Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Песните на Next Time на битолски

Go down 
АвторПорака
mime
<3 симпатичните бушавковци
mime

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 42
Поени : 4218
Репутација : 4
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Bitola

Песните на Next Time на битолски Empty
ПишувањеПредмет: Песните на Next Time на битолски   Песните на Next Time на битолски I_icon_minitimeЧет Јан 21, 2010 11:59 am

Забележав дека има текстови на битолски дијалект во темата што е за охридски па да не се мешаме можи овде да ставате.....како за почеток еве нешто од мене...

Неќам да сфатам

Сабајле ко ќе станам
гледам 100 пати си титнала
не сфаќам оти се мислиш посебна

Јас сум тој шо дава се
а ти ме врзваш дека ти требам
Јас сум тој шо дава се
и не те сфаќам не не не

Еднаш ме мразиш после ме сакаш
сјодваш па пак идиш
секој ден ме врзваш без срам
зато неќам да те сфатам

Еднаш ти требам после се губиш
ми цимолиш па ми глумиш
сакаш да ти вервам
зато неќам да те сфатам

Иста си ко сите други
се смејш а внатре цимиш
наивно си вервам
дека сите ги вртиш а сама си

Јас сум тој шо дава се
а ти ме врзваш дека ти требам
Јас сум тој шо дава се
И не те сфаќам поќе

Секогаш сум од кај тебе
другите лошо ко ќе ти прат
ти не си никогаш од кај мене............................
Вратете се на почетокот Go down
 
Песните на Next Time на битолски
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum