Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт

Go down 
АвторПорака
Леа
Администратор
Администратор
Леа

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 695
Поени : 5114
Репутација : 77
Registration date : 2009-03-20
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт Empty
ПишувањеПредмет: Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт   Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт I_icon_minitimeСре Фед 17, 2010 12:46 am

Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт BE309D82F6E01647B3656825E5865E8A
Хуманитарниот концерт "ЉУБОВНИ НОТИ" се одржа и оваа година, а е во организација на средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" и Црвениот крст.
На концертот учествуваа ученици од основниот и средниот инструментален оддел при ДМБУЦ "Илија Николовски Луј" со многу интересна програма. Освен учениците присуствуваа и наши познати ѕвезди од естрадата Александар Митевски, Некст тајм и Влатко Лозановски, кои ги донираа свои цедиња и ДВД-изданија за да се продаваат, а средствата да се дадат на едно загрозено семејство.
- Овој хуманитарен концерт го реализираме по вторпат. Целта на концертот оваа година беше да се соберат средства за помош на едно загрозено семејство. Се надевам дека се уште има хумани луѓе кои сакаат да му помогнат на ова семејство - рече директорот Зоран Џорлев.
Тој додаде дека исто така и Калиопи која е поранешен ученик на нашето училиште го најави своето отсуство поради службено патување, но донираше свои ЦД и ДВД-изданија и ја поддржа оваа акција.
- Јас специјално изработив дваесетина ЦД-а ексклузивно наменети за оваа хуманитарна акција. Салата беше претесна за бројката на хуманите посетители, но се надевам дека следната година, здравје боже, ќе ја направиме уште поголема. Инаку нашето училиште е едно од најекспонираните во многу хуманитарни и добротворни концерти, истакна Џорлев.

Извор: http://vecer.com.mk/?ItemID=D5DBFF26FDD8FB48A925D0A909D8BD10

_________________
Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт Ilovenexttime
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Nate

Nate

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 10
Поени : 3687
Репутација : -5
Registration date : 2010-03-14
Age : 24
Локација : Skopje

Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт   Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт I_icon_minitimeНед Мар 14, 2010 7:43 pm

Ogromno Bravo za Next time!:D Samo Taka Decki.. Ve Sakammm
Вратете се на почетокот Go down
 
Во средното музичко училиште "Илија Николовски Луј" се одржа хуманитарен концерт
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum