Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Next Time - На крајот од денот

Go down 
АвторПорака
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5443
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Next Time - На крајот од денот Empty
ПишувањеПредмет: Next Time - На крајот од денот   Next Time - На крајот од денот I_icon_minitimeПет Ное 12, 2010 10:36 am

ПреМММиера

Ексклузивно! Еве го новиот спот на Next Time!

Next Time - На крајот од денот AE3A83B262EE3B4C867408E2BEC3F2F5Спотот за песната На крајот на денот на скопскиот двоец Next Time премиерно и ексклузивно го имате на МММ. Чекањето се исплатеше, нели!?

Песната е авторско дело на Лазар Цветковски (музика и аранжман), додека за текстот беше задолжен Стефан Филиповски.

Карактеристично за оваа тема, е што сите жичани инструменти се отсвирени во живо, а гитарите стандардно ги отсвири Мартин Филиповски.

Спотот се снимаше на неколку локации со екипата собрана околу режисерот Владимир Митревски - Ѓуле.

Главната улога во спотот ја има Стефан, а неговата придружничка во оваа видео-приказна е убавата манекенка и водителка Драгана Чуприна...http://mmm.com.mk/?ItemID=7E0DB8BBED34BF4DA4067C8265E2B073

_________________
Next Time - На крајот од денот Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttimefanclub.forummk.com
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 3978
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 25
Локација : Stip

Next Time - На крајот од денот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Next Time - На крајот од денот   Next Time - На крајот од денот I_icon_minitimeСаб Ное 13, 2010 10:37 pm

Next Time со нов спот

Next Time - На крајот од денот Nov%20spot%20600


Спотот е режиран од страна на ВладимирМитревски - Ѓуле, и има интересна љубовна приказна каде што главнаулога покрај Некст Тајм, има преубавата манекенка и водителка наБекстејџ, Драгана Чуприна. Музиката и аранжманот за песната која гоноси името "На крајот од денот" ги правеше Лазар Цветковски, додека пактекстот е на Стефан Филиповски.

Next Time - На крајот од денот 76662_146883898690846_100001077098221_229753_1170470_n

Интересен е фактот што сите жичаниинструменти се отсвирени во живо, а се разбира за гитарата да има толкудобар звук беше задолжен Мартин Филиповски. Се надеваме дека спотот ипесната ќе ви се допаднат, и дека наскоро ќе се случи и ТВ промоција нанекоја од нашите телевизии....
извор: http://www.tvpaket.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=4911%3Anext-time---&catid=70%3A2010-03-31-05-46-38&Itemid=110
Вратете се на почетокот Go down
 
Next Time - На крајот од денот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Видео галерија / Video Galery-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum