Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Лице од рај

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4997
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 25
Локација : Kicevo

Лице од рај Empty
ПишувањеПредмет: Лице од рај   Лице од рај I_icon_minitimeПет Сеп 30, 2011 4:23 pm


Се трудев да те разберам кога рече не,
нема да ме остваш,
само гушни ме.
Но ти беше таа што го згаси зборот свој,
ме напушти без одговор.
Сврте грб и не те видов повторно.

Ми правеше лице за се,
го даде најдоброто од себе,
но на се има крај,
на твоето лице од рај.
Ме гледаше ме лажеше за се,
Го даде најдоброто од себе.
но на се има крај и на твоето лице од рај!


Знам дека изгубив,човек што ми значеше,
но ти ќе си таа што изгуби повеќе.
Но тешко е да сонуваш и да речеш добро,
кога имаш човек што прави лице за се!


Ми правеше лице за се,
го даде најдоброто од себе,
но на се има крај,
на твоето лице од рај.
Ме гледаше ме лажеше за се,
Го даде најдоброто од себе.
но на се има крај и на твоето лице од рај!

И овај пат ќе речам,
јас ти дадов се,
љубовта е сепак таа,
ти ме учеше.

Ме гледаше ме лажеше за се,
го даде најдоброто од себе,
но на се има крај и на твоето лице од рај!
Вратете се на почетокот Go down
 
Лице од рај
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum