Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубов

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 6012
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубов Empty
ПишувањеПредмет: LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубов   LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубов I_icon_minitimeВто Сеп 27, 2011 8:13 pm

LoveMK, NEXT TIME
LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубовNext Time се едни од најангажираните македонски извадувачи. Нивното име преведено на македонски јазик значи следен пат. Секој следен пат за Мартин и Стефан Филиповски означува нов почеток кој носи нови предизвици на приватен и професионален план. Периодот кој следува ќе им биде исполнет со многу активности со цел посеопфатно претставување на новиот албум “На крајот од денот”. Претходно, ИДИВИДИ во рубриката LoveMK ви ја претставува љубовта на браќата близнаци за родната земја.

LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубов Next_time_01

Во кој град публиката најдобро ги знае вашите песни?

Next Time: Без оглед на фактот каде настапуваме во Македонија, публиката ги знае нашите песни Повеќето ги пеат заедно со нас, а останатите се срамат, хаха. Не сакаме да споменеме ниту еден град посебно, зашто сите ни се драги и со посебна љубов пееме во секој од нив.

Која ви е омилена македонска народна песна?

Next Time: Омилени ни се две, „Ја излези Ѓурѓо“, и „Со маки сум се родила“. Првата ја сакаме затоа што таа е единствената песна на која што се сеќаваме од детството, која сме ја пееле кога одевме во селото Жван, Демир-хисарско. Нашата баба се викаше Ѓурѓа. Другата е премногу емотивна и некако најмногу го чувствуваме македонското, нашиот бит во неа.

LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубов Next_time_02

Со оглед на фактот дека живите настапи се ваша силна страна, може ли да одвоите некој кој ви оставил посебен впечаток?

Next Time: Без оглед дали сме настапувале на концерт или на промоција, секаде сме поминувале убаво. Во оваа прилика ќе ги издвоиме настапите во Радовиш, Битола, Демир Хисар, Кичево, Велес, Ресен. А, зошто е тоа така? Со еден зобр, заради ПУБЛИКАТА! Промоцијата на нашиот втор албум на 20 Септември кога всушност е и нашиот роденден беше настан кој секогаш ќе го паметиме. И не само ние, туку верувам и сите гости.

Во кое годишно време Македонија ви е најубава?

Next Time: Сметаме дека е најубава помеѓу пролет и лето.

Дали знаете да готвите и кое ви е омилено јадење од нашата кујна?

Next Time: Знаеме да готвиме нешто, но ветуваме дека ќе научиме да готвиме многу повеќе. Македонската кујна изобилува со секаков вид на храна и затоа најверојатно е една од најубавите. Исто како и ние музичарите, нашата кујна не презентира во светот.

http://www.idividi.com.mk/intervju/loveMK/712893/

_________________
LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубов Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
 
LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубов
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum