Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

2 години Next Time Fan Club / 2 years Next Time Fan Club
2 години Next Time Fan Club / 2 years Next Time Fan Club
 
Next Time фан клуб на Facebook
Official Web Site
Latest topics
Посети
free counters
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Нов спот на Некст Тајм: Песната „Лице од рај“ го доби заслуженото видеоиздание
Чет Мар 29, 2012 3:48 pm by КатеДуото Некст Тајм го сними спотот за песната „Лице од рај“ која е дел од нивниот последен албум “На крајот од денот”.
Видеозаписот се работи со Томато продукција и се снима неколку …


[ Full reading ]
Comments: 0
"Цел ни е да го наполниме Градски стадион"
Вто Мар 13, 2012 2:25 pm by Кате


Мартин и Стефан, на јавноста веќе добро познати како дуото „Некст тајм“ на наше огромно задоволство, беа гости во студиото на Радио „Илинден Мелбурн“.

Разговорот го започнавме од …


[ Full reading ]
Comments: 0
LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубов
Вто Сеп 27, 2011 8:13 pm by Simona*
LoveMK, NEXT TIME
LoveMK ♥ За публиката пееме со посебна љубовNext Time се едни од најангажираните македонски извадувачи. Нивното име преведено на македонски јазик значи следен пат. Секој следен пат за Мартин и Стефан Филиповски …

[ Full reading ]
Comments: 0
Интервју: „Некст тајм“ - „Леле, луѓе, што направивме?“
Пет Сеп 23, 2011 10:34 pm by Simona*
По одличната промоција на новиот албум на „Некст тајм“, со Стефан и Мартин си направивме краток муабет околу новиот албум.

Честито нов албум, 25-ти роденден и одлична промоција. Ајде накратко за импресиите од …

[ Full reading ]
Comments: 0
Next Time промовираа нов албум "На крајот од денот"
Чет Сеп 22, 2011 2:07 pm by Кате
Ете како беше на промоцијата на Next Time...Над 500 гости, колеги, фанови, јавни личности, претставници на медиумите и пријатели, вчеравечер во хотелот Александар Палас едногласно …


[ Full reading ]
Comments: 1
Нашите девојки не им се лутат на обожавателките - Интервју
Чет Сеп 22, 2011 5:10 pm by Simona*
Нашите девојки не им се лутат на обожавателките

„НЕКСТ ТАЈМ“ со двојна причина за славење
Со миниконцерт, торта и шампањ, беше промовиран вториот албум на Мартин и Стефан „На крајот од денот“
[ Full reading ]
Comments: 0
Рап & Рол - дует на Некст Тајм и Тони Зен
Сре Сеп 14, 2011 5:59 pm by Simona*
Спонтана соработка

Рап & Рол - дует на Некст Тајм и Тони Зен

Соработката со Тони излезе сосема спонтано и многу сме задоволни од финалниот производ, ова е само уште еден доказ дека никогаш нема да заборавиме од кое …

[ Full reading ]
Comments: 0
Некст Тајм на Фестивал во Бугарија
Саб Сеп 10, 2011 3:22 pm by Zor4e
Подготовката на големата отворена промоција, која братското рокерско дуо Некст Tајм ја планира за 20-ти септември, ќе застане на еден ден, поради настапот во ревијалниот дел на меѓународниот фестивал во Сандански, …

[ Full reading ]
Comments: 0
Next Time ќе настапат на Корчула
Пон Јун 13, 2011 10:20 pm by Кате


Во рамките на 16-тото издание на музичкиот фестивал Марко Поло, рок-двоецот Next Time ќе има своето прво претставување на хрватскит пазар. На островот Корчула, Next Time ќр настапат со …


[ Full reading ]
Comments: 7
Statistics
Постојат b>524 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е pile moe

Нашите членови се испратиле точно 11663 мислења in 468 subjects
Кој е он-лајн?
Севкупно има 2 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 2 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 31 во Пон Мар 15, 2010 9:39 pm
Top posters
macaparket
 
Simona*
 
milena smileska
 
Леа
 
zorica
 
Кате
 
Natali ohrid
 
Sofija
 
Simona<3NextTime
 
Zor4e
 
Линкови
   
  
 
 
 
  
 
 

 
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create your own blog
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum