Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Кажи ми (Преработка)

Go down 
АвторПорака
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5411
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 12:44 pm

Кажи ми

Со тажен лик и насолзен очи
Доаѓаш ти твоето ти 
Во моите ноќи
За прв пат те гледам несреќна мила
Каков ли Бог
Ги стопи твоите големи крилја.

И моето цвеќе не го опиваш веќе
Бегаш од се што било дел на твојот свет.

Реф.
Ти плачеш и гориш
За разделба збориш заминуваш ти
А имаш ли сила да размислиш мила
Што ќе сториш ти
Ме оставаш мене за друг да те земе
Не те давам цвету мој
Кажи ми кажи
Дал постои друг во животот твој.

Ти мојот си цвет и единствена радост
Од сонцето дар најубав цвет на мојата младост
Но постануваш груба
И сосема друга
Бегаш од се што било дел на твојот свет.

Реф.
Ти плачеш и гориш
За разделба збориш заминуваш ти
А имаш ли сила да размислиш мила
Што ќе сториш ти
Ме оставаш мене за друг да те земе
Не те давам цвету мој
Кажи ми кажи
Дал постои друг во животот твој.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4766
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 4:49 pm

Еј фала супер е песнава особено новата верзија која ја пеат Некст Тајм :D
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5411
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 5:18 pm

Да,да... Јас неможам да престанам да ја слушам..прекрасно ја изведува Стефан. =)))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4766
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 7:16 pm

Да да за тоа немам ни збор поздрав :)
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5046
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeВто Апр 21, 2009 1:47 pm

Одлична е преработката, Стефан прекрасно пее!

_________________
Кажи ми (Преработка) Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5211
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeСре Апр 22, 2009 10:57 pm

Многу ми се допаѓа преработката, а секако дека Стефан прекрасно ја изведува

_________________
Кажи ми (Преработка) Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4788
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 12:15 am

Навистина прекрасна песна..нормално кога Стефан ја пее..=]
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4894
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 27
Локација : STIP

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 9:12 am

Навистина прекрасна песна..нормално кога Стефан ја пее , a martin ja svire
Вратете се на почетокот Go down
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 4321
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 24
Локација : prilep

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 11:00 am

Dada, prekrasno ja izveduvaat pesnata, mnogu podobro od orginalot!

:) pozz
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 4252
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 27
Локација : Струмица

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeВто Апр 28, 2009 1:00 am

Mn mi se dopaga pesnava..a posebno Stefan kako pee:)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:28 pm

Предобро!
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4226
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 34
Локација : Skopje

Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitimeЧет Jул 23, 2009 4:45 pm

macky напиша:
Mn mi se dopaga pesnava..a posebno Stefan kako pee:)
i na mene isto
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Кажи ми (Преработка) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми (Преработка)   Кажи ми (Преработка) I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кажи ми (Преработка)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum