Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalПрашања/ОдговориЧленовиБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

  Некст Тајм на Фестивал во Бугарија

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
avatar

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 3949
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 22
Локација : Kicevo

ПишувањеПредмет: Некст Тајм на Фестивал во Бугарија   Саб Сеп 10, 2011 3:22 pm

Подготовката на големата отворена промоција, која братското рокерско дуо Некст Tајм ја планира за 20-ти септември, ќе застане на еден ден, поради настапот во ревијалниот дел на меѓународниот фестивал во Сандански, соседна Бугарија.

Утревечер, 10-ти септември, браќата Мартин и Стефан Филиповски по втор пат ќе настапат на овој престижен фестивал, меѓу голем број гости од други земји.

Тамошната публика тие ќе ја почестат со 40-минутен концерт, на кој ќе ги изведат своите најголеми хитови.

И покрај големите обврски околу новиот албум и неговата промоција на денот кога ќе наполниме 25 години, поради инсистирањето на организаторите да бидеме нивни гости, одлучивме дека настапот на овој фестивал не треба да се одложи. Напротив овој наш мини концерт во Сандански, ќе ни биде само генерална проба пред промоцијата на нашиот втор албум во Македонија – ни изјавија членовите на Некст Tајм.

Првиот настап на Balkan Youth Festival се случи првата година од постоењето на рокерското братско дуо во 2008-та година.

Браќата од Некст Tајм веднаш по враќањето од Сандански, продолжуваат со полна пареа да работат околу нивната голема промоција.


Извор:mmm.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
 
Некст Тајм на Фестивал во Бугарија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create a free blog
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum