Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот"

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5150
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Empty
ПишувањеПредмет: Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот"   Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" I_icon_minitimeЧет Сеп 22, 2011 2:07 pm

Ете како беше на промоцијата на Next Time...

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" 3A3B4C416BCA8041BA13ECAF6D798C1D

Над 500 гости, колеги, фанови, јавни личности, претставници на медиумите и пријатели, вчеравечер во хотелот Александар Палас едногласно ја пееја роденденската Happy Birthday на момците од Некст Тајм кои промовирајќи го нивниот втор албум насловен На крајот од денот го прославија својот 25-ти роденден.

На огромната сцена која што беше поставена во салата на Александар Палас, Марко од Тротоар во свој стил ги најави момците кои на присутните им подарија мини концерт изведувајќи во живо со бенд неколку песни од новиот албум, а вистинско изненадување беше кога на сцената се појави и Тони Зен со кого тие за прв пат го изведоа новиот дует Рап&Рол кој што се наоѓа на албумот На крајот од денот.

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" 813C17E2204CDF42B1FC4E87CED82A76

Ви благодариме што сте секогаш со нас и за поддршката која ни ја давате. Работевме напорно, секоја песна од новиот албум е создавана со многу љубов и душа во неа, се надеваме дека тоа ќе го слушнете и ќе го препознаете, преслушувајќи ги нашите нови песни. Нема поубав начин од овој за да го прославите нашиот роденден, со сите вас присутни и со нов албум - изјавија Мартин и Стефан.

Албумот На крајот од денот содржи 12 композиции, од кои шест се комплетно нови, нечуени досега, а шест од нив веќе добија и видео записи - Нешто што ќе остане, На крајот од денот, Рамо за плачење, Убава, Кога лажеш каде гледаш и Недостајеш ми веќ...

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" DEC1E64D9600FC4AA35034DAC68D7718
Целиот албум е продуциран од Лазар Цветкоски, а две песни се во продукција на Дарко Тасев. Четири од дванаесетте композиции се авторско дело на браќата од Некст Тајм , а зад осум текстови се потпишува помалиот близнак Стефан Филиповски.

Јавните личности и колеги меѓу кои беа: Тони Зен, Тамара Тодевска, Браќата Тавитјан, Лозано, Дарко Илиевски, Александар Белов, Лазар и Магдалена Цветкоски, Даниел Данн, Мартин Србиновски, заменикот на амбасадорот на Р. Словенија, појавувајќи се на промоцијата на големото невреме им укажаа голема чест на Некст Тајм, а најголемите фанови на Мартин и Стефан имаа многу подароци за нив, овој пат роденденски.

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" 1AD407BAFD87B04FA0173E47A21163E8

Крајот на промоцијата беше крунисан со шампањ за Некст Тајм и две роденденски торти, од кои едната беше од нивните девојки.

Датум: 21.09.2011.

http://www.mmm.com.mk/?ItemID=9715063D4A93614D8A37A703397D0F8E
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5648
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот"   Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" I_icon_minitimeЧет Сеп 22, 2011 6:18 pm

ФОТО: Промоција на албум и честитки за роденден - Некст Тајм повторно во свој стил

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Img60672001

Над 500 гости, колеги, фанови, јавни личности, претставници на медиумите и пријатели, вчеравечер во хотелот Александар Палас едногласно ја пееја роденденската Happy Birthday на момците од Некст Тајм кои промовирајќи го нивниот втор албум насловен „На крајот од денот“ го прославија својот 25-ти роденден.

На огромната сцена која што беше поставена во салата на Александар Палас, Марко од Тротоар во свој стил ги најави момците кои на присутните им подарија мини концерт изведувајќи во живо со бенд неколку песни од новиот албум, а вистинско изненадување беше кога на сцената се појави и Тони Зен со кого тие за прв пат го изведоа новиот дует „Рап&Рол“ кој што се наоѓа на албумот „На крајот од денот“.

„ Ви благодариме што сте секогаш со нас и за поддршката која ни ја давате. Работевме напорно, секоја песна од новиот албум е создавана со многу љубов и душа во неа, се надеваме дека тоа ќе го слушнете и ќе го препознаете, преслушувајќи ги нашите нови песни. Нема поубав начин од овој за да го прославите нашиот роденден, со сите вас присутни и со нов албум“ - изјавија Мартин и Стефан.

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Next-time-03

Албумот „На крајот од денот“ содржи 12 композиции, од кои шест се комплетно нови, нечуени досега, а шест од нив веќе добија и видео записи - „Нешто што ќе остане“, „ На крајот од денот“, „ Рамо за плачење“, „ Убава“, „Кога лажеш каде гледаш“ и „ Недостајеш ми веч“,

Целиот албум е продуциран од Лазар Цветкоски, а две песни се во продукција на Дарко Тасев. Четири од дванаесетте композиции се авторско дело на браќата од Некст Тајм , а зад осум текстови се потпишува помалиот близнак Стефан Филиповски.

Јавните личности и колеги меѓу кои беа: Тони Зен, Тамара Тодевска, Браќата Тавитјан, Лозано, Дарко Илиевски, Александар Белов, Лазар и Магдалена Цветкоски, Даниел Данн, Мартин Србиновски, заменикот Амбасадор на Р. Словенија, директорот на „Златно Славејче“ Бобан Јосифовски, појавувајќи се на промоцијата на големото невреме им укажаа голема чест на Некст Тајм, а најголемите фанови на Мартин и Стефан имаа многу подароци за нив, овој пат роденденски.

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Next-time-06

Крајот на промоцијата беше крунисан со шампањ за Некст Тајм и две роденденски торти, од кои едната беше од нивните девојки.

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Next-time-01

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Next-time-02

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Next-time-04

Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Next-time-05

http://tocka.com.mk/index19.php?ID=50437

_________________
Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот" Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
 
Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот"
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum