Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг

Go down 
АвторПорака
Moni x3 next time
(x3 Некст тајмовци)
Moni x3 next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 320
Поени : 4427
Репутација : 10
Registration date : 2009-04-03
Age : 23
Локација : Велес

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeСре Мај 20, 2009 5:40 pm

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг 7F3AAF5CEF64534484565D234F826EFD

На состанокот на членките на Европската радиодифузна унија (ЕБУ), Македонската радио-телевизија ќе реагира зашто, втор пат едноподруго, нејзиниот евровизиски претставник, жирито го исфрла од полуфиналето на сметка на учесник од земја што освојува многу помал број гласови на телевоутингот – јавува Дневник

Оваа неправда не ја заслужија момчињата на Next Time, кои со својот бенд на најдобар и најдостоинствен начин ја претставија Македонија во Москва.
На состаноците што ги одржавме со директорот на ЕБУ почна да се јавува потребата помалите земји да си помагаат на Изборот за песна на Евровизија - истакна вчера на прес-конференција, Ефтим Гаштов, извршен директор на МРТВ.Тој нагласи дека нашиот јавен сервис како организатор на овој избор е презадоволен од фактот што годинава Македонија се претставила одлично на сцената, но и зад неа, бидејќи македонската вечер според многумина била прогласена за најдобра.

Кога втор пат се случува да не исклучат од финалето, не може да се избегне прашањето дали е потребно да учествуваме на Изборот? Ние и понатаму ќе бидеме дел од ова евровизиско семејство, но планираме да почнеме и јавна ТВ-дебата, на која ќе поканиме добри познавачи на манифестацијата да ги изнесат своите ставови - рече Гаштов.

Шефицата на нашата делегација во Москва, Гордана Андрашевска, му се заблагодари на тимот, кој на проектот работел во шест месеци и на македонскиот амбасадор во Русија, Златко Лечески. Таа упати благодарност и до министерствата и спонзорите што помогнаа за организирање на македонската вечер, како и на изведувачите и на авторите на евровизиската тема Нешто што ќе остане.

Стефан покажа дека иако е млад, сепак, е врвен вокал, бидејќи уште од првата проба кај него не се забележуваа фалшеви како кај повеќето други учесници. Момчињата од Next Time привлекоа големо внимание кај тамошните медиуми - рече Андрашевска.

Стефан им се заблагодари на фановите за пречекот на скопскиот аеродром и на сите што им давале поддршка.
Немавме трема и го дадовме максимумот бидејќи на сцената пеевме од срце и од љубов за Македонија. Кога ќе прочитате убав наслов за вас, тогаш добивате уште поголема желба да бидете што подобар. Би сакал да им се заблагодарам на македонските медиуми, особено на тие што испратија свои претставници во Москва и ни даваа поддршка - нагласи младиот пејач.
Вратете се на почетокот Go down
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeЧет Мај 21, 2009 4:15 pm

Па, според мене и не мора. Секоја година некој си поигрува со нас, а ние упорно одиме и го дозволуваме тоа. Ај малку, да застанеме на цврсти нозе и да си заземеме свој став, па да не може секој да си игра со нас ко шо сака.

_________________
МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5105
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeЧет Мај 21, 2009 5:50 pm

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг DA71088FC844414382AC96BF00D52F65Идниот
месец, на состанокот на генералните директори со ЕБУ, МРТВ ќе се пожали
за нашиот евровизиски неуспех. Ќе биде искажано македонското
незадоволство од жири-комисијата на ЕБУ која, место нас, ја стави
Финска во финалето на Евросонг кое се одржа од 12-ти до 16. овој месец
во Москва . Ова на вчерашната прес-конференција го изјави генералниот
директор на МРТВ Ефтим Гаштев, кој рече и дека додека траел настапот на
"Некст тајм", тој бил горд што бил Македонец.
"Само бурата го чува
морето од гниеж, и затоа идниот месец јас ќе го искажам нашето
незадоволство, а за тоа имам поддршка од 90 отсто од телевизиите кои се
членки на ЕБУ. Бидејќи во Москва во 90 отсто од случаите бевме
Македонија, а не БЈРМ, ќе инсистирам и в година да настапиме без
додавката. Сметам дека не е возможно две години едноподруго да ни се
случува истото. Да влеземе во финале и, поради жири-комисијата на ЕБУ,
да испаднеме од финале. Затоа оваа година виновници за неуспех нема.
'Некст тајм' совршено си ја исполнија задачата, а она што се случуваше
понатаму е нешто на што ние не можевме да влијаеме", рече вчера Гаштев.
Шефицата
на делегацијата Гордана Андрашевска, пак, кажа дека супер си поминале
во Москва, дека и таа е горда на нашиот добар настап и рече:
"Ние
отпеавме супер, а други фалшираа. Има други моменти поради кои не
влеговме во финале и се надевам дека в година ќе имаме многу повеќе
среќа".
На пресот присуствуваа близнаците Мартин и Стефан од "Некст
тајм" кои уште еднаш го искажаа своето задоволство од настапот. А тоа
го покажува и фактот, како што беше речено вчера, што во Русија ги
викале "Плејбек" момчиња, бидејќи од почеток до крај пееле без грешка. (В.М.)


www.vest.com.mk


_________________
МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5305
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeЧет Мај 21, 2009 5:53 pm

хахаха плејбек момчиња. :D
Секако дека ќе пеат без грешка со така совршени вокали! 
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
??????
Гостин
avatar


МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeЧет Мај 21, 2009 6:36 pm

Uuuu bravo i treba da se bunimeee! I'm in love with a playback guysss:P Се смее
Вратете се на почетокот Go down
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 4788
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : STIP

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeЧет Мај 21, 2009 6:41 pm

AKO SEGA NE SE POBUNIME DR PAT NEMA DA IMAME SANSI MOMCIVE ISPEA NAJPREKRASNO GI SAKAM NAJVEKE NA SVET
Вратете се на почетокот Go down
Moni_x3

Moni_x3

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 36
Поени : 4045
Репутација : 1
Registration date : 2009-05-15
Age : 25
Локација : Minhen/Germanija

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeЧет Мај 21, 2009 6:53 pm

leelee stefan nekako mnooogu tazno izgleda... Плаче Плаче Плаче

super bea ic da ne se sekiraat!!!! od ova podobro NEMA garant!!!

e sea drugite sho ni praat na nas, od toa spas nema za zal
Злобен Лут
Вратете се на почетокот Go down
teodora
a.K.a. ШмЕцка x3 hIm
teodora

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 219
Поени : 4285
Репутација : 5
Registration date : 2009-04-04
Age : 26
Локација : *Битола

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeПет Мај 22, 2009 8:20 am

Aбе на тој господинот сега му текна да се жали наместо додека траеше евровизијата сега!!!!! сеа знајте шо ке му речат дека супер беа ( шо е и вистина ) ама не можиме ништо да напрајме ништо друго
она шо е најважното веке се случи Мартин и Стефан ја претстваија Македонија на најдобар начин за рзлика од другите изведувачи и ги поставија стандардите за то шо значи еден добро осмислен и моќен настап!!!!!!
Next Time BEST!!!NO METTER WHAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!! thumbsup
LOVE U!!!!!! Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
sandrulajka

sandrulajka

Пол : Female
Број на мислења : 82
Поени : 4172
Репутација : 6
Registration date : 2009-03-26

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeПет Мај 22, 2009 1:10 pm

и треба да се буниме...
ова жириво глупаво незнае што е добра музика... односно и се е политика... Некст Тајм најдобри бевте!!!!!! Ве сакаааааам!!!
Вратете се на почетокот Go down
Dijana

Dijana

Пол : Female
Број на мислења : 313
Поени : 4416
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-26

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeПет Мај 22, 2009 1:50 pm

Taka e i jas mislam deka treba da se zalat ne e fer vaka da bide sekade politikata umesana Лут
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4682
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitimeПет Мај 22, 2009 4:33 pm

Dobro e deka ke se pobunime i navistina treba, zatoasto evrovizijata [zirito] bese katastrofa.Next Time nastapija najdobro od site i navistina bese zal so ne vlegofme.E sega tuka se slozuvam so teodora trebase da se pozalat dodeka bea tamu,mozebi nekako ke uspeefme da vlezime vo finale,kojznae,no sepak to so 10tata pesna e pravilo i MORA da se ukini.Next Time odlicno ne pretstavija i dobro e so bevme megu prvite 10;)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг Empty
ПишувањеПредмет: Re: МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг   МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
МРТВ ќе се жали во ЕБУ за неуспехот на Евросонг
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum