Next Time Fan Club
Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот. / Unregistered guests are not allowed to review the other forum contents.
Next Time Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Некст Тајм на едно место!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Нов спот на Некст Тајм: Песната „Лице од рај“ го доби заслуженото видеоиздание

Go down 
АвторПорака
Кате
Модератор
Модератор
Кате

Пол : Female
Хороскоп : Virgo
Број на мислења : 535
Поени : 5120
Репутација : 81
Registration date : 2009-03-23
Age : 26
Локација : Скопје, Аеродром

Нов спот на Некст Тајм: Песната „Лице од рај“ го доби заслуженото видеоиздание Empty
ПишувањеПредмет: Нов спот на Некст Тајм: Песната „Лице од рај“ го доби заслуженото видеоиздание   Нов спот на Некст Тајм: Песната „Лице од рај“ го доби заслуженото видеоиздание I_icon_minitimeЧет Мар 29, 2012 3:48 pm

Нов спот на Некст Тајм: Песната „Лице од рај“ го доби заслуженото видеоиздание Tocka-63351


Дуото Некст Тајм го сними спотот за песната „Лице од рај“ која е дел од нивниот последен албум “На крајот од денот”.
Видеозаписот се работи со Томато продукција и се снима неколку денови на повеќе локации во Скопје, меѓу кои се најдоа приватниот, луксузен стан во Карпош 4, плоштадот на град Скопје како и Триумфалната порта. Станува збор за урбана приказна во која главната хероина е преубавата Ангела Поповска, манекенка од модното студио Моделс ИН, која за прв пат се појавува во музички запис на македонски ѕвезди.

Желбите на нашите фанови од секогаш сме ги ставале на листата на приоритети и никогаш не остануваме рамнодушнина нив. Веќе подолго време добивавме пораки на Facebook и мејлови преку кои нашата верна публика не охрабруваше за нов спот и не убедуваше дека песната Лице од рај е онаа вистинската која заслужува свој видеозапис. Овој спот е всушност одговор на нивните барања. Се надеваме дека нивните реакции ќе бидат позитивни, затоа што, сé што правиме во нашата музичка кариера правиме од љубов и почит кон нив. Секој нов видеозапис за нас значи чекор поблиску до посакуваната цел, да ја направиме среќна и да ја наполниме со позитивни вибрации нашата драга публика. – изјавија Стефан и Мартин од Некст Тајм.

Новитет кај ова дуо, не е само спотот за песната Лице од рај кој се очекува да биде готов многу наскоро. Во понеделник на 02.04.2012 година во 21:30 часот на МТВ, ќе имате можност премиерно да ја погледнете life сесијата на овој бенд, која се снимаше во студиото 3 на МТВ. Сесијата е изработена со тимот на Македонската Радио Телевизија и е заеднички проект на бендот и МТВ, а е изработена со 6 камери од македонската телевизија дополнети со уште 3 апарати како надворешна поддршка. Сесијата е изработена во HD. Освен тимот на МТВ, во пресрет на дечките излегоа и неколку надворешни соработници, монтажата ја правеше Владимир Миревски Ѓуле, како тон мајстор се најде Ѓени, а продукцијата на звук ја направија Мартин и Стефан од Некст Тајм. На овој проект целиот тим беше посветен извесен период и на него се работеше темелно и со многу трпение. Поради тоа, вакво нешто македонската публика ќе има можност за прв пат да види - проект кој изгледа светски, а сепак македонски.

Извор: http://tocka.com.mk/4/63351/nov-spot-na-nekst-tajm-pesnata-lice-od-raj-go-dobi-zasluzenoto-videoizdanieng
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nexttimefanclub.com
 
Нов спот на Некст Тајм: Песната „Лице од рај“ го доби заслуженото видеоиздание
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Next Time Fan Club :: Next Time :: Новости / News-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions
https://www.facebook.com/nexttimefanclub.forum