Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 "Свет"

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4044
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Пон Ное 30, 2009 2:13 pm

Spisanieto Svet e sozdadeno za tracevi...poveke ne komentiram
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4051
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Чет Јан 14, 2010 6:17 pm

Среда,6 јануари,Скопје


Се што се сака,може да се направи,ако силите се здружат.Така
и близнаците Мартин и Стефан покрај сите непроспиени новогодишни
лупермајки,станаа рано за ги испочитуваат православните обичаи.Убаво е да се
видат младите рокери како со сечкање на бадниковите гарнчиња им помагаа на
црковните службеници при изведувањето на бадниковите обичаи.Па некој нека каже
дека младината не сака да работи.Талентирани за пеење,талентирани за
сечкање,момците покажаа дека се со народот.За очекувањата и за надежта
неостварените желби да им се остварат,тие се помолија со свеќа во раката.А потоа
се знае,побрзаа дома за да не задоцнат на традиционалното кршење на лепчето со
паричка.Ние веруваме дека кај кого и да се падне”среќата”,ќе знаат братски да ја поделат.

http://yfrog.com/jmdscn0979wj
http://yfrog.com/0vdscn0977gj
http://yfrog.com/3ddscn0975oj

BTW:Сликиве не се нешо нај нај зашо се сликани од списание


___________________________________________________

Wednesday, 6th January, Skopje

You can do it all if you want to. That's how the twins Martin and Stefan despite all the sleepless nights after New year's parties got up early to do the orthodox rituals. It's nice to see the young rockers cutting Christmas Eve twigs and helping the parish clerks doing the Christmas Eve's rituals. They are talented for singing and cutting twigs and that way they showed that they are with the crowd. With candlеs in their hands they prayed for achieveing their dreams. And after that they rushed home for the other orthodox rituals.
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 3601
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 24
Локација : Stip

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Пет Јан 15, 2010 7:48 pm

и јас го купив најновиот свет оти ги има Некст тајм а за сликите ако сакате може да ги скенирам за поубаво да се познааваат, ама и вака се добри
Вратете се на почетокот Go down
K1KO

K1KO

Пол : Male
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 8
Поени : 3402
Репутација : -1
Registration date : 2009-12-05
Age : 24
Локација : Macedonija

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Саб Јан 16, 2010 9:13 pm

Интересно некст тајм во свет
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 3601
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 24
Локација : Stip

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Пон Јан 18, 2010 11:20 am

Гаф на неделата

Некст тајм: Ќе се трудиме да ја придобиеме публиката со добро однесување
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5066
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Пон Јан 18, 2010 11:28 am

Moni (L) Next time напиша:
Гаф на неделата

Некст тајм: Ќе се трудиме да ја придобиеме публиката со добро однесување

хахах... Стварно не знам шо имат тука за да биде гаф на неделата

_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
marija_pp

marija_pp

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 144
Поени : 3843
Репутација : 1
Registration date : 2009-04-21
Age : 23
Локација : prilep

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Пон Јан 18, 2010 4:38 pm

da simona... nz sto im e na ovie od svet.. ako znaat sto e gaf..
Вратете се на почетокот Go down
soncence

soncence

Пол : Female
Хороскоп : Aquarius
Број на мислења : 176
Поени : 3886
Репутација : 47
Registration date : 2009-04-28
Age : 39
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Чет Јан 28, 2010 1:03 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/soncence
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4416
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : STIP

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Пон Фед 01, 2010 10:10 pm

:lol!:neznat ove od svet sto e gaf ajs negledam nisto smesno vo ova ta toa lol e za svetne za srcijata
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4051
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Сре Мар 10, 2010 1:46 pm

Недела,21 Февруари,Скопје

Ова е најсовршеното чудо на технологијата за развивање бицепси и ттрицепси.Тежината на тегот е занемарлив фактор,но вежбата бара 30 повторувања,а бога ми и издржливост од страна на натпреварувачите.Е,тука јунакот се фаќа на дело.Но ние и не се сомневаме дека јунаците Мартин и Стефан ќе издржат машки.Е сега,едниот крева тегче од 5 кг,а другиот се мачи со тежина од 15 кг.Но денес ни близнаците не се тоа што некогаш беа.А можеби и подобро што е така,во спротивно и вкусовите за девојките би им биле исти,па можете да замислите какви последици би настанале од тоа.П.С-Малку е старичко ова али нема везе:)


_______________________________________________________________________________________________________

Sunday, 21st February, Skopje

This is the most developed miracle for bulding muscels. The weight you lift is not that important because the exercise needs to be reapeted 30 times and a lot of stamina. This is how you can recognize the brave man. But, there is no doubt that the brave men Martin and Stefan will stand it right. On of them lifts 5kg wight and the other one sits heavy on lifting 15kg. That is why twins are not what they used to be. And maybe this way is better because in the other way they might like the same type of girls and there could be some consequences.
Вратете се на почетокот Go down
Ninadb

Ninadb

Пол : Female
Број на мислења : 25
Поени : 3692
Репутација : 10
Registration date : 2009-03-21
Локација : Vo srceto na Martin :D

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Чет Jул 15, 2010 7:20 pm


Аko
бабата лаже, фотката не лаже

Нашата информација конечно се потврди на дело. Стефан
Филиповски
од рок-дуото “Некст тајм“ и згодната водителка на
естрадниот магазин “Бекстејџ“, Драгана Чуприна, ги
уловиме заедно! Тие двајцата добри шест месеци успешно ја криеја врската
од очите на јавноста. Колку за потсетување, уште во првиот момент кога
ја добивме информацијата дека популарната двојка е во љубовна врска, ги
контактиравме, и ги добивме изјавите што гласеа вака: “Не знам
од каде сте слушнале дека јас сум во врска со Драгана. Ја познавам, но
никогаш не сум бил во љубовна врска со неа“
, ни изјави Стефан.
На нашето прашање што се случувало пред неговата зграда кога згодната
водителка пристигнала нервозна, бидејќи популарниот рокер не сакал да ја
претстави како своја девојка во јавноста, па и двајцата урлале пред
влезот на цел глас, а на крај Драгана си фатила такси и си заминала,
тој, низ смеење, во еден здив ни одговори: “Не ви е точна ни таа
информација“
.


Кога и се јавивме и на водителката Чуприна, таа збунето ни
прокоментира, и на некој начин ги потврди нашите информации: “Навистина
не знам што зборуваш и не сакам за ова да се пишува, бидејќи не е
вистина“
. Но ние секогаш сме на страната на вистината, па
двојката што упорно негираше дека е во љубов, конечно беше фатена на
дело. Воедно, дека тие навистина се заедно добивме потврда и од нивен
близок пријател, кој сакаше да остане анонимен. Нашата акција за нивно
разоткривање, опишана со зборови, изгледаше вака: Драгана минатата среда
се подготвува да си замине од прославата на роденденската журка на
дневниот весник “Вест“, му упатува дискретен поглед на нејзиниот дечко,
кој во тој момент дава интервју за една телевизија. По нецели две
минути, местото го напушта и Стефан и заедно со неговиот брат Мартин
и менаџерката Симона се упатува кон паркингот, каде
што им беше автомобилот. Тука почнува нашата потрага, која веќе на
паркингот беше откриена од страна на тајните љубовници, кои не знаеја на
кој начин да се сокријат и да избегаат од објективот на нашиот
фотоапарат. Иако Мартин цело време се обидуваше да го одвлече нашето
внимание, со цел да не го фотографираме брат му со неговата девојка,
обидите му беа залудни. Драгана со невидена брзина се смести во
автомобилот, криејќи го своето лице, и додека нашиот папарацо се уште ги
фотографираше, таа речиси легна на задното седиште, но и тоа беше
залудно. По овој доказ пред кој веруваме дека и тие ќе останат неми, се
надеваме дека ќе се опуштат барем малку, па ќе почнат заедно да се
појавуваат во јавноста. Ем Драгана ќе биде посреќна, ем ние нема да
мораме да им создаваме незгодни ситуации, од кои никој нема корист.
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 3601
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 24
Локација : Stip

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Пет Jул 16, 2010 7:32 pm

Малку претеруваат овие, ако се заедно тоа си е нивно и не треба да се мешаат...:/
Вратете се на почетокот Go down
Ninadb

Ninadb

Пол : Female
Број на мислења : 25
Поени : 3692
Репутација : 10
Registration date : 2009-03-21
Локација : Vo srceto na Martin :D

ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   Пет Jул 16, 2010 7:35 pm

Да...од мува прават слон...ама ај...го ставив ова само да се знае дека ги има во Свет
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: "Свет"   

Вратете се на почетокот Go down
 
"Свет"
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create your own blog
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum