Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Изгубен

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 4848
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 3:20 pm

Изгубен

Во тивките ноќи те барам само тебе.
Во соба од четири ѕида зборувам сам
со себе.

Часови поминуваат, денови изминуваат.
Со молив во рака го пишувам тоа што
го чувствувам.

Те сфатив, не викам не,
но тешко е ова без тебе.

Изгубен сум јас,
изгубен далеку од нас.
Дали ќе можам без тебе,
останува прашање на време.

Внумавај што посакуваш, си реков
тивко себеси.

Полека, не избрзувај, во себе
помислив.

Поминувам како дух покрај тебе.
Зошто ли дозволив друг да те земе?

Изгубен сум јас,
изгубен далеку од нас.
Дали ќе можам без тебе,
останува прашање на време.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
anabanana

anabanana

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 33
Поени : 3797
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-26
Age : 27
Локација : hereigoagain...

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 5:28 am

Mene ovaa mi e najomilena :love:
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5181
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 24
Локација : Охрид, Македонија

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 1:16 pm

Преубава песна! OK

_________________
Изгубен Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
tina

tina

Пол : Female
Број на мислења : 4
Поени : 3760
Репутација : 0
Registration date : 2009-04-03
Локација : Valandovo

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 5:20 pm

super e pesnata
Вратете се на почетокот Go down
Elena

Elena

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 206
Поени : 4097
Репутација : 33
Registration date : 2009-03-21
Age : 30
Локација : Skopje

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeПет Апр 03, 2009 7:43 pm

Oваа ми е најубава песна од сите.. Аплаудирање
Вратете се на почетокот Go down
Sofija
форум зависничка
Sofija

Пол : Female
Хороскоп : Libra
Број на мислења : 421
Поени : 4439
Репутација : 53
Registration date : 2009-03-21
Age : 22
Локација : Paradise

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeВто Апр 07, 2009 10:15 pm

Многу ми се допаѓа песнава кога ја слушнав прв пат се наежив Вљубен одма се пронајдов во неа...а најверојатно и затоа ми се допаѓа :)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/chakipunkerot
Natali ohrid
<3 Next Time!
Natali ohrid

Пол : Female
Број на мислења : 532
Поени : 4403
Репутација : 23
Registration date : 2009-03-29
Локација : Охрид,Македонија

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeСре Апр 08, 2009 2:17 pm

Најубава песна :)
Вратете се на почетокот Go down
??????
Гостин
avatar


Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:07 pm

Edna od najomilenite ako ne i najomilena Се смее
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4683
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 24
Локација : Скопје, Аеродром

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:47 pm

Дефинитивно моја омилена песна од деби-албумот! Вљубен

_________________
Изгубен Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
metallica4ever

metallica4ever

Пол : Male
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 131
Поени : 3941
Репутација : 6
Registration date : 2009-05-03
Age : 26
Локација : Stip

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeПон Мај 11, 2009 5:01 pm

Многу убава песна, ми се допаѓа Панк :)
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 3863
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 33
Локација : Skopje

Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitimeЧет Jул 23, 2009 4:39 pm

Ovaa mi e omilena posebno zatoa so oni ja napisale
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Изгубен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Изгубен   Изгубен I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Изгубен
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum