Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time снимаа спот во Битола

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time снимаа спот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Next Time снимаа спот во Битола   Next Time снимаа спот во Битола I_icon_minitimeЧет Окт 29, 2009 11:53 am

Next Time снимаа спот во Битола DEF721B88A5F8B4795C2F53FC70B1B95
На Широк Сокак и на спортскиот аеродром во Битола, рок-двоецот Next Time снимија спот за актуелниот сингл Кога лажеш, каде гледаш?, тема која периодов е присутна во домашниот етер.

Спотот е во режија на ТV AD продукција, во режија на Александар Јанкуловски и со камера на Владимир Кузмановски.


Next Time снимаа спот во Битола 8596A01BBB46D940A3DC97B9945C968D
Освен Мартин и Стефан, и нивниот придружен бенд, како ликови кои се појавуваат во спотот се и неколку актери, околу кои се движеше целата приказна.

Промоцијата на спотот се очекува веќе следната недела, a додека тоа не се случи, љубопитноста нека ја задоволат неколку фотографии...


Извор: http://www.mmm.com.mk/?ItemID=8297D828AC031948AAAA9B5F1CEE8591

_________________
Next Time снимаа спот во Битола Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5308
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Next Time снимаа спот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимаа спот во Битола   Next Time снимаа спот во Битола I_icon_minitimeЧет Окт 29, 2009 5:06 pm

Кате заборајла една слика Намигнува :
Next Time снимаа спот во Битола E758A843B31CEC4CAF7E012A3C89DE9A
Oбавезно мора да се оди на промоција. Сите други обврски се неважни. :D Вљубен
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4943
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Next Time снимаа спот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимаа спот во Битола   Next Time снимаа спот во Битола I_icon_minitimeЧет Окт 29, 2009 5:46 pm

macaparket напиша:
Кате заборајла една слика Намигнува :
Next Time снимаа спот во Битола E758A843B31CEC4CAF7E012A3C89DE9A
Oбавезно мора да се оди на промоција. Сите други обврски се неважни. :D Вљубен
Мацо, да се поправам...еве ти ја на големо xD :
Next Time снимаа спот во Битола Nekst_12

Иначе обавезно идеме на промоција Намигнува

_________________
Next Time снимаа спот во Битола Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5108
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time снимаа спот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимаа спот во Битола   Next Time снимаа спот во Битола I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 4:09 pm

Нејќам да ве разочарам, ама само да ви пренесам информација во врска со промоцијата.. :)


Некст тајм снимија спот за новиот хит

За песната "Кога лажеш каде гледаш", која е апсолутен хит на домашните радио станици, "Некст тајм" снимија спот во Битола. За локација на снимањето, Мартин и Стефан ја избраа Битола.
Next Time снимаа спот во Битола Nekst_12

Рокерите близнаци снимаа познатиот широк сокак и на спортскиот аеродром. Спотот е во реализација на "ТВАД" продукција, режисер е Александар Јанкуловски, а камерман Владимир Кузмановски. Освен близнаците Мартин и Стефан и нивниот придружен бенд како ликови се појавија и неколку млади актери, околу кои кои се движи целата приказна.

Кон крајот на следната недела спотот ќе се промовира по ТВ станиците.

www.backstage.com.mk

_________________
Next Time снимаа спот во Битола Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5308
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Next Time снимаа спот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимаа спот во Битола   Next Time снимаа спот во Битола I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 4:29 pm

Тажен Е сеа не се фер. =P
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Sponsored content
Next Time снимаа спот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time снимаа спот во Битола   Next Time снимаа спот во Битола I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time снимаа спот во Битола
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum