Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Штедевме четири години

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 4949
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Штедевме четири години Empty
ПишувањеПредмет: Штедевме четири години   Штедевме четири години I_icon_minitimeПон Дек 14, 2009 4:52 pm

Штедевме четири години FF44E5353CD7404084CACE05E2DE663A

Близнаците не оделе на скапи одмори, не излегувале и не трошеле на скапа облека. За гитарата, Мартин платил 8.000 долари, а Стефан за микрофонот 5.000

За да ги купат гитарата "Гибсон" и микрофонот "Неуман", Мартин и Стефан (23) од дуото "Некст тајм" штеделе повеќе од четири години. Не излегувале многу, не оделе на скапи одмори и не трошеле пари на скапа облека. Сонот си го оствариле минатата недела, кога на нивната адреса од САД стасале микрофонот кој чини 5.000 долари и гитарата вредна 8.000 долари.
Мартин и Стефан се среќни што за прв пат ќе ги испробаат на концертот на 25-ти декември во Унивезалната сала. Близнаците ни открија дека на ист таков микрофон пее легендарниот италијански тенор Андреа Бочели, како и канадската поп дива Селин Дион. Марката на гитарата на Мартин ја имааат гитаристот на "Ганс анд роузис", Слеш, и гитаристот на "Џон Бон Џови" Ричи Самбора. Приказната на Самбора е слична како приказната на Мартин. И тој ја купил својата прва "Гибсон" гитара од првите свирки по гаражите, пишува во биографијата на Самбора.
- Нашата прва свирка беше пред четири и пол години во едно кафуле во лептокарија. Не викнаа на брзина, за еден ден научивме 25 песни, и кој знае како тогаш сме звучеле. Потоа имавме журка кај мене на Филолошки, имаше многу луѓе. Кога почнавме да заработуваме од свирки, си рековме со брат ми дека нема да трошиме ништо од парите на излегувања, луксузни одмори или на скапа облека. Секој денар тргнат на страна претходните четири години во вложивме во гитарата и во микрофонот. Желбата да ги имаме тие две вреди работи ја имаме од секогаш, а особено во "Евросонг" во Москва лани. Тогаш за прв пат почустував каков е звукот кога се пее на "Неуман". Драго ми е што сонот си го остваривме од наша заработка, ниту во еден момент не побаравме пари од родителите,", ни раскажа Стефан, вокалот на дуото.
Тој додава дека за концертот се најавиле и фанови од Бугарија, Србија и од од Босна и Херцеговина. Бугарските фанови им пишале дека нема да останат дома да го прослават Божиќ со семејството, само за да не го пропуштат концертот. На 25-ти декември во Универзална, "Некст тајм ќе ги испејат своите добро познати хитови но и двата нови сингла, "Кога лажеш кого гледаш" и "Декември". (М.Џ.)


Извор: http://www.vest.com.mk/?ItemID=0C68DFCE0258C6468A76E5D496252346

_________________
Штедевме четири години Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4432
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Штедевме четири години Empty
ПишувањеПредмет: Re: Штедевме четири години   Штедевме четири години I_icon_minitimeПон Дек 14, 2009 4:55 pm

Хехехе браво за дечкиве премногу се вредни се гледа по ова!ма и по све!
Wiiii одвај чекам да ја видам гитарата на мартин!!!!
Штедевме четири години 861476
Вратете се на почетокот Go down
Ivo

Ivo

Пол : Male
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 1
Поени : 3972
Репутација : 0
Registration date : 2009-05-24
Age : 25
Локација : Bitola

Штедевме четири години Empty
ПишувањеПредмет: Re: Штедевме четири години   Штедевме четири години I_icon_minitimeПон Дек 14, 2009 8:54 pm

kolku so znam slash ne sviri poke vo gnr i so gitara e taja od 8,000 dolari na martin e najverovatno ovaja posto slash ima vakava i sambora:D http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-Custom/50th-Anniversary-1959-Les-Paul-Standard.aspx
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Штедевме четири години Empty
ПишувањеПредмет: Re: Штедевме четири години   Штедевме четири години I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Штедевме четири години
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum