Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!

Go down 
АвторПорака
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 9:10 am

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! 4F70834B0C194F4B8F8DAB2CC5CFFDED

Иако Next Time и нивната песна Нешто што ќе остане на првата полуфинална вечер го освоија 10-то место, и практично влезот во финалето, ланските правила за десеттиот финалист на Евровизија да одлучува жирито, им оневозможија да се најдат меѓу најдобрите.

Таа привилегија ја доби Финска, иако беше дванаесетта на првата полуфинална вечер, додека во финалето убедливо беше последна!

На првото полуфинале Македонија имаше 45 гласа, а Финска 42!

Линкот ве води до комплетните резултати од првата полуфинална вечер на Евросонг 2009! http://www.eurovision.tv/page/moscow2009/the-participants/semifinal1#event_info_1480

Уште помалерозна ситуација и се случи на Србија! Тие на второто полуфинале беа 10-ти, со освоени 60 поени, на жирито одлучи во финалето да оди Хрватска, која имаше 33 поени и беше 13!!!

Еве ја и листата од втората полуфинална вечер! http://www.eurovision.tv/page/moscow2009/the-participants/semifinal2#event_info_1481

http://mmm.com.mk/?ItemID=E2436989ACA94B4C8653186DCA6DAC5A
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 9:12 am

Знаев!@ Злобен Лут Пцуе

Проклето жири! Злобен

_________________
На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Simona

Simona

Пол : Female
Број на мислења : 27
Поени : 4042
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-10

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 9:12 am

Lele koga go procitav ova srce me stegna, ako e vistina zarem mozelo tolku da nemame sreka Тажен
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 9:14 am

Simona напиша:
Lele koga go procitav ova srce me stegna, ako e vistina zarem mozelo tolku da nemame sreka Тажен

И лани така не зезна жирито Лут

_________________
На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 9:15 am

Знаев и јас дека имаат вака направено.И тоа знаеш зошто е? Зошто пеевме на Македонски.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5438
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 9:17 am

Мора да се смени тоа глупаво правило

_________________
На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 10:19 am

Znaev istata situacija od lani! Злобен
Sto moraa da vovedat ziri sega tesko da nekogas pak ke vlezeme vo finale Лут
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4285
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 11:28 am

то дека пеевме на македонски ништо не значи туку ни сме МАКЕДОНИЈА не дај боже ние да влезиме во финале иако ние имавме една од најубајте песни
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 11:34 am

Има везе Теодора и те како има везе.
Работи Грчка пропаганда ако пееме на Македонски.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4940
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 11:39 am

Знаев... Лут
Луѓе, нема смисла веќе да се појавуваме на Евросонг...не сме ние нивна играчка за зезање!

_________________
На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4682
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 11:42 am

Амаааааааааааааааан.знаееев и јас.Не влеговме поради тоа жириии... ПлачеЛутЛелеее... Барем публиката ни ја прифати песната..
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4285
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 11:44 am

па то не е фер на грција кампањата им чинеше 100 000 евра а ние немавме доволно пари да ги пуштиме прекрасните Мартин и Стефан во Русија но сепак тие се снајдоја и имаја најубав настап и најдобро отпееја а сепак не влегоја во финале оти некои луге сакат да ни го одземат индентитетот и да не закопат живи на кој било начин. единстена работа им е да се натпеваруват со нашата влада кој е поке националист па то озбилно е е фер !!!!!!!!!!!!! Лут Злобен
Вратете се на почетокот Go down
nexttime

nexttime

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 15
Поени : 3985
Репутација : 0
Registration date : 2009-05-17
Age : 30
Локација : makedonija

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 1:24 pm

MISLAM DEKA NI LJUBOMORAT DEKA IMAME NAJDOBRI PRETSTAVNICI I DA VI KAZAM SE E POLITIKA SEA ZARADI GOVEDATA (GRCITE) SE KE PROPADNE VO NASATA DRZAVA
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 4146
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 27
Локација : Струмица

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 1:45 pm

Па ако не влеговме во финале..сепак грците не се победници :)
Вратете се на почетокот Go down
nexttime

nexttime

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 15
Поени : 3985
Репутација : 0
Registration date : 2009-05-17
Age : 30
Локација : makedonija

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 1:54 pm

da da i jas toa mislam moj covek
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 2:07 pm

Ajdee ne se sekirajte i ne se nervirajte vazhno publikata glasala za nas prokletata politikaaa da ide u p.m!sepak sum srekna so ne prifatile Се смее
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4354
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 5:37 pm

Било што било..знаев дека се работи за нешто слично,дека жирито одлучувало за нас,ама ајде..и радост и тага викаат било па ке помине!! Се смее Убаво си поминаа,имаа светски и моќен настап,ги подржуваме и покрај се thumb up
Вратете се на почетокот Go down
macky
<3 Martin
macky

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 112
Поени : 4146
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-27
Age : 27
Локација : Струмица

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeНед Мај 17, 2009 5:40 pm

Да да, а и сега имаат уште повеке фанови и од др држави Jee Jee
Вратете се на почетокот Go down
Urban

Urban

Пол : Male
Број на мислења : 84
Поени : 4138
Репутација : 31
Registration date : 2009-04-01
Локација : Skopje

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 5:03 pm

Europe SUCKS!!! A Grcija use poveke! Ubavo kaza nekoj, neznam kade vidov, Evrovizija ne zasluziva pretstavnici kako Next Time, i pesna kako nivnata... na toa sranje od festival treba da se prakaat katastrofa pesni, ako sakas da vlezes u finale... Vazno e deka ostvarija kontakti, gi zapozna siroka publika, i im prestoi bleskava kariera!
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 5:58 pm

Абе ова пак ни се случува нас. И јас ќе кажам дека според мене публиката добро ги прифати нив, а тоа е најважно. Нормално дека нив им било жал и биле разочарани што не влегле, затоа шо знаат дека сега доста луѓе тука ќе ги гледаат со поинакви очи. Но, за мене тоа не е најбитно. Најбитното е што се претставија најубаво, прекрасно и сум презадоволна од нив. Е сега...веќе кажав, доста значи и кои земји беа со нас во полуфиналето(дека сите знаеме никој не гласа-уствари скороникој- не гласа за песната шо му се свиѓа). Па, според гласовите бевме на 10. место. Тоа правило шо десеттата песна ја одбира жирито, мене иксрено ми е глупаво. А да навлегувам дали тоа е работа на вкус или пак намесетено, не би сакала.

_________________
На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Armani Boy

Armani Boy

Пол : Male
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 8
Поени : 4001
Репутација : 1
Registration date : 2009-05-19
Age : 26
Локација : Strumica

На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 10:41 pm

Abe Najdobri Bea.. Koga Se Vovede Zirito Grcija Si Gi Mesa Prstite Za MAKEDONIJA Da Ne Vleze...[treba 2 godini da ne odime na ESC pa da imame "nastap"..]
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! Empty
ПишувањеПредмет: Re: На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!   На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
На Next Time за влакно им избега финалето на Евровизија!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum