Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Некст Тајм - Убава

Go down 
АвторПорака
macaparket
Официјализиран Паркет!
macaparket

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 895
Поени : 5709
Репутација : 137
Registration date : 2009-03-22
Age : 26
Локација : Telo vo Skopje,srce vo Krusevo

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeСре Јун 16, 2010 8:23 pm

Во петок од 11:00 до 11:30 на Скај радио и од 13:00 до 14:00 на Сити промоција на новата песна на НТ - Убава! Некст Тајм - Убава 34479 Некст Тајм - Убава 34479 Некст Тајм - Убава 34479
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/toseanangelforever
simoncusx3stefan

simoncusx3stefan

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 9
Поени : 4134
Репутација : -1
Registration date : 2010-01-20
Age : 26
Локација : Skopje

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeПет Јун 18, 2010 12:07 pm

преубава е песната како и нејзиниот наслов....=) ако нејок ја има или знае дека ја има негде на нет нека каже одма =)
позз4е
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5842
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeСаб Јун 19, 2010 2:48 pm

Next Time - Ubava [Sky radio]


_________________
Некст Тајм - Убава Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
milena smileska
MILENA <3 NEXT TIME
milena smileska

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 700
Поени : 5192
Репутација : -20
Registration date : 2009-03-22
Age : 27
Локација : STIP

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeСаб Јун 19, 2010 2:57 pm

Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 190
Поени : 4594
Репутација : 14
Registration date : 2009-05-16
Age : 27
Локација : Canada

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeСаб Јун 19, 2010 9:07 pm

Леле преубава песна.Многу ми се допага мелодијата и аранжманот а и текстот не е лош =]
Вратете се на почетокот Go down
aneto

aneto

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 6
Поени : 4091
Репутација : 1
Registration date : 2010-03-02
Age : 29
Локација : skopje

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeСаб Јун 19, 2010 10:06 pm

преуба е песната јас ја имам во mp3 па кој сакат можам да му ја пратам
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Администратор
Администратор
Simona*

Пол : Female
Хороскоп : Scorpio
Број на мислења : 838
Поени : 5842
Репутација : 154
Registration date : 2009-03-18
Age : 26
Локација : Охрид, Македонија

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeПон Јун 21, 2010 12:19 pm

Најава за вториот албум

Некст тајм продолжуваат со Убава!

Некст Тајм - Убава 820CF4F8172E72489AE31B8E0D0F8D98Некст тајм подолго време работат на својот втор албум, за кој веќе имаат промовирано неколку песни, а овој викенд го промовираа и својот најнов хит Убава.

Веруваме дека овој летен хит ќе ги освежи сите фанови и љубители на музиката на Некст тајм, која секогаш изобилува со интересни звуци и новитети. Песната е пуштена скоро по сите радио станици во нашата земја, а се надеваме и на нејзина промоција надвор од Македонија. Секако дека се спремаме и за видео запис за истата, но не откриваме ништо сега за сега - стои во соопштението кое ни пристигна од штабот на Мартин и Стефан.

Убава е музичко дело на Лазар Цветкоски и на неговата сестра Магдалена Цветкоска (текстописец). Можете да ја слушнете на ЈуТјуб!

http://mmm.com.mk/?ItemID=EA35DE55D42A494C93764DD3B4DB1EE0

_________________
Некст Тајм - Убава Signature3zq
Вратете се на почетокот Go down
https://nexttimefanclub.forummk.com
leto

leto

Пол : Female
Хороскоп : Pisces
Број на мислења : 5
Поени : 4064
Репутација : 1
Registration date : 2010-03-28
Age : 27
Локација : bt

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeПон Јун 21, 2010 9:49 pm

Aмa е зaрaзнa песнaвa,, денес ja нajдов a до сегa ja имaм преслушaно едно 20 пaти
Вратете се на почетокот Go down
Ninadb

Ninadb

Пол : Female
Број на мислења : 25
Поени : 4468
Репутација : 10
Registration date : 2009-03-21
Локација : Vo srceto na Martin :D

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeВто Јун 22, 2010 12:18 pm

Ај кој ја има нека стави линк Некст Тајм - Убава 302118 Некст Тајм - Убава 34479
Вратете се на почетокот Go down
Zor4e
4ever Next Time
Zor4e

Пол : Female
Хороскоп : Cancer
Број на мислења : 327
Поени : 4827
Репутација : 70
Registration date : 2009-08-19
Age : 24
Локација : Kicevo

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeЧет Јун 24, 2010 7:20 pm

Убава,убава...убава преубава песна:)!!
Вратете се на почетокот Go down
witch

witch

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 4
Поени : 4159
Репутација : 0
Registration date : 2009-12-21
Age : 38
Локација : russia

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeНед Aвг 01, 2010 9:54 pm

люди скиньте ссылку где скачать можно новую песню :)
Вратете се на почетокот Go down
Ganna

Ganna

Пол : Female
Хороскоп : Taurus
Број на мислења : 27
Поени : 4466
Репутација : 9
Registration date : 2009-04-21
Age : 33
Локација : Киев,Украина

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeПон Aвг 02, 2010 9:52 am

witch напиша:
люди скиньте ссылку где скачать можно новую песню :)
Прошу Некст Тајм - Убава 726846
rapidshare.com Next_Time-Ubava.mp3
Вратете се на почетокот Go down
http://nexttime.at.ua
witch

witch

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 4
Поени : 4159
Репутација : 0
Registration date : 2009-12-21
Age : 38
Локација : russia

Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitimeПон Aвг 02, 2010 5:50 pm

Спасибо Ганна!!

фала :)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Некст Тајм - Убава Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некст Тајм - Убава   Некст Тајм - Убава I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Некст Тајм - Убава
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum