостин во Скопје беше годинешната претставничка на Словенија на Евросонг - Маја Кеуц. На сцената, Маја заедно со нејзините македонски музички домаќини "Некст тајм" ја испеа песната која најмногу ги спои македонската и словенечката публика "Моја" на Тоше Проески. Нивната изведба измами бројни аплаузи на присутните гости во скопскиот хотел "Александар палас".

http://www.vest.com.mk/?ItemID=784CCEDDD1B97C47BFB44D184C3DEFB7
_________________
Next Time во дует со Маја Кеуц Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
 
Next Time во дует со Маја Кеуц
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum