Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Чекам на тебе

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4997
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 25
Локација : Kicevo

Чекам на тебе Empty
ПишувањеПредмет: Чекам на тебе   Чекам на тебе I_icon_minitimeПет Сеп 30, 2011 4:20 pm

Дали има некој друг до тебе,
дали те прави среќна цело време
До тебе заспивам,за тебе сонувам
се прашувам од тоа што добивам

Што ако сега ти сеуште сама си,
и дали среќна тоа ќе те направи,
дали со мене ќе бидеш сега ти,
кажи ми..

Чекам на тебе да ми кажеш да,
и со тебе сум до самиот крај
чекам на тебе.
и нема да пуштам друг да те земе,
само ова не,
сонце изгрева од некаде.
и тоа ќе си ти,
но што одлучи,
чекам на тебе...


За мене беше далечна ко сонцето,
дека си сама ти гледам јас по лицето,
од твои очи во мене погледни,
биди со мене ти.

Чекам на тебе да ми кажеш да,
и со тебе сум до самиот крај
чекам на тебе.
и нема да пуштам друг да те земе,
само ова не,
сонце изгрева од некаде.
и тоа ќе си ти,
но што одлучи,
чекам на тебе...
Вратете се на почетокот Go down
 
Чекам на тебе
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum