Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Рамо за плачење

Go down 
АвторПорака
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeПет Мар 26, 2010 2:45 pm

РАМО ЗА ПЛАЧЕЊЕ

Не сакам да бидеш ти дел од моите спомени,
не сакам да бидеш ти само мое минато.
Земи или остави по кој пат ќе одиш ти,
сама одлучи!

Сега те теши некој друг,
ти збори не сум бил за тебе,
за се сум јас крив и дека сум те повредил.
Те теши некој друг,
а јас се тешам дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!

За мене ќе ти кажат се,
некој ќе те излаже,
и можеби ќе успее да допре до тебе.
Земи или остави по кој пат ќе одиш ти,
сама одлучи!

Сега те теши некој друг,
ти збори не сум бил за тебе,
за се сум јас крив и дека сум те повредил.
Те теши некој друг,
а јас се тешам дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!

Никој нема да те сака како мене,
Не го губи твојот сјај во очите!

Те теши некој друг,
ти збори не сум бил за тебе,
за се сум јас крив и дека сум те повредил.

Те теши некој друг,
а јас се тешам дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!
Вратете се на почетокот Go down
zorica
x3 Некст Тајм (:
zorica

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 571
Поени : 4788
Репутација : 17
Registration date : 2009-03-28
Age : 25
Локација : Bitola

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeПет Мар 26, 2010 6:44 pm

значи не можеше подобро..пренајубаааа е..бравоо Рамо за плачење 861476 Рамо за плачење 494158
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 190
Поени : 4296
Репутација : 14
Registration date : 2009-05-16
Age : 26
Локација : Canada

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeПет Мар 26, 2010 7:45 pm

Преубава песна.Браво Панк
Вратете се на почетокот Go down
simoncusx3stefan

simoncusx3stefan

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 9
Поени : 3836
Репутација : -1
Registration date : 2010-01-20
Age : 26
Локација : Skopje

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeПет Мар 26, 2010 11:16 pm

ллеллеле пренајубава е песнава а и спотов...али најубаво беше и вчера напромоцијата...=)


I <3 Next Time
Вратете се на почетокот Go down
Moni (L) Next time
х3 Бушавките Братчиња
Moni (L) Next time

Пол : Female
Хороскоп : Leo
Број на мислења : 108
Поени : 4079
Репутација : 22
Registration date : 2009-12-25
Age : 25
Локација : Stip

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeПет Мар 26, 2010 11:19 pm

Најубава песнаааа Рамо за плачење 67266 Рамо за плачење 705273 Рамо за плачење 861476 Тенкс Зорче Рамо за плачење 726846
Вратете се на почетокот Go down
aneto

aneto

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 6
Поени : 3793
Репутација : 1
Registration date : 2010-03-02
Age : 28
Локација : skopje

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeСаб Мар 27, 2010 1:29 am

супер е песнава многу ми се допаѓа
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeСаб Мар 27, 2010 9:34 am

Прекрасна е песната преубава е а и спотот исто така!Браво за Некст Тајм,и Браво за авторите! Рамо за плачење 485240 Рамо за плачење 67266
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5544
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeСаб Мар 27, 2010 8:34 pm

Песнава е врв! Музика

_________________
Рамо за плачење Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
mima
Мима <3 Некст Тајм
mima

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 52
Поени : 4215
Репутација : 2
Registration date : 2009-04-30
Age : 24
Локација : Скопје

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeНед Мар 28, 2010 1:04 am

Песнава е ВРВ!! сигурно ќе биде ГОЛЕМ хит :)!!
Браво за некст тајм !! cheers
Вратете се на почетокот Go down
leto

leto

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 5
Поени : 3766
Репутација : 1
Registration date : 2010-03-28
Age : 26
Локација : bt

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeНед Мар 28, 2010 4:04 am

Песнaтa е преубaвa...oсобено ми се допaѓa рефренот, a спотот е еден од нajдобрите до сегa ...брaво.
Вратете се на почетокот Go down
Tiana :]

Tiana :]

Пол : Female
Хороскоп : Gemini
Број на мислења : 19
Поени : 3880
Репутација : -4
Registration date : 2009-12-30
Age : 24
Локација : skopje

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeНед Мар 28, 2010 11:06 am

Значи Песната е Преубава...Погаѓа во срце..Сигурно ќе стане Хит....Спотот е исто така многу убав.....емоционален Рамо за плачење 72521I love Next time :D
Next time ~ Forever Рамо за плачење 663944
Вратете се на почетокот Go down
simoncusx3stefan

simoncusx3stefan

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 9
Поени : 3836
Репутација : -1
Registration date : 2010-01-20
Age : 26
Локација : Skopje

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeНед Мар 28, 2010 8:45 pm

ееее луѓе ај ако некој го има спотот у пц нека ме адд на monja.love.rock-metal@hotmail.com за да ми го прати итно ми треба плс....=)
Рамо за плачење 828789
Вратете се на почетокот Go down
Mare <3 Next Time

Mare <3 Next Time

Пол : Female
Хороскоп : Capricorn
Број на мислења : 10
Поени : 3906
Репутација : -2
Registration date : 2009-12-16
Age : 26
Локација : Macedonia, Kocani

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeСаб Апр 03, 2010 12:46 pm

najjjubava pesnaa Рамо за плачење 494158 Рамо за плачење 858952
Вратете се на почетокот Go down
Viki

Viki

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 82
Поени : 4226
Репутација : 2
Registration date : 2009-03-29
Age : 34
Локација : Skopje

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeПон Апр 05, 2010 5:36 pm

super se i pesnata i spotot
Вратете се на почетокот Go down
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5046
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 25
Локација : Скопје, Аеродром

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeПон Дек 20, 2010 4:22 pm

Во изведба на Мартин thumb up


_________________
Рамо за плачење Jason-Mraz-jason-mraz-3764421-575-150
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5544
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 25
Локација : Охрид, Македонија

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeПон Дек 20, 2010 9:08 pm

Кате напиша:
Во изведба на Мартин thumb up


Фантастично! thumbsup
Јас уште си стојам на тоа да направат една песна во која и Мартин ќе пее некој дел... OK

_________________
Рамо за плачење Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4529
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 23
Локација : Kicevo

Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitimeПон Дек 27, 2010 9:44 pm

Цитат :
Фантастично!
Јас уште си стојам на тоа да направат една песна во која и Мартин ќе пее некој дел...

Се согласувам со тебе Симона,Мартин има навистина убав глас,па би можеле да направат песна во која ќе пее само Мартин! И даа..прекрасна е изведбава прекрасно звучи :) :D
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Рамо за плачење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рамо за плачење   Рамо за плачење I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Рамо за плачење
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Албуми / Albums-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum