Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Декември

Go down 
АвторПорака
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5411
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 25
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Декември   Декември I_icon_minitimeСре Дек 09, 2009 9:48 pm

Декември

И еве го повторно ме следи
На тебе потсеќа овој декември
Стапките во снегот
И твоите чекори кон мене
Опиени од тоа наше убаво време.

Во декември ти ми доаѓаш
Во декември ме заведуваш
И топол поглед добивам
И се топи знам
Ех да можам декември да го замрзнам!

Мастилово во срцево се троши
Треба време за се да се стопи
И ова писмо го пишувам
Го гледам и го кинам
На крајот од денот по тебе копнеам и гинам!

Во декември ти ми доаѓаш
Во декември ме заведуваш
И топол поглед добивам
И се се топи знам
Ех да можам декември да го замрзнам!

Зима и ти
Ладно е но знам
Без тебе и декември
Не постојам!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
Еленче

Еленче

Број на мислења : 106
Поени : 4272
Репутација : 15
Registration date : 2009-03-21

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitimeСре Дек 09, 2009 9:55 pm

Песнава е преубава дефинитивно им фалеше ваква рок балада...Секоја чест...Ги обожавааам...<3
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 6:30 am

Wow значи немам заборови да опишам колку е убава песнава!!!
Маца фала ти за текстот!
Декември 861476


Последната промена е направена од Zor4e на Чет Aвг 19, 2010 5:42 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
anabanana

anabanana

Пол : Female
Хороскоп : Sagittarius
Број на мислења : 33
Поени : 4160
Репутација : 0
Registration date : 2009-03-26
Age : 28
Локација : hereigoagain...

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 8:38 pm

Блaгодaрaм зa текстот! Преубaв е Декември 260302
Вратете се на почетокот Go down
Next Time

Next Time

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 23
Поени : 3879
Репутација : -8
Registration date : 2009-12-26
Age : 25
Локација : Skopje

Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitimeСаб Дек 26, 2009 9:20 am

Pesnavaaaaaaaaaaa eee najubavaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:))<3<3 Ve SaKaM Mnoguuu<3
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Декември Empty
ПишувањеПредмет: Re: Декември   Декември I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Декември
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum